Βλητικές δοκιμές

Την καλύτερη βελτίωση την είπε ο Άλεξ , μπορείς το πρωί που θα πας για κυνήγι να έχεις κοιμηθεί 2 ώρες παραπάνω;Τι να το κάνεις το λίγο καλύτερο από το καλό όπλο αν η δική σου απόδοση δεν είναι σταθερή .
Λογικά,Μιλάνε όσοι κοιμούνται λίγο παραπάνω😆
 
Όσοι δεν πιστεύεται στις καλύτερες κανες και έχετε απαιτήσεις σοβαρές ξεκινήστε ιδιογομωση .Και μην προσπάθειται να πείσετε κανέναν ήδη κατασταλαγμένο για το όλα είναι ίδια .Και όσοι κάνουν ιδιογομωση ας αναρωτηθούν γιατί κάνουν .Θα σας απαντήσω εγώ λοιπόν γιατί κάνουν πρώτο είναι γιατί με τα ντουφέκια τους δεν ικανοποιούνται με ότι φυσίγγι κυκλοφορεί και δεύτερον η τρέλα του φτιάχνω κάτι προσωπικά δικό μου .Εάν είχαν όλοι την ικανότητα να επιλέξουν σωστό όπλο ιδιογομωση αν κάνει το 5% θα έκανε το 0.5. Μην κοροιδευεται τους εαυτούς σας και αφήστε τι λέει ο κάθε ένας δοκιμάστε στη πράξη και στο τερέν τα χαρτοκουτα και οι ντενεκεδες αποτελούν στιγμιαία ένδειξη δεν είναι θηράματα ούτε σε σωστές συνθήκες.Τα υπόλοιπα είναι ένας συνεχής κύκλος συζήτησης.Που προσπαθούμε να αποδείξουμε ότι όλες οι κανες βγάζουν το ίδιο δυνατό αποτέλεσμα αλλά ιδιογομωτικα ,χρησιμοποιώντας υλικά που τείνουν να κάνουν αμετάβλητη όσο το δυνατόν τη γόμωση .Έτσι λοιπόν αςαγορασουμε όλοι τη φθηνότερη τουρκική καραμπίνα και ας αρχίσουμε να γεμίζουμε αλευροφυσιγγα .Αλλά και πάλι κάποια κανη πάλι καλύτερα θα ρίχνει έστω και με μειωμένη διαφορά διαφορά θα υπάρχει πάντως..Ξαναγράφω η κάθε κανη τραβάει τα μέγιστα με συγκεκριμένο όγκο σκαγιων,οι στενοί αυλοί με μικρότερο οι μεγάλοι με μεγαλύτερο οι μεσαίοι με τον καλύτερο μέσο όρο πάντα για εμπορικά φυσίγγια κάτι ανάλογο συμβαίνει και με το μήκος κώνου.Απο κει και πέρα περί ορέξεως κολοκυθόπιτα που έλεγε και ο Νίκος
 
Και μην προσπάθειται να πείσετε κανέναν ήδη κατασταλαγμένο για το όλα είναι ίδια ......
Ούτε εσείς ότι έχουν φοβερές διαφορές.
Ξαναγράφω η κάθε κανη τραβάει τα μέγιστα με συγκεκριμένο όγκο σκαγιων,οι στενοί αυλοί με μικρότερο οι μεγάλοι με μεγαλύτερο οι μεσαίοι με τον καλύτερο μέσο όρο πάντα για εμπορικά φυσίγγια κάτι ανάλογο συμβαίνει και με το μήκος κώνου.Απο κει και πέρα περί ορέξεως κολοκυθόπιτα που έλεγε και ο Νίκος
Αυτό λέμε Γιάννη ... δεν υπάρχει ένα για όλα ... όταν κυνηγάς με ένα όπλο κάπου θα χάσεις και κάπου θα κερδίσεις ... ο μέσος όρος πόσος είναι ?
Μηδέν ?
 
Με ΣΩΣΤΗ ιδιογομωση το οποίο τουφέκι θα πράξει τα μέγιστα👉δλδ απλά να πυροδοτήσει το καψυλιο,όλα τα άλλα είναι δουλειά του ίδιου του φυσιγγίου‼️
Όσοι δεν το δέχονται αυτό, είναι επειδή είναι συνήθως αγοραστές κ πωλητές ταυτόχρονα ‼️
Οι μόνες ουσιαστικες διάφορες των οπλων ,παρα τις οποίες διάφορες σε γεωμετρίες ,μέταλλα κλπ (μάρκετινγκ 'η φούτσες μπλου‼️)είναι ο βαθμός αξιοπιστίας κ αισθητικής.-‼️
 
Αν μου πεις όπλο που να βάζω μέσα δράμια 000 και να τα ρίχνει σαν 0000 θα το αγοράσω την επόμενη ημέρα.
Άντε τα #5 να τα ρίχνει σαν #4.
Τσίχλες δεν με ενδιαφέρουν.
Ας πληρώσουν άλλοι για να μάθουν.

