Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Εχω ριξει τα percosso 36 στο παλιο κουτι με την παλια επωνυμια,και εχω παθει πλακα με τα σκοτωματα του,δεν γινεται να το περιγραψω με λογια!!
Σας εχω κ αλλες εκπληξεις,τασο μολις ευκαιρησω θα ανεβασω
το έκαιγε κυριολεκτικά!αίμα ούτε για δειγμα
 
Ωραιος Νικο..
Με τα speed 35γρ έριχνε κάποτε ο λοβερδος σε παπιά στο Σουδάν..
Αυτή είναι κ η μόνη "αναφορα" που ξέρω για αυτό το φυσίγγι..
Έχει ριξει κανένα?κάποιο σχόλιο έχεις ακούσει?
Μια φωτο από το special piccione θέλω όταν μπορέσεις..
χακι χρωματος!!!!από τα καλύτερα 35αρια!!!!!ο πρώτος ήμουν εδώ που έριχνε μόνο μαγιονκι ...μετα ...εγινε της μαγιονκι το κάγκελο!
 
Μιας και πιάσαμε τα NSI ξέρει κανείς αν μπορούμε να βρούμε πουθενά τα DISPERSANTE 34gr?
7265-146-untitled-1.jpg

Ήταν φωτιά τα άτιμα, καμία σχέση με τα 32gr...
 
Που τα ξετρυπωνεις Νικόλα , τα super x τι νούμερο είναι.
Κωσταντη μου αν τα χεις καλα με τους γηραιοτερους κατι ξεθαβεις,νουμερο 4 ειναι.my man.
Τασο εγω ελεγα να τα ριξω στα παπια πρωτη μερα,λες να τα ξαναβαλω πισω?.crying smile.
 
Ωραιος Νικο..
Με τα speed 35γρ έριχνε κάποτε ο λοβερδος σε παπιά στο Σουδάν..
Αυτή είναι κ η μόνη "αναφορα" που ξέρω για αυτό το φυσίγγι..
Έχει ριξει κανένα?κάποιο σχόλιο έχεις ακούσει?
Μια φωτο από το special piccione θέλω όταν μπορέσεις..

 
Ρε Ηλία κάνε μια πάσα δυο φουσέκια στον Στέλιο να απολαύσουμε μια παρουσίαση γιατί καιρό έχει να μας δείξει τώρα :)
.sarcastic. .ha ha.
Να λοιπόν, που μου θύμησες ότι προ καιρού μου είχε δώσει κάποιος μερικά RIO GAME LOAD 32 gr. και ενώ έσφαξα, δεν πρόλαβα να το "παρουσιάσω" εκείνες τις μέρες και το ξέχασα !!! :D
Μάλιστα μου είχε πει ότι δεν του άρεσαν, του φάνηκαν πολύ δυνατά για την εποχή, όντως είχε αρκετή ζέστη τότε. Και ότι έριξε σε 2 τρυγόνια, τα οποία δεν πέθαναν ακαριαία αλλά πέσανε μακριά και τα έχασε ...
Αυτό εμένα βέβαια δεν μου λέει τίποτα, με 2 τουφεκιές δεν βγάζεις συμπέρασμα ... Εγώ από τα 5 που μου έδωσε, έριξα τα 3 στο σκοπευτήριο και μου φάνηκαν νορμάλ για 32αρια, και τα δισκάκια έγιναν σκόνη αν και ήταν σχετικά μακρινά - απομακρυνόμενα ... Αλλά και το στήσιμο του φυσιγγίου, δοσολογία, πάτημα, τελικό κλείσιμο κλπ. δεν παραπέμπει σε ιδιαίτερα σκληρό φυσίγγι ... Δεν το λες και μαλακό, αλλά ... υπάρχουν και σκληρότερα 32αρια !!! ;)
Τα υλικά όπως ήταν αναμενόμενο, κάλυκας, καψούλι, συγκεντρωτήρας, μπαρούτι (CSB1) όλα ισπανικά ΜΑΧΑΜ, τα σκάγια Νο. 8 - 14,7 σκ/γρ. - συνολικά 465 ...

IMG_20180820_214052.jpg
IMG_20180820_214157.jpg
IMG_20180820_214328.jpg
IMG_20180820_215235.jpg
IMG_20180820_215537.jpg

Υ.Γ. Βρέθηκα σε δίλημμα, σε ποιο θέμα να το ανεβάσω, στο "Φυσίγγια για τρυγόνι" ή στο "Φυσίγγια για τσίχλα" ... think
αφού ... 32 γρ. Νο.8 ... ταιριάζει και στα δυο !!!
Γι' αυτό το έβαλα εδώ, που είναι πιο γενικό θέμα και τα περιλαμβάνει όλα !!!.sarcastic.
 
Τασο εγω ελεγα να τα ριξω στα παπια πρωτη μερα,λες να τα ξαναβαλω πισω?.crying smile.
Το καλό που σου θέλω κακομοίρη μου...yelling.
Αυτό εμένα βέβαια δεν μου λέει τίποτα, με 2 τουφεκιές δεν βγάζεις συμπέρασμα ...
Ολοσωστος..
Εγώ από τα 5 που μου έδωσε, έριξα τα 3 στο σκοπευτήριο και μου φάνηκαν νορμάλ για 32αρια, και τα δισκάκια έγιναν σκόνη αν και ήταν σχετικά μακρινά - απομακρυνόμενα ...
.well done.
τελευταία φορά που έριξα δυο κουτιά ήταν πρόπερσι..ένα από τα καλύτερα 32αρια για έμενα..πριν χρόνια με τα "παλιά" (avatar)είχα πάρει το πιο μακρινό μου τρυγόνι..
Αυτό που με έχει χαλάσει είναι η σχετικά συχνή αλλαγή συσκευασιών κ τυπωματων ..
Τα πρώτα με τον "πράσινο" κ τα τυπώματα στον κάλυκα ήταν κορυφαίο σε εμφάνιση...love1.
Αλλά οτι αρχίζει ωραίο τελειώνει με πόνο που έλεγε κ ο Καζαντζιδης...sarcastic.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top