Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Ενα φυσυγγι που εσφαξα παντως μου εκανε εντυπωση ποσο σφαιρικα και γυαλιστερα ειναι τα σκαγια,
Το ίδιο είδα κ εγώ στα r-plus ν6 πολύ καλή ποιότητα..
Τώρα για το condor δεν νομίζω να χρειάζονται συστάσεις,ίσως το πιο γνωστό ελληνικό φυσίγγι στα 36γρ με πολλούς θιασώτες στα σοβαρά κυνηγια..
Psb 2 βρήκες?
 
Το ίδιο είδα κ εγώ στα r-plus ν6 πολύ καλή ποιότητα..
Τώρα για το condor δεν νομίζω να χρειάζονται συστάσεις,ίσως το πιο γνωστό ελληνικό φυσίγγι στα 36γρ με πολλούς θιασώτες στα σοβαρά κυνηγια..
Psb 2 βρήκες?
Στην επαρχία κατέχουν ξεχωριστή θέση στο κυνήγι της φασσας αλλά και των υδρόβιων....τα τελευταία χρόνια έχουν χάσει την θέση τους από τα percoso caccia
 
Δυστυχώς πολλά ελληνικά φυσίγγια έχουν χάσει την θέση τους στα μεσαίου μεγέθους θηράματα κ πάνω..
Ο κόσμος δεν τα εμπιστεύεται,κάτι που θεωρώ μεγάλο λάθος,γιατί υπάρχουν ελληνικά που δεν έχουν να ζηλεψουν από τα ξένα..
Αλλά σαν Έλληνες έχουμε..ξενομανία..
 
Το ίδιο είδα κ εγώ στα r-plus ν6 πολύ καλή ποιότητα..
Τώρα για το condor δεν νομίζω να χρειάζονται συστάσεις,ίσως το πιο γνωστό ελληνικό φυσίγγι στα 36γρ με πολλούς θιασώτες στα σοβαρά κυνηγια..
Psb 2 βρήκες?
Δεν Τασο τι ειναι γιατι δεν το κατεχω το αθλημα, ροζ χρωμα ηταν παντως
 
Δεν Τασο τι ειναι γιατι δεν το κατεχω το αθλημα, ροζ χρωμα ηταν παντως
Aυτο αρκει..psb2 ειναι..
Νικο οσες φορες κ να τα είχα παρει κατα καιρους(από παλια)παντα εβρισκα psb2,συγκεντρωτηρα κλασσικά giovanni σε κάλυκα κεντιτ κ καψουλι cx 2000 αν θυμαμε καλά,βάρος πυρίτιδας δεν ξέρω..
 
Δυστυχώς πολλά ελληνικά φυσίγγια έχουν χάσει την θέση τους στα μεσαίου μεγέθους θηράματα κ πάνω..
Ο κόσμος δεν τα εμπιστεύεται,κάτι που θεωρώ μεγάλο λάθος,γιατί υπάρχουν ελληνικά που δεν έχουν να ζηλεψουν από τα ξένα..
Αλλά σαν Έλληνες έχουμε..ξενομανία..
Δεν ξέρω αν έχει να κάνει είναι με ξενομανία ή έτυχαν τίποτα αβαρίες.. εγώ τα gorilla τα 36αρια δεν τα αλλάζω στην Φάσσα!
 
Aυτο αρκει..psb2 ειναι..
Νικο οσες φορες κ να τα είχα παρει κατα καιρους(από παλια)παντα εβρισκα psb2,συγκεντρωτηρα κλασσικά giovanni σε κάλυκα κεντιτ κ καψουλι cx 2000 αν θυμαμε καλά,βάρος πυρίτιδας δεν ξέρω..
Το πιθανότερο να ειναι 1.85 αν ειναι 36γρ τα σκάγια.
Ειναι άριστο φυσίγγι στο λαγό μετά τα 25 μέτρα. Για κοντά ειναι σκεπάρνι.
 
Δυστυχώς πολλά ελληνικά φυσίγγια έχουν χάσει την θέση τους στα μεσαίου μεγέθους θηράματα κ πάνω..
Ο κόσμος δεν τα εμπιστεύεται,κάτι που θεωρώ μεγάλο λάθος,γιατί υπάρχουν ελληνικά που δεν έχουν να ζηλεψουν από τα ξένα..
Αλλά σαν Έλληνες έχουμε..ξενομανία..