Για πες τώρα για να ξέρω τι θα περιμένω.
Αυλός 18,4mm κώνος 1,5cm (M2) με ένα κοινό #6 (400m/s) πόσα βρεγμένα φύλλα θα τρυπήσει στα 40m?
Το ίδιο και για την Maxus 1.
Nαι θα κάνουμε ερωτήσεις και θα δίνουμε απαντήσεις λες και έχουμε Αλτσχάιμερ,τα ίδια και τα ίδια.Η θεραπεία σου είναι μια Μάξους έχει και καλό σύστημα αερίων.
 
Όσοι δεν πιστεύεται στις καλύτερες κανες και έχετε απαιτήσεις σοβαρές ξεκινήστε ιδιογομωση .Και μην προσπάθειται να πείσετε κανέναν ήδη κατασταλαγμένο για το όλα είναι ίδια .Και όσοι κάνουν ιδιογομωση ας αναρωτηθούν γιατί κάνουν .Θα σας απαντήσω εγώ λοιπόν γιατί κάνουν πρώτο είναι γιατί με τα ντουφέκια τους δεν ικανοποιούνται με ότι φυσίγγι κυκλοφορεί και δεύτερον η τρέλα του φτιάχνω κάτι προσωπικά δικό μου .Εάν είχαν όλοι την ικανότητα να επιλέξουν σωστό όπλο ιδιογομωση αν κάνει το 5% θα έκανε το 0.5. Μην κοροιδευεται τους εαυτούς σας και αφήστε τι λέει ο κάθε ένας δοκιμάστε στη πράξη και στο τερέν τα χαρτοκουτα και οι ντενεκεδες αποτελούν στιγμιαία ένδειξη δεν είναι θηράματα ούτε σε σωστές συνθήκες.Τα υπόλοιπα είναι ένας συνεχής κύκλος συζήτησης.Που προσπαθούμε να αποδείξουμε ότι όλες οι κανες βγάζουν το ίδιο δυνατό αποτέλεσμα αλλά ιδιογομωτικα ,χρησιμοποιώντας υλικά που τείνουν να κάνουν αμετάβλητη όσο το δυνατόν τη γόμωση .Έτσι λοιπόν αςαγορασουμε όλοι τη φθηνότερη τουρκική καραμπίνα και ας αρχίσουμε να γεμίζουμε αλευροφυσιγγα .Αλλά και πάλι κάποια κανη πάλι καλύτερα θα ρίχνει έστω και με μειωμένη διαφορά διαφορά θα υπάρχει πάντως..Ξαναγράφω η κάθε κανη τραβάει τα μέγιστα με συγκεκριμένο όγκο σκαγιων,οι στενοί αυλοί με μικρότερο οι μεγάλοι με μεγαλύτερο οι μεσαίοι με τον καλύτερο μέσο όρο πάντα για εμπορικά φυσίγγια κάτι ανάλογο συμβαίνει και με το μήκος κώνου.Απο κει και πέρα περί ορέξεως κολοκυθόπιτα που έλεγε και ο Νίκος
Δυστυχώς οι bums βλέπουν την πλάτη των βελτιωμένων με ότι και να ρίξεις,αυτή είναι αλήθεια.Ειναι σα τα ρεζερβουάρ,που που γραφουν μόνο ντίζελ.Στις στενννες Κάννες στο κλείστρο θα μπορούσαν να γράψουν ΜΟΝΟ ΑΛΕΥΡΙ ΒΡΩΜΗΣ.🤣
 
