Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Εγώ με μείον (Πόσο πιο κρύο) γελαγανε και η πέτρες! Ανάθεμα και να έπεσε μια Φασσα ξερή!( και στα μπασιματα τα ίδια)
Το μεγαλύτερο καζο της ζωής μου το έπαθα Μ αυτά τα φυσίγγια....... Δέκα πέρδικες φερμαριστες μια προς μια τριπλετες από πίσω και τίποτε...... Μόνο η πρώτη έπεσε από τυχερό σκάγι στη φτερούγα......... Γύρισα σπίτι τα έριξα στον πίνακα σκάγια ένα στην ανατολή κι ένα στη δύση με την αείμνηστη μπενελι που είχα........... Το όπλο έφταιγε????? Το φυσίγγι???? Και τα δύο????? Ο ανάδρομος Ερμής????? Όλα μαζί????? Ποτέ δε θα μάθουμε.......... Είχα πάρει τρία κουτιά,όσα έμειναν τα έριξα στα μπασιματα στην τσίχλα....... Παπαλα κι εκεί......
 
Το μεγαλύτερο καζο της ζωής μου το έπαθα Μ αυτά τα φυσίγγια....... Δέκα πέρδικες φερμαριστες μια προς μια τριπλετες από πίσω και τίποτε...... Μόνο η πρώτη έπεσε από τυχερό σκάγι στη φτερούγα......... Γύρισα σπίτι τα έριξα στον πίνακα σκάγια ένα στην ανατολή κι ένα στη δύση με την αείμνηστη μπενελι που είχα........... Το όπλο έφταιγε????? Το φυσίγγι???? Και τα δύο????? Ο ανάδρομος Ερμής????? Όλα μαζί????? Ποτέ δε θα μάθουμε.......... Είχα πάρει τρία κουτιά,όσα έμειναν τα έριξα στα μπασιματα στην τσίχλα....... Παπαλα κι εκεί......
Έχεις τα gorilla δίπλα σου και βαράς ξένες παπαριες…
 
Κάποτε αυτά τα f2 classic 34 τα είχα βρεί φθηνά και είχα παρει 2-3 κουτιά, τελικά έριξα ένα κουτί και δεν ξέρω γιατί δεν μπορούσα να χτυπήσω τίποτα. Τελικα τα δωσα στον πατέρα μου τα μπερδεψε με αλλα και δεν μάθαμε ποτέ αν εφταιγα εγώ ή τα φυσίγγια!
Μαλλον την ιδια εποχη την ειχαμε πατησει......
 
Έχεις τα gorilla δίπλα σου και βαράς ξένες παπαριες…
Πραγματικά τα gorilla όσα απ' αυτά δοκίμασα ήταν καλά......... Απλά τότε επειδή μένω σε μονοκατοικία λίγο έξω από τα Γιάννενα βαρέθηκα να πάω στο κέντρο και ψώνισα σε ένα περιφερειακό μαγαζί που δεν είχε μεγάλη ποικιλία.........
Στη μπενελι είχε ταιριάξει πολύ το classica ,το επερνα από τότε που το έβγαζε η maionchi AZ20 και ακόμη καλύτερα της πήγαινε το 206s formula και αυτό με συγκεντρωτηρα αποσπωμενου πατου τον γνωστό και σαν antigello......
 
Το μεγαλύτερο καζο της ζωής μου το έπαθα Μ αυτά τα φυσίγγια....... Δέκα πέρδικες φερμαριστες μια προς μια τριπλετες από πίσω και τίποτε...... Μόνο η πρώτη έπεσε από τυχερό σκάγι στη φτερούγα......... Γύρισα σπίτι τα έριξα στον πίνακα σκάγια ένα στην ανατολή κι ένα στη δύση με την αείμνηστη μπενελι που είχα........... Το όπλο έφταιγε????? Το φυσίγγι???? Και τα δύο????? Ο ανάδρομος Ερμής????? Όλα μαζί????? Ποτέ δε θα μάθουμε.......... Είχα πάρει τρία κουτιά,όσα έμειναν τα έριξα στα μπασιματα στην τσίχλα....... Παπαλα κι εκεί......
Σταματηηηηηη!!!! Αφήστε ρε παιδιά το παιδί να κάνει ανάσταση!
 
