Βλητικές δοκιμές Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Vasilis
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Percorso 36g no5 στα 60 μέτρα τωρα.....
Πρωτοτυπη( ειμαι σιγουρος οτι θα στραβωθειτε και εσεις οποτε την εφτιαξα και αυτη. Εδω κοιταμε τα σκαγια με το μαυρο μαρκαδορο στα ορθογωνια.
Screenshot_20220927-112700_Gallery.jpg
Screenshot_20220927-111640_Gallery.jpg

Και ενα τελευταιο που μου αρεσε πολυ αλλα δεν ειχα μεγαλο χαρτονι ρε γαμωτο.
Lambro μπλε 34g no 5 στα 40 μετρα αυτο.
20220927_093728.jpg
 
Το jordan που ειχε ακοπο συγγεντρωτηρα τον ανοιξε καλα.
20220927_102347.jpg
ΜΟνο με το περκορσο ειχα ακαυτη πυριτιδα, δεν ξερω τι εφταιξε αλλα νομιζω πηγε καλα στο στοχο.
20220927_094227.jpg
20220927_094450.jpg
Θα ανεβουν και αλλες 2 δοκιμες με δραμια στο αναλογο θεμα.
 
Το jordan που ειχε ακοπο συγγεντρωτηρα τον ανοιξε καλα.
View attachment 56531
ΜΟνο με το περκορσο ειχα ακαυτη πυριτιδα, δεν ξερω τι εφταιξε αλλα νομιζω πηγε καλα στο στοχο.
View attachment 56532
View attachment 56533
Θα ανεβουν και αλλες 2 δοκιμες με δραμια στο αναλογο θεμα.
μπραβο ρε εργαλειο!
 
Percorso 36g no5 στα 60 μέτρα τωρα.....
Πρωτοτυπη( ειμαι σιγουρος οτι θα στραβωθειτε και εσεις οποτε την εφτιαξα και αυτη. Εδω κοιταμε τα σκαγια με το μαυρο μαρκαδορο στα ορθογωνια.
View attachment 56528
View attachment 56529

Και ενα τελευταιο που μου αρεσε πολυ αλλα δεν ειχα μεγαλο χαρτονι ρε γαμωτο.
Lambro μπλε 34g no 5 στα 40 μετρα αυτο.
View attachment 56530
Μπραβο πολυ καλες
 
Το jordan που ειχε ακοπο συγγεντρωτηρα τον ανοιξε καλα.
View attachment 56531
ΜΟνο με το περκορσο ειχα ακαυτη πυριτιδα, δεν ξερω τι εφταιξε αλλα νομιζω πηγε καλα στο στοχο.
View attachment 56532
View attachment 56533
Θα ανεβουν και αλλες 2 δοκιμες με δραμια στο αναλογο θεμα.
Πολύ ωραίες τουφεκιές φίλε.
Εσύ μια με τα kicks μια με το BX θα μας βάλεις σε έξοδα :D .
Θα είχε ενδιαφέρον ένα συγκριτικό με αυτά τα δύο παντως
 
Πολύ ωραίες τουφεκιές φίλε.
Εσύ μια με τα kicks μια με το BX θα μας βάλεις σε έξοδα :D .
Θα είχε ενδιαφέρον ένα συγκριτικό με αυτά τα δύο παντως
Σε ευχαριστω! Δυστυχως το κικς δεν ηταν δικο μου και δεν ειχα ριξει σε στοχο. Ισως το smokes kicks full ή το buck kicker xfull να βγαζουν πιο σφικτες τουφεκιές παντως. Ισως δεν ξερω. Οπως και να εχει το brain bx εχει μετρα πολλα και ειναι αρκετα πιο φιλικο στην σκοπευση εναντι των κικς. Οταν μπορεσω θα χτυπησω ενα κικς παντως!
 
Το jordan που ειχε ακοπο συγγεντρωτηρα τον ανοιξε καλα.
View attachment 56531
ΜΟνο με το περκορσο ειχα ακαυτη πυριτιδα, δεν ξερω τι εφταιξε αλλα νομιζω πηγε καλα στο στοχο.
View attachment 56532
View attachment 56533
Θα ανεβουν και αλλες 2 δοκιμες με δραμια στο αναλογο θεμα.
Ευχαριστουμε ....μπραβο σου!
 
Το Τζόρνταν γαααααααμω τις τουφεκιές‼️όπλο τσοκ❓
Bellmonte 2 με τσοκ brain BX 14/10 συσφιξη
Το συγκεκριμενο ταοκ θελουμε να δουμε κυριως τι τουφεκιες βγαζει. Γιαυτο κανουμε δοκιμες
Προφανώς είναι τα πράσινα τα Jordan ... ναι ήταν πολύ καλά ...
... χαίρομαι που είναι ακόμα !!!!
 
Σε ευχαριστω! Δυστυχως το κικς δεν ηταν δικο μου και δεν ειχα ριξει σε στοχο. Ισως το smokes kicks full ή το buck kicker xfull να βγαζουν πιο σφικτες τουφεκιές παντως. Ισως δεν ξερω. Οπως και να εχει το brain bx εχει μετρα πολλα και ειναι αρκετα πιο φιλικο στην σκοπευση εναντι των κικς. Οταν μπορεσω θα χτυπησω ενα κικς παντως!
Το bx ειναι 14/10 και το Kicks xfull που εχω ειναι 10.1/10 αρα καμια σχεση η μια συσφιξη με την αλλη, το bx ειναι σε κατηγορια τσοκ γαλοπουλας.