Τάσο δεν είναι θέμα ξενομανίας. Απλά στα μεσαία και πάνω θηράματα όπως λες δεν ρισκάρεις. Πας με κάτι σίγουρο και δοκιμασμένο. Οι ίδιοι άνθρωποι στην τσίχλα θα ρίξουν ελληνικά φυσιγγια. Δυστυχώς οι δικοί μας κατασκευαστές έχουν δώσει δικαιώματα και μάλιστα επανειλημμένως.
 
Σταματη δικιο εχεις,Αλλα δεν ειναι ολοι το ιδιο(,και ειδικα στα "χοντρα" φυσιγγια,τα τσιχλοφυσιγγα ειναι που οι περισσότεροι τα κανουν μουτι..)Λιγο ψαξιμο θελει κ υπαρχουν κ οι εξαιρέσεις, παντα υπαρχουν εξαιρεσεις..
Πιστευω οτι αν βαλουμε τα Αμερικανικα σε εξαιρεση,παντου γινονται αυτα..Ισως οχι σε
τοσο μεγαλη συχνοτητα οσο εδω,σιγουρα ομως γίνονται..
Και δεν εννοω μονο να αλλαξουν τα υλικα του φυσιγγιου,αλλα βλεπουμε οτι σκαρτευουν κ τις πυριτιδες που ειναι παραγωγης τους!
 
Καλή επιλογή, δυνατό φυσίγγι για αρκετό έως πολύ κρύο. Στα υδρόβια τουλάχιστον παλιά, έκανε κηδείες! ;)
παλια..
Με το kicks θα τα ρίξεις? Αχ καημενες φασσες.
.pop.
δεν ειναι ιδια με τα παλια τα νεα!καθε περσι και καλυτερα ειναι τα φυσιγγια πλεον γενικα..
 
Καλοριχτα Βαγγέλη, βλέπω αρκετά φυσίγγια παλαιάς κοπής max ,rio ,pyrkal
ευχαριστω..πιστευω να μην ανοιξουν οι καννες χαχα.ειναι ολα παλια γεμισμενα πανω απο 400 φισιγγια.δεν εχω γνωμη για κανενα σχεδον δεν εριχνα ποτε αυτες τις μαρκες.
 
Προσωπικα όσα φυσίγγια του δορκα εχω ρίξει φέτος και τα εχω ρίξει σχεδόν ολα ειναι κατα τη γνώμη μου καλυτερα και πιο μαλακά απ τα παλιά και μιλάω προ 15ετιας σε αντίθεση με το ναυπλιωτη που κατάφερε και χάλασε για να μη πω τίποτ αλλο τ ονομα λάμπρο
 
ευχαριστω..πιστευω να μην ανοιξουν οι καννες χαχα.ειναι ολα παλια γεμισμενα πανω απο 400 φισιγγια.δεν εχω γνωμη για κανενα σχεδον δεν εριχνα ποτε αυτες τις μαρκες.
Όχι θέμα ασφάλειας δεν τίθεται,το max 40 είναι το πιο μαλακό semi που έχω ρίξει και πολύ καλό σε απόδοση.
 
Οσοι εχετε χρησιμοποιησει τα b&p f2 classic εχετε παρατηρησει ποτε πως ο συγκεντρωτηρας δεν ανοιγει;ειναι ετσι φτιαγμενο;Κ με το 3αρι, αλλα κ με το full choke οσους συγκεντρωτηρες βρηκα δεν ειχαν ανοινει καθολου τα πτερυγια, η 1 απο τις 4 ενωσεις κοπηκε μονο κ ετσι δεν ανοιξε ουτε 1 πτερυγιο
 
Οσοι εχετε χρησιμοποιησει τα b&p f2 classic εχετε παρατηρησει ποτε πως ο συγκεντρωτηρας δεν ανοιγει;ειναι ετσι φτιαγμενο;Κ με το 3αρι, αλλα κ με το full choke οσους συγκεντρωτηρες βρηκα δεν ειχαν ανοινει καθολου τα πτερυγια, η 1 απο τις 4 ενωσεις κοπηκε κ ετσι δεν ανοιξε ουτε 1 πτερυγιο
Στα εμπορικά δεν ειναι προκομμενα τα πτερύγια των συγκεντρωτηρων οποτε ειναι πολυ πιθανό να συμβει
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top