Καλημέρα Βασίλη,τι θα πούμε σήμερα,ο Ν
Θα σε φαη ο καημός σου λέω,έχεις όλα τα σημάδια του συνδρόμου θέλω αλλά δεν πρέπει να θέλω.Τοχω δει πολλές φορές σου λέω,πάρε και όποιος πει κακό λόγο θάχει να κάνει με μένα.Ενας που δεν ενδιαφέρεται,δεν ασχολείται,άρα έχεις το σύνδρομο.Με έχεις δει εμένα να ασχολουμε με το τι είπε ο Ρόστερ,ο Τόμας,και δεν ξέρω ποιος?Γιατί τα έχω λύσει αυτά τα θέματα,αγοράζω ένα τουφέκι τέρμα ταβάνι στην απόδοση του,γιατί αυτό θέλω,είναι τόσο απλό.Θελω και την σοβαρή βελτίωση την ιδιογομωση,αλλά και το κάτι παραπάνω από την κάννη.Εγω το χομπι μου το πλήρωσα,έτσι γουστάρω μια ζωή την έχουμε,αέρα για την Α5 θα πηγαινα.Παρτο,μην το στερείς από τον εαυτο είναι κρίμα να υποφέρεις και να γραφης χρόνια,από το 20 είπες αν θυμάμαι καλά.Θα την πάρεις θα την ευχαρηστηθεις και τα κατεβατα τέλος.Μετα στόχος η ιδιογομωση,τότε θα είσαι ολοκληρωμένος,να μην σου τα περνούν η εταιρίες είναι κρίμα.
Καλημέρα Βασίλη,τι θα πούμε σήμερα,ο Νίκος σταμάτησε να γράφει,αυτό που σου έλεγα,ήλθε είδον και απηλθον.Καθαροαιμος ιδιογομωτης,δεν έχει σύνδρομο το θέλω αλλά δεν πρέπει να θέλω.Εχεις και αυτόν το ΜαστροΒαγγελη με τάραξε με την Μάξους ευτυχώς έβαλα υπογλωσσιο,.
 
Αν μου πεις όπλο που να βάζω μέσα δράμια 000 και να τα ρίχνει σαν 0000 θα το αγοράσω την επόμενη ημέρα.
Άντε τα #5 να τα ρίχνει σαν #4.
Τσίχλες δεν με ενδιαφέρουν.
Ας πληρώσουν άλλοι για να μάθουν.

Για πες τώρα για να ξέρω τι θα περιμένω.
Αυλός 18,4mm κώνος 1,5cm (M2) με ένα κοινό #6 (400m/s) πόσα βρεγμένα φύλλα θα τρυπήσει στα 40m?
Το ίδιο και για την Maxus 1.
Σου βρήκα όπλο winchester sx4,cheap as dirt!Οπλαρα και χωρίς να δώσεις διχιλιαρο.
 
Nαι θα κάνουμε ερωτήσεις και θα δίνουμε απαντήσεις λες και έχουμε Αλτσχάιμερ,τα ίδια και τα ίδια.Η θεραπεία σου είναι μια Μάξους έχει και καλό σύστημα αερίων.
Είναι βρωμιάρα αυτή και σκορποσκαγιάστρα. 😂

Καλημέρα Βασίλη,τι θα πούμε σήμερα,ο Νίκος σταμάτησε να γράφει,αυτό που σου έλεγα,ήλθε είδον και απηλθον.Καθαροαιμος ιδιογομωτης,δεν έχει σύνδρομο το θέλω αλλά δεν πρέπει να θέλω.Εχεις και αυτόν το ΜαστροΒαγγελη με τάραξε με την Μάξους ευτυχώς έβαλα υπογλωσσιο.
Ο Βαγγέλης που κυνηγάει με Benelli προτείνει Maxus ???, εσύ που κράτησες Benelli προτείνεις Moss ??? ... ρε μας δουλεύετε ? 😂
Άσε, ... θα το ρισκάρω και εγώ με Benelli και ότι γίνει 😁 😂 😜

Σου βρήκα όπλο winchester sx4,cheap as dirt!Οπλαρα και χωρίς να δώσεις διχιλιαρο.
Δεν έχει πολλά γρήγορα σκάγια αυτή.
Ημί ...
Αλλά δεν απάντησες σε αυτό που σε ρώτησα ...
Έχω βάλει τα Α4 για μπάνιο.
 
Last edited:
Nαι θα κάνουμε ερωτήσεις και θα δίνουμε απαντήσεις λες και έχουμε Αλτσχάιμερ,τα ίδια και τα ίδια.Η θεραπεία σου είναι μια Μάξους έχει και καλό σύστημα αερίων.
Ρε σαμ ρε σαμ ‼️ άλλη μάρκα πες του ,θα μι ντ ξιφτιλισ ντιπ αυτός‼️
Ένα "όνειρο"έχουμε κ μεις,μη μας το χαλάσει ο Μπίλης😆
 
