Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Δορκάς express 32 csb1
IMG_20180914_160036.jpg

IMG_20180914_160128.jpg


Μου θυμισε το imperial γνήσιο ισπανικο πριν 2 3 χρόνια που έπαιζε και είχε ακριβώς την ίδια πυρίτιδα ίδιο χρωμα και γραμμάρια σε σχέση με το τωρινό γνήσιο πάλι imperial το οποίο έχει csb1p στο 1.75 1.77

Μου άρεσε πολύ σαν φυσίγγι με το στήσιμο που έχει και τα σκάγια του επισης γυαλισμένα και ολοστρογγυλα,,έχω να το ρίξω πάνω από 10 χρόνια θα το δω σύντομα
 
Last edited:
Ποια η τρομερή διαφορα του A1 speciale με το καφε του,και τα δυο LAMBRO ειναι στα ιδια γραμμάρια αλλα με τρομερη διαφορά τιμηςthink
Είναι ποιο ακριβή η c7 και η s4 από την α1 λογικα ...αλλά είναι και το ονομα σίγουρα !έχει κοσμο που δεν αλλάζει το καφε και 20 ευρω να πάει
 
Δορκάς express 32 csb1
IMG_20180914_160036.jpg

IMG_20180914_160128.jpg


Μου θυμισε το imperial γνήσιο ισπανικο πριν 2 3 χρόνια που έπαιζε και είχε ακριβώς την ίδια πυρίτιδα ίδιο χρωμα και γραμμάρια σε σχέση με το τωρινό γνήσιο πάλι imperial το οποίο έχει csb1p στο 1.75 1.77

Μου άρεσε πολύ σαν φυσίγγι με το στήσιμο που έχει και τα σκάγια του επισης γυαλισμένα και ολοστρογγυλα,,έχω να το ρίξω πάνω από 10 χρόνια θα το δω σύντομα
Είναι φυσσιγγαρος και ριχνει και μεγάλα θηράματα όχ
Αρα πιο αξιόπιστο το καφε;η μονο ονομα;
Ειναι διαφορετικά φυσσιγγια . Βάλε πρωί καφέ και μετά α1 δεν τίθεται θεμα αξιοπιστιας η αναξιοπιστιας. Και τα 2 καλα είναι
 
μήπως θυμάται κάποιος που έριχνε τα kill 32 του καραμανίδη πριν 3 χρόνια τί καψούλι είχαν, μήπως nobel 686 όπως και το τωρινό ή κάποιο άλλο ; το μόνο που μου διαφευγει μετά από την διαγραφή κάποιων στοιχείων που είχα αποθηκευμένα
 
ναι δεν ηξεραν στην benelli τι κωνο πρεπει να βαλουν τον λιακο περιμεναν!
δε σε πιανω τι εννοείς;δε μπορω να πω τη γνωμη μ σε πραγματα που εχω δει με τα μάτια μου;Εγώ έγραψα τη γνώμη μου δεν ειρωνευτηκα δεν έχω δώσει τέτοια δικαιωματα
 
Last edited:
.sarcastic. .ha ha.
Να λοιπόν, που μου θύμησες ότι προ καιρού μου είχε δώσει κάποιος μερικά RIO GAME LOAD 32 gr. και ενώ έσφαξα, δεν πρόλαβα να το "παρουσιάσω" εκείνες τις μέρες και το ξέχασα !!! :D
Μάλιστα μου είχε πει ότι δεν του άρεσαν, του φάνηκαν πολύ δυνατά για την εποχή, όντως είχε αρκετή ζέστη τότε. Και ότι έριξε σε 2 τρυγόνια, τα οποία δεν πέθαναν ακαριαία αλλά πέσανε μακριά και τα έχασε ...
Αυτό εμένα βέβαια δεν μου λέει τίποτα, με 2 τουφεκιές δεν βγάζεις συμπέρασμα ... Εγώ από τα 5 που μου έδωσε, έριξα τα 3 στο σκοπευτήριο και μου φάνηκαν νορμάλ για 32αρια, και τα δισκάκια έγιναν σκόνη αν και ήταν σχετικά μακρινά - απομακρυνόμενα ... Αλλά και το στήσιμο του φυσιγγίου, δοσολογία, πάτημα, τελικό κλείσιμο κλπ. δεν παραπέμπει σε ιδιαίτερα σκληρό φυσίγγι ... Δεν το λες και μαλακό, αλλά ... υπάρχουν και σκληρότερα 32αρια !!! ;)
Τα υλικά όπως ήταν αναμενόμενο, κάλυκας, καψούλι, συγκεντρωτήρας, μπαρούτι (CSB1) όλα ισπανικά ΜΑΧΑΜ, τα σκάγια Νο. 8 - 14,7 σκ/γρ. - συνολικά 465 ...

