Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Ρε παιδιά βλέπω ότι όλοι γράφετε τα καλύτερα για nsi speed για long range βολές....εμένα γιατί τα ξερνάει σαν εμετό η benelli???δλδ απορώ έχω ρίξει με ζεστή με κρύο και τίποτα κατανομή που γλυτώνει ελέφαντας...35 μέτρα κορδέλα νούμερο 7 kicks lf και ότι ξέρουν ξέρουν....
 
ολα τα φυσιγγια ειναι μια λοταρια , γιαυτο εαν παρεις ενα κουτι και σου κατσει , μετα γυρνα πισω στο μαγαζι που τα αγορασες και παρε ολη την κουτα απο την ιδια παρτηδα , η εαν ξερεις οτι και η αλλη κουτα ειναι απο την ιδια παρηδα παρτην και αυτη , γιατι δεν προκητε να τα ξαναβρεις καλα , εκτος απο συμτοση , και ας ειναι και ιδια μαρκα
 
και δεν ξερω γιατι το κανουν αυτο , να αλαζουν της δωσολογιες , και τα υλικα των φυσιγγιων , μαλον δεν θυμουντε τι ΥΛΙΚΑ και τι δωσολογιες εβαλαν μεσα στην καθε μαρκα φυσιγγιων
 
Ρε παιδιά βλέπω ότι όλοι γράφετε τα καλύτερα για nsi speed για long range βολές....εμένα γιατί τα ξερνάει σαν εμετό η benelli???δλδ απορώ έχω ρίξει με ζεστή με κρύο και τίποτα κατανομή που γλυτώνει ελέφαντας...35 μέτρα κορδέλα νούμερο 7 kicks lf και ότι ξέρουν ξέρουν....
Μπορει για καποιο λογο να μη τα γουσταρει το οπλο σου η να ειναι μαπα το συγκεκριμενο φυσιγγι, να εχει παρει υγρασια η δεν ξερω τι αλλο. Υπαρχουν πολλα καλα φυσιγγια, βρες καποιο που να το πηγαινει καλα το οπλο σου και να σου αρεσει.
 
Ρε παιδιά βλέπω ότι όλοι γράφετε τα καλύτερα για nsi speed για long range βολές....εμένα γιατί τα ξερνάει σαν εμετό η benelli???δλδ απορώ έχω ρίξει με ζεστή με κρύο και τίποτα κατανομή που γλυτώνει ελέφαντας...35 μέτρα κορδέλα νούμερο 7 kicks lf και ότι ξέρουν ξέρουν....
Στειλτη στο λιακο 5 ποντους κωνο και μετα ξαναριξε στα 35 να δεις αλλο εργο.my man.
 
Ρε παιδιά βλέπω ότι όλοι γράφετε τα καλύτερα για nsi speed για long range βολές....εμένα γιατί τα ξερνάει σαν εμετό η benelli???δλδ απορώ έχω ρίξει με ζεστή με κρύο και τίποτα κατανομή που γλυτώνει ελέφαντας...35 μέτρα κορδέλα νούμερο 7 kicks lf και ότι ξέρουν ξέρουν....
ξαναδοκιμασες παλι?στα 35 μ με το κιcks lf επρεπε να ειχες ολα τα σκαγια μεσα στον πινακα!για ξαναδοκιμασε ?τουλαχιστον στο πινακα επρεπε να σου βγαζει μια καλη κατανομη.
 
Πέρσι τα 32γρ διασπορας είχαν καρδαρα με σταυρό κ κυαθιο χωρίς αποσπωμενα πτερύγια....αν τώρα έχει βάλει τύπου gualandi με αποσπωμενα πτευρυγια ακόμα καλύτερα..
Τιμή?

Τασο επειδή με μπριζωσες και είχα περιέργεια να δω και εγω!νομιζω εχεις 100% δίκιο για την βυσματωση!
Ρουμελιωτης διασποράς 32gr #9,5
xUD4zmC.jpg

88sVAvB.jpg

Με ένα 3* θα κάνεις θαύματα κ κοντά κ μακριά..ακαριαία σκοτωματα.. ..τουλάχιστον αυτό είδα εγώ με την moss..
Εριξα ενα με το δίκαννο αλλά ήταν δυνατα..
Αυτό που παρατηρώ στον συγκεκριμένο διασπορέα (δεν τον είχα ξαναδεί) είναι ότι ο σταυρός δεν είναι εντελώς κάθετος όπως στον Gualandi, αλλά τα πτερύγιά του έχουν μια κλίση, κάπως σαν τον ελικοειδή του Θώδη !!! Αυτό ίσως αποτελεί μια "βελτίωση" στο σχέδιο του Gualandi (ίσως να δίνει ελαφρώς μεγαλύτερη διασπορά ;;; ) ...
Όσο για τα πτερύγια του κυαθίου, αν αποσπώνται τελείως ή όχι, δεν νομίζω ότι έχει καμία σημασία, διότι βλέπω ότι συνδέονται με την κυρίως τάπα με μία στενή λωρίδα (όπως και όλοι οι Gualandi SG ), και όχι σε όλο το πλάτος τους όπως π.χ. οι Giovanni ... Οπότε πιστεύω ότι, αμέσως μετά την έξοδο από την κάννη, τα πτερύγια θα διπλώνουν εντελώς προς τα πίσω και δεν θα έχουν πλέον καμία επίδραση στα σκάγια ...
Γιάννη, σίγουρα είναι 32 γρ. ;;; Γιατί είδα ότι το κουτί γράφει ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ 34 ΣΠΕΣΙΑΛ ... Δεν έβαλες στη φωτογραφία και την πυρίτιδα, να δούμε ποια είναι ... CSB1 - PSB1 ή κάποια άλλη ;;; Που λέει ο Τάσος ότι με το δίκαννο του φάνηκε δυνατό !!! Αν και δεν έχει σημασία ποια πυρίτιδα έχει, αλλά πόση ... ;)
 
