Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Ξέρει κανείς τι πυρίτιδα έχουν τα Remington;
Ή τα Winchester ή τα Federal;
Σκέφτομαι να αγοράσω μερικά αλλά με προβληματίζει το γεγονός ότι δεν γνωρίζω τι πυρίτιδα χρησιμοποιούν για να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα για την ποιότητα του φυσιγγίου.
Φιλε μου μην σε προβληματιζουν οι λεπτομερειες σε τετοιες εταιρειες. Απλα αγορασε τα και ριξτα. Είναι κορυφη. Προσωπικα εριξα remi απο οταν αρχισα το κυνηγι του λαγου. Δε χρειάστηκε να δικιμασω αλλο φυσιγγι. Μπαμ και τούμπα
 
Ξέρει κανείς τι πυρίτιδα έχουν τα Remington;
Ή τα Winchester ή τα Federal;
Σκέφτομαι να αγοράσω μερικά αλλά με προβληματίζει το γεγονός ότι δεν γνωρίζω τι πυρίτιδα χρησιμοποιούν για να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα για την ποιότητα του φυσιγγίου.
τρολαρουμε εε? .RESPECT.
 
βρε παιδια εγω θυμαμαι (πριν καμια 20 ετια λεμε τωρα) στη Κρητη που ημουν , 99% σε φασσα κα λαγο ολοι με rottweil waidmannsheil εριχναν κ εκαναν κηδειες. ο πατερας μου πρεεπι να ειχε ριξει ισα με ενα κοντεινερ! Απορω γιατι εχει χασει πια τη "αιγλη" του μιας και 100% παραμενει το ιδιο φονικο. Βεβαια 1 ευρω / φυσιγγι ...δεν το λες φθηνο.
 
Πότε το ακουσες αυτο?
Οχι δεν νομιζω να ισχυει με τιποτα..
Ο κονδωρας ηταν πάντα σταθερό φυσιγγι..
Κάποιοι εδώ στη περιοχή μ το έέλεγαν...εγώ παιδιά επειδή αγόρασα 4 κουτάκια και γενικά όταν ακούω κάτι αρνητικό προσπαθώ να το διασταύρωσω ήθελα να μάθω γενικά αν ισχύει...και επειδή ακόμα δεν τα έχω δοκιμάσει λόγω εποχής
 
Απορω γιατι εχει χασει πια τη "αιγλη" του μιας και 100% παραμενει το ιδιο φονικο.
Γιατι αλλαξαν οι εποχες,τωρα λιγους θα βρεις να ριχνουν στην φασσα φυσιγγι με κοστος ενα γιουρο το τεμαχιο..
Οι λαγαδες ομως το τιμουν ιδιαίτερα..
 
Όπως κι για τα f2 classic πάλι λέγανε ότι χάλασαν...εγώ ξέρω παιδιά ότι αυτά είναι για κρυο και υγρό καιρό...αν τώρα τα ρίχνουν στα τριγωνια ε τι να πω...δεν ξέρω βέβαια μπορεί να κάνω λάθος...και επειδή εγώ το καλοκαίρι δεν ξεπερνάω τα 32 γραμμάρια μου έκανε εντύπωση...εσείς τι άποψη έχετε για αυτά ?κάνουν για κρύο η ζέστη ?
 
Γιατι αλλαξαν οι εποχες,τωρα λιγους θα βρεις να ριχνουν στην φασσα φυσιγγι με κοστος ενα γιουρο το τεμαχιο..
Οι λαγαδες ομως το τιμουν ιδιαίτερα..
θυμαμαι μικρος (18-19 χρονων τοτε ...ρε πως περασαν τα χρονια :() εχει γερακοτσιχλες ... εεε παω και "δανειζομαι" 2 κασετινες σε 6αρι (για φασσες ταχε ο father) ... με το Benelli kalliston και 3* seminole πανω .... εεε εκανα κηδεια , αν θυμαμαι καλα πρεπει να πηρα καμια 20αρια .... και ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΕΣ με αυτα , ζητημα αν αστοχησα 2-3 πουλια κ αυτα στη ντουμπλετα πανω.
 
Όπως κι για τα f2 classic πάλι λέγανε ότι χάλασαν...εγώ ξέρω παιδιά ότι αυτά είναι για κρυο και υγρό καιρό...αν τώρα τα ρίχνουν στα τριγωνια ε τι να πω...δεν ξέρω βέβαια μπορεί να κάνω λάθος...και επειδή εγώ το καλοκαίρι δεν ξεπερνάω τα 32 γραμμάρια μου έκανε εντύπωση...εσείς τι άποψη έχετε για αυτά ?κάνουν για κρύο η ζέστη ?
ΚΡΥΟ Κ ΥΓΡΑΣΙΑ ΜΟΝΟ!!!
 
Ολα σχεδόν του Δορκα έχουν αλλάξει.....αλλά επειδή έχει κανονάκι μπορεί και φτιάχνει τις τότε γεμισιες με τις τοτε πυριτιδες με τις πυριτιδες που χρησιμοποιεί σήμερα ως επι το πλείστον ισπανικές και σου βγάζει ιδιο φυσίγγι με μηδαμινή απόκλιση π.χ αν γέμιζε το νεο βελοξ με μια πυρίτιδα στα 1.65 τωρα με τη νεα πυρίτιδα που βαζει μπορεί να δίνει πανω η κατω γιατι αυτα του βγάζει το κανονάκι με τα στοιχεία που βάζει
 
Λοιπον φιλε louis το condor είναι φονικοτατο και μια χαρά αλλα όχι για ζέστη 35 βαθμων.το neo velox ίδιο κι απαραλαχτο αλλα 9 ευρώ για τσίχλα είναι πανακριβο.το f2 είναι για κρύο και υγρασια.αν το ρίχνεις τώρα βεβαια και δεν θα έχει αποδοση.ακόμα καλυτερο απ το condor είναι το r35 plus τ οποίο είναι ανεκτό και σε αρκετά υψηλές θερμοκρασιες.γενικά ο δορκας στα χοντρά έχει κρατήσει ποιοτητα.μονο το 3α έχει ψιλοχαλασει
 
Λοιπον φιλε louis το condor είναι φονικοτατο και μια χαρά αλλα όχι για ζέστη 35 βαθμων.το neo velox ίδιο κι απαραλαχτο αλλα 9 ευρώ για τσίχλα είναι πανακριβο.το f2 είναι για κρύο και υγρασια.αν το ρίχνεις τώρα βεβαια και δεν θα έχει αποδοση.ακόμα καλυτερο απ το condor είναι το r35 plus τ οποίο είναι ανεκτό και σε αρκετά υψηλές θερμοκρασιες.γενικά ο δορκας στα χοντρά έχει κρατήσει ποιοτητα.μονο το 3α έχει ψιλοχαλασει
Ευχαριστώ φίλε έτσι κι αλλιώς. Δεν έριχνα. Τα f2 με ζέστη...άλλοι τα έριχναν κ μ λένε ότι δεν τραβάνε τα φυσιγγια...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top