Με ΣΩΣΤΗ ιδιογομωση το οποίο τουφέκι θα πράξει τα μέγιστα👉δλδ απλά να πυροδοτήσει το καψυλιο,όλα τα άλλα είναι δουλειά του ίδιου του φυσιγγίου‼️
Όσοι δεν το δέχονται αυτό, είναι επειδή είναι συνήθως αγοραστές κ πωλητές ταυτόχρονα ‼️
Οι μόνες ουσιαστικες διάφορες των οπλων ,παρα τις οποίες διάφορες σε γεωμετρίες ,μέταλλα κλπ (μάρκετινγκ 'η φούτσες μπλου‼️)είναι ο βαθμός αξιοπιστίας κ αισθητικής.-‼️
Έχουμε κολήσει στην ιδιογομωση σε λίγο καιρό θα απαγορευτεί σας λέω τότε τί? Τα δεδομένα θα αλλάξουν τάχιστα .Αγοραστε όσοι ψάχνεται ντουφέκι από 18.5 και πάνω και αφήστε τα υπόλοιπα θα αποτελέσουν ωραία αντικείμενα για στολισμό στους τοίχους .Σε μια 10 ετία το πολύ πολλά θα λείπουν από την αγορά και όχι μόνο όπλα αλλα και κάποια αγαθά τα οποία πετάμε σήμερα στα σκουπίδια κάτι ξέρουν τα αμερικανικά πιστεψτε με ,από εκεί ξεκινούν τα πάντα και σε αυτούς θα καταλήξουν .Δείτε από πού ξεκίνησε το ατσάλι , από ποτέ βγάζουν όπλα διερυμένων αυλών ,ποιοι βγάζουν τα καλύτερα Φυσίγγια κτλ
 
Last edited:
Έχουμε κολήσει στην ιδιογομωση σε λίγο καιρό θα απαγορευτεί σας λέω τότε τί? Τα δεδομένα θα αλλάξουν τάχιστα .Αγοραστε όσοι ψάχνεται ντουφέκι από 18.5 και πάνω και αφήστε τα υπόλοιπα θα αποτελέσουν ωραία αντικείμενα για στολισμό στους τοίχους .Σε μια 10 ετία το πολύ πολλά θα λείπουν από την αγορά και όχι μόνο όπλα αλλα και κάποια αγαθά τα οποία πετάμε σήμερα στα σκουπίδια κάτι ξέρουν τα αμερικανικά πιστεψτε με ,από εκεί ξεκινούν τα πάντα και σε αυτούς θα καταλήξουν .Δείτε από πού ξεκίνησε το ατσάλι , από ποτέ βγάζουν όπλα διερυμένων αυλών ,ποιοι βγάζουν τα καλύτερα Φυσίγγια κτλ
Βλέπεις πολύ μπροστά και εύστοχα!!! Το μολύβι είναι κάτι σαν τα πλαστικά καλαμάκια τελικά το χάρτινο αποδείχτηκε Πίο επιβλαβή για τόν οργανισμό, και η τοξικότητας στο μολύβι η μεγάλη είναι στο σημείο τήξης...
 
Καλημέρα Βασίλη,τι θα πούμε σήμερα,ο Νίκος σταμάτησε να γράφει,αυτό που σου έλεγα,ήλθε είδον και απηλθον.Καθαροαιμος ιδιογομωτης,δεν έχει σύνδρομο το θέλω αλλά δεν πρέπει να θέλω.Εχεις και αυτόν το ΜαστροΒαγγελη με τάραξε με την Μάξους ευτυχώς έβαλα υπογλωσσιο,.

Σταματησα να γραφω και να παιρνω θεση...γιατι αυτα που ηθελα οντως τα ειδα....και για μενα που τα εχω
κανει ''Ισωμα'' με την ιδιογομωση...δεν με ενδιαφερουν !!!
 
Έχουμε κολήσει στην ιδιογομωση σε λίγο καιρό θα απαγορευτεί σας λέω τότε τί? Τα δεδομένα θα αλλάξουν τάχιστα .Αγοραστε όσοι ψάχνεται ντουφέκι από 18.5 και πάνω και αφήστε τα υπόλοιπα θα αποτελέσουν ωραία αντικείμενα για στολισμό στους τοίχους .Σε μια 10 ετία το πολύ πολλά θα λείπουν από την αγορά και όχι μόνο όπλα αλλα και κάποια αγαθά τα οποία πετάμε σήμερα στα σκουπίδια κάτι ξέρουν τα αμερικανικά πιστεψτε με ,από εκεί ξεκινούν τα πάντα και σε αυτούς θα καταλήξουν .Δείτε από πού ξεκίνησε το ατσάλι , από ποτέ βγάζουν όπλα διερυμένων αυλών ,ποιοι βγάζουν τα καλύτερα Φυσίγγια κτλ

Τι λες τωρα βρε Γιαννη μου ???
Σε λιγο καιρο τα περιπτερα θα πουλανε χασισι....για θεραπευτικη χρηση....
Και θα απαγορευσουν την ιδιογομωση ???
Οταν απαγορευτει το ποδοσφαιρο...τοτε....ισως και η ιδιογομωση φιλε !!!
 
