Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Γιαννη τα συγκεκριμενα 36γρ ειναι ασφαλεστατα για το δικαννο που εχεις..νορμαλ πιεσεις..και ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν θα σε ταλαιπωρησουν απο αποψη λακτισματος..
Το συγκεκριμένο φυσίγγι με 35,5 γραμμάρια το έριξα είναι καλό αλλά για δίκανο μόνο με κρύο ......δεν ξέρω τις πιέσεις του αλλά έχει αρκετό λάκτισμα με δίκανο......προσωπικά προτιμώ το red her με 32 γραμμάρια !
 
Καλησπερα παιδια! Σημερα αγορασα ενα κουτακι B&P winter και παρατηρησα οτι εχει αλλαξει ο συγκεντρωτηρας τους και εχει μπει αλλος με προκομμενα πτερυγια οπως στην σειρα mythos! Βαζω φωτο απο ενα παλιο που ειχα σφαξει διπλα με το καινουριο φυσιγγιο! Στο site της B&P δεν το εχουν αλλαξει ακομα! Αυτο λογικα εχει γινει ως καλη εξελιξη πιστευω..! Οι εμπειροι ας καταθεσουν αποψεις!
http://imgur.com/a/ZiG1bEJ
 
Καλησπερα παιδια! Σημερα αγορασα ενα κουτακι B&P winter και παρατηρησα οτι εχει αλλαξει ο συγκεντρωτηρας τους και εχει μπει αλλος με προκομμενα πτερυγια οπως στην σειρα mythos! Βαζω φωτο απο ενα παλιο που ειχα σφαξει διπλα με το καινουριο φυσιγγιο! Στο site της B&P δεν το εχουν αλλαξει ακομα! Αυτο λογικα εχει γινει ως καλη εξελιξη πιστευω..! Οι εμπειροι ας καταθεσουν αποψεις!
http://imgur.com/a/ZiG1bEJ
Ωραίος συγκεντρωτηρας αυτός! Επιτέλους άρχισαν και οι Ιταλοί να καταλαβαίνουν πως τα ενωμένα πτερύγια είναι μόνο για ακανόνιστες κατανομές.. τώρα είναι ίδιος με τα αμερικανικά βύσματα και πολύ καλή ποιότητα πλαστικού!
 
Ωραίος συγκεντρωτηρας αυτός! Επιτέλους άρχισαν και οι Ιταλοί να καταλαβαίνουν πως τα ενωμένα πτερύγια είναι μόνο για ακανόνιστες κατανομές.. τώρα είναι ίδιος με τα αμερικανικά βύσματα και πολύ καλή ποιότητα πλαστικού!
Δες εδω και αν βρεις της Β&P ενωμενα φτερα σε συγκεντρωτηρα να μου τρυπησεις τη μυτη........
Στους συγκεντρωτηρες που κατασκευαζει για αλλους κανει κολπα αλλα υπαρχουν και οι φαλτσετες:D
 
Καλησπερα παιδια! Σημερα αγορασα ενα κουτακι B&P winter και παρατηρησα οτι εχει αλλαξει ο συγκεντρωτηρας τους και εχει μπει αλλος με προκομμενα πτερυγια οπως στην σειρα mythos! Βαζω φωτο απο ενα παλιο που ειχα σφαξει διπλα με το καινουριο φυσιγγιο! Στο site της B&P δεν το εχουν αλλαξει ακομα! Αυτο λογικα εχει γινει ως καλη εξελιξη πιστευω..! Οι εμπειροι ας καταθεσουν αποψεις!
http://imgur.com/a/ZiG1bEJ
Είναι το μοναδικό (βαρύ φυσίγγι) που ρίχνω στο λαγό (όποτε πηγαίνω) και για ημερήσιο υδροβίων που ρίχνω ως τώρα απο τη σειρά της B&P...Πάντα στο Νο:4...
Ελπίζω αυτή η αλλαγή να το βελτίωσε....
Κάνε κ καμια βολή στα 40m τουλάχιστο αν μπωρείς Αλέξανδρε....
 
Είναι το μοναδικό (βαρύ φυσίγγι) που ρίχνω στο λαγό (όποτε πηγαίνω) και για ημερήσιο υδροβίων που ρίχνω ως τώρα απο τη σειρά της B&P...Πάντα στο Νο:4...
Ελπίζω αυτή η αλλαγή να το βελτίωσε....
Κάνε κ καμια βολή στα 40m τουλάχιστο αν μπωρείς Αλέξανδρε....
Δυστυχως δεν εχω τα οπλα μαζι μου ομως στο μελλον θα γινουν δοκιμες και θα τις ανεβασω!!! Και εμενα μου αρεσει σαν φυσιγγι!!
 