Οσο εντυπωσιακα ειναι τα παρα πολυ σφιχτα τσοκ στα χαρτονια τοσο πιο δυσκολα ειναι στο κυνηγι, γιατι οπως και να το κανουμε τα 60 μετρα ειναι αρκετα δυσκολα απο θεμα σκοπευσης και με ενα παρα πολυ κλειστο τσοκ θα ειναι και τα 30-40 παρα πολυ δυσκολα.
Αν μπορεις δοκιμασε το bx στο κυνηγι και πες μας εντυπωσεις.
Εγω παντως που δοκιμασα ενα γαλοπουλας που εχω ξενερωσα και το αφησα στο συρταρι.
 
Last edited:
Το bx ειναι 14/10 και το Kicks xfull που εχω ειναι 10.1/10 αρα καμια σχεση η μια συσφιξη με την αλλη, το bx ειναι σε κατηγορια τσοκ γαλοπουλας.

Οσο εντυπωσιακα ειναι τα παρα πολυ σφιχτα τσοκ στα χαρτονια τοσο πιο δυσκολα ειναι στο κυνηγι, γιατι οπως και να το κανουμε τα 60 μετρα ειναι αρκετα δυσκολα απο θεμα σκοπευση και με ενα παρα πολυ κλειστο τσοκ θα ειναι και τα 30-40 παρα πολυ δυσκολα.
Αν μπορεις δοκιμασε το bx στο κυνηγι και πες μας εντυπωσεις.
Εγω παντως που δοκιμασα ενα γαλοπουλας που εχω ξενερωσα και το αφησα στο συρταρι.
Εγώ πάντως κάτι ελαχιστεσ τουφεκιές που έριξα με το Κικς δυσκολεύτηκα λίγο. Βέβαια στην αρχή και με το BX δυσκολευομουν αλλά πέρυσι το κυνήγησα κατ’αποκλειστηκοτητα. Και κυνήγαγα καθε μέρα πέρυσι. Φαντάσου βαραγα μαύρες(τσίχλες) μια μέρα χωρίς διασπορας χαχα. Τα είχα ξεχασει σπίτι….
Σφιχτο πολύ αλλά φιλικό στη σκόπευση όπως προείπα. Πλέον βαραω μακριά-κοντά χωρίς να τα χαλάει τα πουλιά(σημαντικό). Ο μόνος λόγος που το ξεβιδώνω είναι για δοκιμες με αλλά τσοκ είτε σε χαρτί ειτε σε κυνήγι.
 
Εγώ πάντως κάτι ελαχιστεσ τουφεκιές που έριξα με το Κικς δυσκολεύτηκα λίγο. Βέβαια στην αρχή και με το BX δυσκολευομουν αλλά πέρυσι το κυνήγησα κατ’αποκλειστηκοτητα. Και κυνήγαγα καθε μέρα πέρυσι. Φαντάσου βαραγα μαύρες(τσίχλες) μια μέρα χωρίς διασπορας χαχα. Τα είχα ξεχασει σπίτι….
Σφιχτο πολύ αλλά φιλικό στη σκόπευση όπως προείπα. Πλέον βαραω μακριά-κοντά χωρίς να τα χαλάει τα πουλιά(σημαντικό). Ο μόνος λόγος που το ξεβιδώνω είναι για δοκιμες με αλλά τσοκ είτε σε χαρτί ειτε σε κυνήγι.
Εισαι ωραιος!
Αρα συμφωνουμε οτι τα Kicks ειναι δυσκολα τσοκ, θελουν προπονηση...
 
Εγώ πάντως κάτι ελαχιστεσ τουφεκιές που έριξα με το Κικς δυσκολεύτηκα λίγο. Βέβαια στην αρχή και με το BX δυσκολευομουν αλλά πέρυσι το κυνήγησα κατ’αποκλειστηκοτητα. Και κυνήγαγα καθε μέρα πέρυσι. Φαντάσου βαραγα μαύρες(τσίχλες) μια μέρα χωρίς διασπορας χαχα. Τα είχα ξεχασει σπίτι….
Σφιχτο πολύ αλλά φιλικό στη σκόπευση όπως προείπα. Πλέον βαραω μακριά-κοντά χωρίς να τα χαλάει τα πουλιά(σημαντικό). Ο μόνος λόγος που το ξεβιδώνω είναι για δοκιμες με αλλά τσοκ είτε σε χαρτί ειτε σε κυνήγι.
Σημαντικό και αυτό Μιχάλη, να σου δίνει με σχετική ευκολία και τα κοντινά δηλαδή και να μην είναι διαλυμένα από σκάγια.
Το kicks πιστεύω θα είναι πιο εντυπωσιακό σε καπνίσματα αλλά θα έχει ένα βαθμό δυσκολίας μεγαλύτερο στα κοντινά.
 
Σημαντικό και αυτό Μιχάλη, να σου δίνει με σχετική ευκολία και τα κοντινά δηλαδή και να μην είναι διαλυμένα από σκάγια.
Το kicks πιστεύω θα είναι πιο εντυπωσιακό σε καπνίσματα αλλά θα έχει ένα βαθμό δυσκολίας μεγαλύτερο στα κοντινά.
Ετσι ακριβως ειναι!
 
Θα σου φέρω το δικό μου να δοκιμάσεις αλλά έχω μπλέξει τα απόγευματα...
Κάνε μια σύγκριση και εσύ μεταξύ τους με τη m2 να καταλήξουμε και εμείς που έχουμε το ίδιο όπλο.
Κάθε κάννη βέβαια ακόμα και από το ίδιο μοντέλο είναι διαφορετική.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top