csb1-p είναι η συγκεκριμένη,,,χθες άνοιξα ένα express 32 και είχε μέσα την csb1 που ειναι πιο σκούρο πράσσινο προς το μάυρο
Ή το αντίθετο, μήπως ;;; Τα "κατάφερε" και η ΜΑΧΑΜ να μας τα κάνει σαλάτα ... με ένα σωρό πυρίτιδες πολλές παρεμφερείς μεταξύ τους ... για να μας μπερδεύει και να μη μπορούμε να τις αναγνωρίσουμε ... με τις "50 αποχρώσεις του γκρι" ... .sarcastic.
 
εννοώ ότι έχει για να φέρει αλλά μόνο από στοκ αν έχει ο τουρης
Αυτά τα ωραία και τελευταία πυρομαχικά, τα πήρε γνωστός έλλην νησιώτης περδικοκυνηγός.Εύχομαι να μην πάει ούτε ένα στον "αέρα" ,αλλά σε ωραίες πουλαδίτσες που λένε εκεί...:D:D
Wii9NPG.jpg
 
Ή το αντίθετο, μήπως ;;; Τα "κατάφερε" και η ΜΑΧΑΜ να μας τα κάνει σαλάτα ... με ένα σωρό πυρίτιδες πολλές παρεμφερείς μεταξύ τους ... για να μας μπερδεύει και να μη μπορούμε να τις αναγνωρίσουμε ... με τις "50 αποχρώσεις του γκρι" ... .sarcastic.

Στέλιο την έχω κρατήσει σε φακελάκι γιατί μου φάνηκε φορτωμένο το φυσίγγι,,το άνοιξα στο μαγαζί και δεν είχα τον απαραίτητο εξοπλισμό για το μέτρημα οπότε θα έχω φωτό με το που σχολάσω
 
Αυτό που παρατηρώ στον συγκεκριμένο διασπορέα (δεν τον είχα ξαναδεί)
Oχι μονο δεν τον είχες ξαναδει,αλλά μου απάντησες κιόλας...sarcastic..sarcastic.
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Συμβουλές-και-συνταγές-ιδιογόμωσης.34/page-382
Γιάννη, σίγουρα είναι 32 γρ. ;;; Γιατί είδα ότι το κουτί γράφει ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ 34 ΣΠΕΣΙΑΛ ...
32 είναι Στελιο..Απλά δεν έχει βγάλει κουτί για 32αρια..Αλλά κ να είχε..αν έχει έλλειψη τα βάζει όπου να νε..Εκεί θα κωλωσουμε....sarcastic.
Εξάλλου αν ήταν 34αρια θα τα χρέωνε περισσότερο( 7,50€ μου είχε πει αν θυμαμε καλά..)ο Γιάννης τα πήρε πιο φθηνά..5,80€ τα ειχα πάρει εγώ πέρσι..
 
Oχι μονο δεν τον είχες ξαναδει,αλλά μου απάντησες κιόλας...sarcastic..sarcastic.
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Συμβουλές-και-συνταγές-ιδιογόμωσης.34/page-382
.hair. .hair. .pray to God. .RESPECT. .sarcastic..sarcastic..sarcastic.
Λοιπόν ναι δεν τον έχω δει από κοντά ... Κι έτσι, τώρα που είδα ξανά και την παλιά μας συζήτηση, ακόμη δεν έχω καταλάβει αν είναι έτσι από κατασκευής ή στραβώνει κατά το κλείσιμο από το πάτημα !!!!
think
 
Διβασικη το καφέ στα χοντρά νούμερα τουλάχιστον κάλυκας με υψηλότερο μέταλλο... και αυτό που ανεβάζει περισσότερο την τιμη.. πιο αναγνωρισμένο και δοκιμασμένο από παλιά, άρα περισσότερη ζήτηση άρα μεγαλύτερη τιμη...
 
Διβασικη το καφέ στα χοντρά νούμερα τουλάχιστον κάλυκας με υψηλότερο μέταλλο... και αυτό που ανεβάζει περισσότερο την τιμη.. πιο αναγνωρισμένο και δοκιμασμένο από παλιά, άρα περισσότερη ζήτηση άρα μεγαλύτερη τιμη...
Και τα δυο που είδα ηταν ν6 το ενα 7.5 το αλλο 11
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top