Βλητικές δοκιμές

Εχω ένα ρολο χαρτόνι πλάτους 80 εκ. Να το κόψω 80χ100 για να κάνω δοκιμή; Δε βρήκα 1χ1. Επίσης δεν έχω διαβήτη να κανω κύκλο σωστό. Μήπως να ρίξω και να μου τα μαρκάρει ο @gvp9000 . Βασίλη θα μπορέσεις;
Αν τις βλέπω τις τρύπες στις φωτό θα στις μαρκάρω ... αλλά καλύτερα να τις μαρκάρεις πρόχειρα εσύ με έναν χοντρό μαρκαδόρο μην μας φύγει καμία.
Τον κύκλο θα στον φτιάξω εγώ.
 
Αν τις βλέπω τις τρύπες στις φωτό θα στις μαρκάρω ... αλλά καλύτερα να τις μαρκάρεις πρόχειρα εσύ με έναν χοντρό μαρκαδόρο μην μας φύγει καμία.
Τον κύκλο θα στον φτιάξω εγώ.
Έγινε. Εχω φτιάξει ήδη τα χαρτόνια με μόνο μαρκαδόρο βούλα για να κεντράρω στη σκόπευση την ακίδα. Θα ρίξω απο 2 τουφεκιές νο9 cheddite tordo v9 με 3 * μαμά με την diamond κι ακολούθως με το 690 με μαμά 3* στα 35 μ . Εχω φτιάξει κι απο ένα για 5αρι 36 γρ rotweill για 2* στα 40 μέτρα και για τα 2 όπλα κι επίσης με την diamond im gemini 8 αρι tordo στα 35 μ και 28 αρι prima 8/12 2* 35μετρα. Αυτά σκέφτηκα να δοκιμάσω σε βολές που τουφεκάμε συνήθως. Η δοκιμή θα γίνει μάλλον τη Δευτερα εκτός κι αν έχει πολύ αερα οποτε θα τις αναβάλω.
 
Έγινε. Εχω φτιάξει ήδη τα χαρτόνια με μόνο μαρκαδόρο βούλα για να κεντράρω στη σκόπευση την ακίδα. Θα ρίξω απο 2 τουφεκιές νο9 cheddite tordo v9 με 3 * μαμά με την diamond κι ακολούθως με το 690 με μαμά 3* στα 35 μ . Εχω φτιάξει κι απο ένα για 5αρι 36 γρ rotweill για 2* στα 40 μέτρα και για τα 2 όπλα κι επίσης με την diamond im gemini 8 αρι tordo στα 35 μ και 28 αρι prima 8/12 2* 35μετρα. Αυτά σκέφτηκα να δοκιμάσω σε βολές που τουφεκάμε συνήθως. Η δοκιμή θα γίνει μάλλον τη Δευτερα εκτός κι αν έχει πολύ αερα οποτε θα τις αναβάλω.
Δινουν κατι παραπανω τα gemini στη diamond;
 
Καλημέρα σας και καλό σ/κ.κακος ο καιρός σήμερα για δοκιμές με πολύ ζεστη και υγρασία αλλά μ έτρωγε να ρίξω το καινούργιο απόκτημα.εριξα με 4 διαφορετικούς τύπους φυσιγγίων στα 40 μέτρα r35 plus 6 Α1 34 7 b&p nike 8 και tordo πορτοκαλί 9
IMG_20230819_084421.jpg
IMG_20230819_083851.jpg
IMG_20230819_083034.jpg
IMG_20230819_082633.jpg
 
Καλημέρα σας και καλό σ/κ.κακος ο καιρός σήμερα για δοκιμές με πολύ ζεστη και υγρασία αλλά μ έτρωγε να ρίξω το καινούργιο απόκτημα.εριξα με 4 διαφορετικούς τύπους φυσιγγίων στα 40 μέτρα r35 plus 6 Α1 34 7 b&p nike 8 και tordo πορτοκαλί 9
View attachment 77248
View attachment 77249
View attachment 77250
View attachment 77251
Όλες ωραίες φιλαράκι!🙂
 