Σταματησα να γραφω και να παιρνω θεση...γιατι αυτα που ηθελα οντως τα ειδα....και για μενα που τα εχω
κανει ''Ισωμα'' με την ιδιογομωση...δεν με ενδιαφερουν !!!
Έτσι ακριβώς,ο άλλος εχει μολυνθεί με την αρωστια και θέλει την θεραπεία πες και συ κάτι Νίκο.Αφου μια ψυχή που είναι να βγη ασ βγη.😄
 
Τι λες τωρα βρε Γιαννη μου ???
Σε λιγο καιρο τα περιπτερα θα πουλανε χασισι....για θεραπευτικη χρηση....
Και θα απαγορευσουν την ιδιογομωση ???
Οταν απαγορευτει το ποδοσφαιρο...τοτε....ισως και η ιδιογομωση φιλε !!!
Υπομονή και θα δεις.Με το επόμενο τρομοκρατικό χτύπημα μετά θα απαγορευτούν και οι αναπτήρες στα περίπτερα.
 
Υπομονή και θα δεις.Με το επόμενο τρομοκρατικό χτύπημα μετά θα απαγορευτούν και οι αναπτήρες στα περίπτερα.

Καλα....Καλο θα ειναι να μην ειμαστε υπερβολικοι....Ο ενας ψαχνει το 2% διαφορα στην διατρηση...ο αλλος
στους αυλους και στους κωνους...και παει λεγοντας... !!!
Οταν η αστοχια των κυνηγων αγγιζει πολλες φορες το 30%....εμεις μιλαμε για το 2 - 5% διαφορες στα
οπλα !!!
Λες και θα τον σωσουν το μισο χιλιοστο επιπλεον διατρηση...η το 2-3-5% καλυτερο οπλο !!
Τωρα εσυ λες ..ετσι στα ξεκαρφωτα θα κοψουν την ιδιογομωση...με ποιο δικαιωμα και δικαιογια ??
Δλδ....σε κουβεντα να βρισκομαστε φιλε !!!
Τα ψιλο βαρεθηκα ολα αυτα....μου θυμιζεται...αυτον που εγραφε οτι διαμελιζει τους λαγους στα 100 μετρα
με Ν4 σκαγια...και 36 γραμμαρια...και ειχα βγει απο τα ρουχα μου....

Εγω ξανα λεω....Ολα αυτα δεν με αφορουν....Ο λογος ??? Ξερω τι βαζω στην θαλαμη μου...εαν χασω το
θηραμα....απλα αστοχησα...
Τοσο τα εχω απλοποιησει τα πραγματα Γιαννη μου !!! :)
 
Καλα....Καλο θα ειναι να μην ειμαστε υπερβολικοι....Ο ενας ψαχνει το 2% διαφορα στην διατρηση...ο αλλος
στους αυλους και στους κωνους...και παει λεγοντας... !!!
Οταν η αστοχια των κυνηγων αγγιζει πολλες φορες το 30%....εμεις μιλαμε για το 2 - 5% διαφορες στα
οπλα !!!
Λες και θα τον σωσουν το μισο χιλιοστο επιπλεον διατρηση...η το 2-3-5% καλυτερο οπλο !!
Τωρα εσυ λες ..ετσι στα ξεκαρφωτα θα κοψουν την ιδιογομωση...με ποιο δικαιωμα και δικαιογια ??
Δλδ....σε κουβεντα να βρισκομαστε φιλε !!!
Τα ψιλο βαρεθηκα ολα αυτα....μου θυμιζεται...αυτον που εγραφε οτι διαμελιζει τους λαγους στα 100 μετρα
με Ν4 σκαγια...και 36 γραμμαρια...και ειχα βγει απο τα ρουχα μου....

Εγω ξανα λεω....Ολα αυτα δεν με αφορουν....Ο λογος ??? Ξερω τι βαζω στην θαλαμη μου...εαν χασω το
θηραμα....απλα αστοχησα...
Τοσο τα εχω απλοποιησει τα πραγματα Γιαννη μου !!! :)
Χόμπι είναι, όπως γουσταρεις πάρεις,σου πουλάνε ένα προϊόν άμα δεν σου κάνει πας παραπέρα,όταν δεν σε ενδιαφέρει.
 
Back
Top