Βλητικές δοκιμές

Σε δοκιμες διατρησης που εχω κανει....με Ν6 σκαγια και ταχυτητα V1,5-405m/s...στα 45 μετρα ΔΕΝ
τρυπησε ουτε το εξωφυλλο του βιβλιου....Τα σκαγια ηταν καρφωμενα επανω στο εξωφυλλο....
Και ολα αυτα...γιατι διαβαζα για κατι ''πατσαβουριασματα'' στις φασσες στο 50+μετρα....!!!
Το Ν6 μετα τα 40 μετρα εχει πεθανει...
Στα 35 μετρα τα επινικελωμενα+5% αντιμονιο με V1,5-408m/s εχουν 4,5 χιλιοστα διατρηση...τωρα τα απλα
και χωρις αλευρι....χαιρετα μου τον πλατανο !!!
 
Και μια με το Rem express #6, νομίζω και αυτό στο #5,5 βγαίνει σε ιταλικό.
Το gamebore σαφώς καλύτερο σε διάτρηση, συγκέντρωση περί τα 70% και τα δύο σε full και περί του 60% σε mod.
Ίσως σε αυτή να μου έφυγε η τουφεκιά, δεν στίριζα το όπλο.
Μου τελείωσαν τα Rem 6άρια δεν είχα να ρίξω άλλο.

1000007496.jpg
 
Και μια με το Rem express #6, νομίζω και αυτό στο #5,5 βγαίνει σε ιταλικό.
Το gamebore σαφώς καλύτερο σε διάτρηση, συγκέντρωση περί τα 70% και τα δύο σε full και περί του 60% σε mod.
Ίσως σε αυτή να μου έφυγε η τουφεκιά, δεν στίριζα το όπλο.
Μου τελείωσαν τα Rem 6άρια δεν είχα να ρίξω άλλο.

View attachment 77785
Όχι που δεν κόβουν οι μπενελλι κ όχι μόνο.... όταν έχουν το σωστό καύσιμο‼️πτανα γκει-μπορ😆
 
Και μια με το Rem express #6, νομίζω και αυτό στο #5,5 βγαίνει σε ιταλικό.
Το gamebore σαφώς καλύτερο σε διάτρηση, συγκέντρωση περί τα 70% και τα δύο σε full και περί του 60% σε mod.
Ίσως σε αυτή να μου έφυγε η τουφεκιά, δεν στίριζα το όπλο.
Μου τελείωσαν τα Rem 6άρια δεν είχα να ρίξω άλλο.

View attachment 77785
Δεν ήρθες για ψάρεμα
Θα σου έδινα 2άρια και 4άρια νίτρο μάγκνουμ γιατί θα μπαγιατέψουν πολύ όπως το πάω εγώ
 
Σε δοκιμες διατρησης που εχω κανει....με Ν6 σκαγια και ταχυτητα V1,5-405m/s...στα 45 μετρα ΔΕΝ τρυπησε ουτε το εξωφυλλο του βιβλιου....Τα σκαγια ηταν καρφωμενα επανω στο εξωφυλλο....
Λογικό
Και ολα αυτα...γιατι διαβαζα για κατι ''πατσαβουριασματα'' στις φασσες στο 50+μετρα....!!!
Όλοι έχουμε την τάση να θυμόμαστε μακρινές τουφεκιές.
Εεε βάζουμε και καμιά 10αριά μέτρα παραπάνω στην διήγηση για να έχει σασπένς το πράμα.
Το Ν6 μετα τα 40 μετρα εχει πεθανει...
Στα 35 μετρα τα επινικελωμενα+5% αντιμονιο με V1,5-408m/s εχουν 4,5 χιλιοστα διατρηση...τωρα τα απλα και χωρις αλευρι....χαιρετα μου τον πλατανο !!!
Τα μισά χιλιοστά περίπου τα απλά χωρίς αλεύρι.
Χοντρικά νομίζω έτσι πάει.
Νίκο το gamebore είναι το μοναδικό φυσίγγι που με εντυπωσίασε και δεν εντυπωσιάζομαι εύκολα.
Θα σου στείλω μερικά να τα μελετήσεις.
 
Λογικό

Όλοι έχουμε την τάση να θυμόμαστε μακρινές τουφεκιές.
Εεε βάζουμε και καμιά 10αριά μέτρα παραπάνω στην διήγηση για να έχει σασπένς το πράμα.

Τα μισά χιλιοστά περίπου τα απλά χωρίς αλεύρι.
Χοντρικά νομίζω έτσι πάει.
Νίκο το gamebore είναι το μοναδικό φυσίγγι που με εντυπωσίασε και δεν εντυπωσιάζομαι εύκολα.
Θα σου στείλω μερικά να τα μελετήσεις.