Καλημέρα σας και καλό σ/κ.κακος ο καιρός σήμερα για δοκιμές με πολύ ζεστη και υγρασία αλλά μ έτρωγε να ρίξω το καινούργιο απόκτημα.εριξα με 4 διαφορετικούς τύπους φυσιγγίων στα 40 μέτρα r35 plus 6 Α1 34 7 b&p nike 8 και tordo πορτοκαλί 9
View attachment 77248
View attachment 77249
View attachment 77250
View attachment 77251
Τι πήρες πάλη!!!!! Καμία ρεμ…!!
 
Καλημέρα σας και καλό σ/κ.κακος ο καιρός σήμερα για δοκιμές με πολύ ζεστη και υγρασία αλλά μ έτρωγε να ρίξω το καινούργιο απόκτημα.εριξα με 4 διαφορετικούς τύπους φυσιγγίων στα 40 μέτρα r35 plus 6 Α1 34 7 b&p nike 8 και tordo πορτοκαλί 9
View attachment 77248
View attachment 77249
View attachment 77250
View attachment 77251
Για εμπορικά φυσίγγια στα 40μ πήγανε πολύ καλά. Αν είσαι πάνω στο πουλί δεν γλυτώνει...
Θα δεις ωραία σκοτωματα.
 
Εβγαλα και ενα σκορποχωρι... αυτες που λενε τουφεκιες ''ΤΣΑΝΤΑΣ''....ετσι για να δεσει το ''γλυκο'' !!! :D

View attachment 77289
View attachment 77291

Αντε και με το καλο αυριο....και με την Παναγιά διπλα μας παλικαρια μου !!!:)
Αγορασες μπενελλι????
 
Νίκο αγόρασε ένα μομπιλ HiViz IM σύσφιξη 0,60 από τον Βάγγο.
Έβαλε και φώτο παραπάνω.

Α' ΟΚ....Δεν ξερω ομως τι συσφιξη εχει το ΙΜ μαμα που ειχε ... ωστε να καταλαβω τις διαφορες !!
Κανονικα επρεπε να βαλει συγκριτικες δοκιμες .... δλδ ΙΜ μαμα και ΙΜ Εξτρα....
Πολλα ζηταω..ε'..... :) Σε ευχαριστω φιλαρα μου για την εξηγηση !!!🥰
 
Α' ΟΚ....Δεν ξερω ομως τι συσφιξη εχει το ΙΜ μαμα που ειχε ... ωστε να καταλαβω τις διαφορες !!
Κανονικα επρεπε να βαλει συγκριτικες δοκιμες .... δλδ ΙΜ μαμα και ΙΜ Εξτρα....
Πολλα ζηταω..ε'..... :) Σε ευχαριστω φιλαρα μου για την εξηγηση !!!🥰
Εδώ είναι το θέμα.δεν είχε μαμά.3 είχε όλα κι όλα 4 3 και φουλ για τα οποία δεν υπάρχουν σχόλια.καλυτερα να μην τα είχε καθόλου γι αυτό πήρα αφτερ μάρκετ κι έφτιαξε η τουφεκια
 




Δοκιμές σε ντενεκε 35μ 6αρι mb36 1.90X36 ζ2μ 15 3τσοκ και με την μαξους κοντριτσα για να έχει περισσότερο ενδιαφέρον 😅😅😅
Μην βάζεις πέτρα πάνω ρε ... Ανάλογα πόσο βαριά είναι θα βγάζεις άλλα συμπεράσματα ;)

Ποιά κέρδισε ;
 
Ίδια πέτρα είναι απλα στην μια είναι στο μήκος ποιος να κερδίσει ο ντενεκες 😂😂😂
Στο ταμπελάκι που γράφει στοιχεία παραγωγού η beretta έχει πάει δύο σκάγια ένα στην δύση και το άλλο στην ανατολή
Η maxus έχει βάλει περισσότερα οπότε είναι ξεκάθαρη νικήτρια
Εκεί δεν σημάδευες;
 
Back
Top