Δυστυχως δεν εχω τα οπλα μαζι μου ομως στο μελλον θα γινουν δοκιμες και θα τις ανεβασω!!! Και εμενα μου αρεσει σαν φυσιγγι!!
Να προσθεσω για την B&P οτι ειναι [μαζι με τις 3 Αμερικανικες (Remington, Winchester, Federal)] απο τις εταιριες που τους εχω στειλει αρκετα mail με διαφορες ερωτησεις και εχουν απαντησει σε διαστημα 3 ημερων ολες τις φορες!
 
Last edited:
Ο φίλος μου @Aristos μου έστειλε τα αγαπημένα του φυσίγγια για δοκιμή. Θα τρέμουν οι λαγοί το Σεπτέμβρη :cool:
7-F15-C8-AD-4-E20-4-F48-8242-1-BEB41018704.jpg
 
Ο φίλος μου @Aristos μου έστειλε τα αγαπημένα του φυσίγγια για δοκιμή. Θα τρέμουν οι λαγοί το Σεπτέμβρη :cool:
7-F15-C8-AD-4-E20-4-F48-8242-1-BEB41018704.jpg
Τον πρώτο λαγό που θα πιάσεις να τον φάτε παρέα τότε :D
Το ιδανικό θα ηταν ένα λαγοκυνηγι παρεα με τα πλαγιοκαννα και τα μάλλινα μας, όχι τα πουλόβερ!.sarcastic.
 
Παιδιά καλησπέρα.Έφτασε στα χέρια μου ένα κουτάκι C7 perfecta 34γρ.Γνωρίζουμε λεπτομέρειες πυρίτιδα κλπ???αξιόλογο να μπω σε δοκιμές αξίζει τον κόπο?
Δυστυχώς δεν γνωρίζω κάτι, δες όμως το παρακάτω link μήπως και σε βοηθήσει λίγο.
http://old.kynigesia.gr/article.asp?AID=796
 
Παιδιά καλησπέρα.Έφτασε στα χέρια μου ένα κουτάκι C7 perfecta 34γρ.Γνωρίζουμε λεπτομέρειες πυρίτιδα κλπ???αξιόλογο να μπω σε δοκιμές αξίζει τον κόπο?
Αδελφέ τα συγκεκριμένα δν γνωρίζω πυρίτιδα κτλ....
Ξέρω καλά όμως από ένα γνωστό μου πώς,για χρόνια τα είχε βολευτεί στο βάλτο από την έναρξη υδροβίου ως τέλος...Μέχρι που σταμάτεισε το κυνήγι....Τα έριχνε σε Νο:6 & Νο:5 με μια Berreta Vitoria 71cm και τσοκ 3* και έγλυφε τους κάλυκες από τη χαρά του....:D:D.sarcastic.
Να φανταστώ πως τα προορίζεις για βάλτο κι εσύ.....
(τα έριχνε παράλληλα με τα C7 Special 36gr μπορντώ κάλυκας)....
 
Παιδιά καλησπέρα.Έφτασε στα χέρια μου ένα κουτάκι C7 perfecta 34γρ.Γνωρίζουμε λεπτομέρειες πυρίτιδα κλπ???αξιόλογο να μπω σε δοκιμές αξίζει τον κόπο?
Εξαιρετικο φυσίγγι,λίγο τσιμπημένο από τιμή αλλά μια χρόνια μου είχε δώσει φασσουλες!!!Γρηγορο και σχετικά δυνατό!
 
Παιδιά καλησπέρα.Έφτασε στα χέρια μου ένα κουτάκι C7 perfecta 34γρ.Γνωρίζουμε λεπτομέρειες πυρίτιδα κλπ???αξιόλογο να μπω σε δοκιμές αξίζει τον κόπο?
C7 όπως και το όνομα δοσολογία δεν ξερω .

Παρά πολύ καλό 34αρι το μόνο που φοβόταν ήταν η πολύ ζέστη . Είχε το νεύρο του ίσως όχι κατάλληλο για δίκανο αλλά οι γριές μου το πηγαίνανε πολύ.

Πάνε χρόνια που έχω να το ρίξω .

Ένα περφεκτα 32 γραμμάρια που έριξε η παρέα φέτος ήταν πολύ καλό αλλά είχε σπανιολα μέσα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top