IMG_20180820_214052.jpg
IMG_20180820_214157.jpg
IMG_20180820_214328.jpg
IMG_20180820_215235.jpg
IMG_20180820_215537.jpg

Υ.Γ. Βρέθηκα σε δίλημμα, σε ποιο θέμα να το ανεβάσω, στο "Φυσίγγια για τρυγόνι" ή στο "Φυσίγγια για τσίχλα" ... think
αφού ... 32 γρ. Νο.8 ... ταιριάζει και στα δυο !!!
Γι' αυτό το έβαλα εδώ, που είναι πιο γενικό θέμα και τα περιλαμβάνει όλα !!!.sarcastic.
Πολύ φορτωμένο δεν είναι 1.77x32?
 
ναι δεν ηξεραν στην benelli τι κωνο πρεπει να βαλουν τον λιακο περιμεναν!
δε σε πιανω τι εννοείς;δε μπορω να πω τη γνωμη μ σε πραγματα που εχω δει με τα μάτια μου;Εγώ έγραψα τη γνώμη μου δεν ειρωνευτηκα δεν έχω δώσει τέτοια δικαιωματα
Παιδιά δεν υπάρχει λόγος για παρεξήγηση.
Βαγγέλη κάποιοι το τολμούν κάποιοι όχι, όσους πάντως έχω διαβάσει που το έκαναν από το forum μιλάνε με τα καλύτερα λόγια ασχέτως μάρκας όπλου.
 
Λοιπόν λεβέντες...Σας έχω δύσκολα...Έχω που παλεύω με τα speed Κανά μήνα.Όλοι γράφατε και λέγατε τα καλύτερα...Λοιπόν δοκίμασα τέσσερις φορές από τέσσερα φυσίγγια από το ίδιο κουτί και απογοητεύτηκα πλήρως....Μέχρι που χθες πήρα άλλο κουτί και τα αποτελέσματα ήταν εντελώς διαφορετικά...Στα 35 μέτρα μπάλα με kicks lf όπως και στις άλλες δοκιμές που με απογοήτευσαν...Τελικά μάλλον πρέπει πριν αγοράσουμε μαζικά να δοκιμάσουμε ...
 
Λοιπόν λεβέντες...Σας έχω δύσκολα...Έχω που παλεύω με τα speed Κανά μήνα.Όλοι γράφατε και λέγατε τα καλύτερα...Λοιπόν δοκίμασα τέσσερις φορές από τέσσερα φυσίγγια από το ίδιο κουτί και απογοητεύτηκα πλήρως....Μέχρι που χθες πήρα άλλο κουτί και τα αποτελέσματα ήταν εντελώς διαφορετικά...Στα 35 μέτρα μπάλα με kicks lf όπως και στις άλλες δοκιμές που με απογοήτευσαν...Τελικά μάλλον πρέπει πριν αγοράσουμε μαζικά να δοκιμάσουμε ...
Δυστυχώς εκεί μας έχουν φτάσει....ίδιο lot και μαμά μείνεις ικανοποιημενος,πας και φορτώνεις!
 
Λοιπόν λεβέντες...Σας έχω δύσκολα...Έχω που παλεύω με τα speed Κανά μήνα.Όλοι γράφατε και λέγατε τα καλύτερα...Λοιπόν δοκίμασα τέσσερις φορές από τέσσερα φυσίγγια από το ίδιο κουτί και απογοητεύτηκα πλήρως....Μέχρι που χθες πήρα άλλο κουτί και τα αποτελέσματα ήταν εντελώς διαφορετικά...Στα 35 μέτρα μπάλα με kicks lf όπως και στις άλλες δοκιμές που με απογοήτευσαν...Τελικά μάλλον πρέπει πριν αγοράσουμε μαζικά να δοκιμάσουμε ...
Ολα καλα τοτε Δημητρη, ευτυχως ακομα δεν μου εχει τυχει κατι τετοιο
 