Δεν το ριξαμε εδω οταν ηρθες ??? Ποιο φυσιγγιο λες....Το εχεις κανει παρουσιαση ??
Δεν το ξερω...ή δεν το θυμαμαι Βασιλη !!!
 
Εντελος φιλικα και χωρίς καμία δόση αντιπαράθεσης το mb long range το ρίχνει άτομο με v3 rem.. με θερμοκρασίες πολύ χαμηλές ακόμα και σε χήνες…
Ρε Ηλία σε πόσα όπλα να το δοκιμάσω το ρημάδι ?
Και με την 1187 έριξα που έχει πιάσει και πατίνα η κάνη από το πολύ πυρομαχικό.
Τα ίδια σκατά και χειρότερα.

Αν ρίχνει χοντρά ο φίλος σου δεν έχει πρόβλημα.
Ανάλογα και την απόσταση πάντα.
 
Λογικό

Όλοι έχουμε την τάση να θυμόμαστε μακρινές τουφεκιές.
Εεε βάζουμε και καμιά 10αριά μέτρα παραπάνω στην διήγηση για να έχει σασπένς το πράμα.


Τα μισά χιλιοστά περίπου τα απλά χωρίς αλεύρι.
Χοντρικά νομίζω έτσι πάει.
Νίκο το gamebore είναι το μοναδικό φυσίγγι που με εντυπωσίασε και δεν εντυπωσιάζομαι εύκολα.
Θα σου στείλω μερικά να τα μελετήσεις.
Μ'αρεσεις οταν εισαι ειλικρινης..yel.
 
Λογικό

Όλοι έχουμε την τάση να θυμόμαστε μακρινές τουφεκιές.
Εεε βάζουμε και καμιά 10αριά μέτρα παραπάνω στην διήγηση για να έχει σασπένς το πράμα.

Τα μισά χιλιοστά περίπου τα απλά χωρίς αλεύρι.
Χοντρικά νομίζω έτσι πάει.
Νίκο το gamebore είναι το μοναδικό φυσίγγι που με εντυπωσίασε και δεν εντυπωσιάζομαι εύκολα.
Θα σου στείλω μερικά να τα μελετήσεις.
Να σου στηλω 3 αρια να τρυπανε σαν 11/0 ; .my man. .yel..yel..yel.
 
Ψημένα ρε στον φούρνο θα με στείλεις εσύ. 😜
Τι να τα κάνω ; Που να τα ρίξω ;
Σε 20 χρόνια μόλις τελειώσουν αυτά που έχω θα σου πω 😂
Ρε θα ριχνεις τουφεκια σε τενεκε (χωρις βαρος ενοηται) και θα λες ρε με εφυγε η τουφεκια εκτος !!!
 
Μ'αρεσεις οταν εισαι ειλικρινης..yel.
Εγώ μόνο δύο αποστάσεις έχω αναφέρει εδώ μέσα, ένα γουρούνι στα 110μ και ένα τρυγόνι στα 70μ μετρημένα με google maps.
Αν βρεις τρίτη αναφορά κερνάω μπύρα.
Αλλά έχω καταρρίψει αρκετές μπαρούφες ειδικά όταν κάνουν το λάθος να βάζουν βίντεο με shotkam 😜 😂
 
Εγώ μόνο δύο αποστάσεις έχω αναφέρει εδώ μέσα, ένα γουρούνι στα 110μ και ένα τρυγόνι στα 70μ μετρημένα με google maps.
Αν βρεις τρίτη αναφορά κερνάω μπύρα.
Αλλά έχω καταρρίψει αρκετές μπαρούφες ειδικά όταν κάνουν το λάθος να βάζουν βίντεο με shotkam 😜 😂
Καλα εκανες, δεν ριχνανε με μπενελλι για να μπορουν να σκοτωσουν σε τετοιες αποστασεις... .yel.
μ'αρεσει που απαντας κι'ολας, θα ξεμεινεις απο μνμτ και θα φωναζεις οτι σου χρωσταω μνμ λες και μπορω να σου δωσω μνμτ......
 
Και μια με το Rem express #6, νομίζω και αυτό στο #5,5 βγαίνει σε ιταλικό.
Το gamebore σαφώς καλύτερο σε διάτρηση, συγκέντρωση περί τα 70% και τα δύο σε full και περί του 60% σε mod.
Ίσως σε αυτή να μου έφυγε η τουφεκιά, δεν στίριζα το όπλο.
Μου τελείωσαν τα Rem 6άρια δεν είχα να ρίξω άλλο.

View attachment 77785
Το φασιαντ είναι ποιο δυνατό
 
Back
Top