Last edited:
Λοιπόν λεβέντες...Σας έχω δύσκολα...Έχω που παλεύω με τα speed Κανά μήνα.Όλοι γράφατε και λέγατε τα καλύτερα...Λοιπόν δοκίμασα τέσσερις φορές από τέσσερα φυσίγγια από το ίδιο κουτί και απογοητεύτηκα πλήρως....Μέχρι που χθες πήρα άλλο κουτί και τα αποτελέσματα ήταν εντελώς διαφορετικά...Στα 35 μέτρα μπάλα με kicks lf όπως και στις άλλες δοκιμές που με απογοήτευσαν...Τελικά μάλλον πρέπει πριν αγοράσουμε μαζικά να δοκιμάσουμε ...
Εκεί τώρα θα είχε ενδιαφέρον το "σφάξιμο" για σύγκριση - ζύγισμα των υλικών, και από τα δυο φυσίγγια, να δούμε αν έχουν κάνει καμιά μ@λ@κία ... αν υπάρχει κάποια εμφανής διαφορά, είτε στην πυρίτιδα, στη δόση, ή στον συγκεντρωτήρα, σε κάτι άλλο ... Για να υπάρχει τόση διαφορά στα αποτελέσματα που λες, πιθανόν να έτυχε παρτίδα με ελαττωματικούς συγκεντρωτήρες ...
think
 
Εκεί τώρα θα είχε ενδιαφέρον το "σφάξιμο" για σύγκριση - ζύγισμα των υλικών, και από τα δυο φυσίγγια, να δούμε αν έχουν κάνει καμιά μ@λ@κία ... αν υπάρχει κάποια εμφανής διαφορά, είτε στην πυρίτιδα, στη δόση, ή στον συγκεντρωτήρα, σε κάτι άλλο ... Για να υπάρχει τόση διαφορά στα αποτελέσματα που λες, πιθανόν να έτυχε παρτίδα με ελαττωματικούς συγκεντρωτήρες ...
think
Δυστυχώς δεν έχω τα μέσα για κάτι τέτοιο.με την πρώτη ευκαιρία όμως θα ανοίξω και αν βρω κάποια διαφορά σε υλικά ή κάτι που φαίνεται δια γυμνού οφθαλμού τέλος πάντων θα ενημερώσω...
 
Αυτο που λεει ο Ηλιας!!
Ειναι φυσιγγια που απευθύνονται σε ακριβοθωρητα θηραματα!
Παιρνεις ενα κουτακι,δοκιμαζεις κι αν σου κανει,αγοραζεις οσα σου επιτρεπει η τσεπη σου,απο την ΙΔΙΑ παρτιδα!
Και να μην τα καψεις,τα αποθηκευεις σωστα και μεχρι να τα καταναλωσεις,ξερεις σε μεγαλο βαθμο με ΤΙ ριχνεις!
Αν συμβαινουν αυτα σε φυσιγγια των 10€ και πανω/κουτι,καταλαβαινουμε τι γινεται στα...αλλα....:(
 
αντε ρε παιδια αρχηστε την ιδιογωμοση και δεν θα χασετε , ειναι καλυτερη απο τα εργοστασιακα , ειναι οπως το στριφτο τσιγαρο , με το ετοιμο , που πριν πολλα χρονια κανενας δεν το εκανε , οταν ομως εμαθαν οτι ειναι καλυτερο, οι ποιο πολλοι το κανουν , και ελαχηστοι περνουν ετοιμα ,
 
Λοιπόν λεβέντες...Σας έχω δύσκολα...Έχω που παλεύω με τα speed Κανά μήνα.Όλοι γράφατε και λέγατε τα καλύτερα...Λοιπόν δοκίμασα τέσσερις φορές από τέσσερα φυσίγγια από το ίδιο κουτί και απογοητεύτηκα πλήρως....Μέχρι που χθες πήρα άλλο κουτί και τα αποτελέσματα ήταν εντελώς διαφορετικά...Στα 35 μέτρα μπάλα με kicks lf όπως και στις άλλες δοκιμές που με απογοήτευσαν...Τελικά μάλλον πρέπει πριν αγοράσουμε μαζικά να δοκιμάσουμε ...
πρεπει να τα κοψεις και τα δυο και τραβα φωτογραφιες να δουμε τι γινεται.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top