Έχεις τα gorilla δίπλα σου και βαράς ξένες παπαριες…
Για να πάρεις φυσίγγια του πρέπει να αφήσεις και ένα χρυσό δόντι και από ποιότητα τα υλικά μηδέν (Για τσίχλα) .Ο άνθρωπος δεν ξέρει να το δουλεύει το μαγαζί είναι ευχαριστημένος μόνο από τα διασπορας και από τα δραμια.
 
Για να πάρεις φυσίγγια του πρέπει να αφήσεις και ένα χρυσό δόντι και από ποιότητα τα υλικά μηδέν (Για τσίχλα) .Ο άνθρωπος δεν ξέρει να το δουλεύει το μαγαζί είναι ευχαριστημένος μόνο από τα διασπορας και από τα δραμια.
Τα δράμια του, έχουν πολύ καλά χαρακτηριστικά για εμπορικά φυσίγγια (συγκεντρωτηρα με ποτηράκι, buffer, πολύ υψηλές αρχικές ταχύτητες κτλ). Επίσης και τα super kill με τα επινικελωμενα δράμια.
 
Τα δράμια του, έχουν πολύ καλά χαρακτηριστικά για εμπορικά φυσίγγια (συγκεντρωτηρα με ποτηράκι, buffer, πολύ υψηλές αρχικές ταχύτητες κτλ). Επίσης και τα super kill με τα επινικελωμενα δράμια.
Ναι τα προτιμάνε πολύ, είναι καλά.
 
Ναι τα προτιμάνε πολύ, είναι καλά.
Το ίδιο έπρεπε να είχαν κάνει και σε φυσίγγια με σκάγια. Ας έβγαζαν 1-2 φυσίγγια με αντίστοιχα σεταπ (σκληρά επιμεταλλωμένα σκάγια, buffer, υψηλές αρχικές κτλ) μελετημένα για μακρινές βολές και δύσκολους καιρούς να τα προτιμούμε για τα καλά θηράματα! Στο 2023 ζούμε πλέον και όχι στο 1970 για να φαντάζουν όλα αυτά ως "εξωτικά" υλικά!😉
 
και από ποιότητα τα υλικά μηδέν (Για τσίχλα) .
Ασε την ποιοτητα..
Ολα τα επώνυμα είναι...
Δεν είδες τι έπαθες με τα f2 36gr? .yelling.
Από τα καλυτερα Ευρωπαϊκα υλικά (δεν εχω ρίξει, αλλά εχω σφάξει).....
Το φυσιγγι είναι πως θα σου κάτσει κ μετα τα υπόλοιπα....

Αν το λες για τους κάλυκες fiem για εμενα είναι παρεξηγημενοι..
Μπορεί να μην κάνουν για δευτερη χρήση(αν κ αυτό δεν μας ενδιαφέρει) αλλά δεν είναι κ για πεταμα...
Εχω ρίξει παρά πολλούς από διάφορα εμπορικά φυσίγγια χωρίς προβλημα...

Πάντως ο συγκεκριμένος που λες είχε κάνει δυναμικό ξεκίνημα.......
Όλα προσεγμενα...
Μέχρι κ χαρτάκια με την πυριτιδα που χρησιμοποιουσε έβαζε κατά καιρους...


Για τις τιμές στα τσιχλοφυσιγγα εχεις δίκιο από παντα ήταν τσιμπημενος...
 
Last edited:
Για να πάρεις φυσίγγια του πρέπει να αφήσεις και ένα χρυσό δόντι και από ποιότητα τα υλικά μηδέν (Για τσίχλα) .Ο άνθρωπος δεν ξέρει να το δουλεύει το μαγαζί είναι ευχαριστημένος μόνο από τα διασπορας και από τα δραμια.
Όντος εινσι πολύ ακριβως
 
Μπορεί να μην κάνουν για δευτερη χρήση(αν κ αυτό δεν μας ενδιαφέρει) αλλά δεν είναι κ για πεταμα...
Εχω ρίξει παρά πολλούς από διάφορα εμπορικά φυσίγγια χωρίς προβλημα...

τις τιμές στα τσιχλοφυσιγγα εχεις δίκιο από παντα ήταν τσιμπημενος...
Ακριβώς, δεν λέω ότι έχουν πρόβλημα αλλά ποιότητα και τιμή λέω, θα μπορούσε να είχε καλύτερες τιμές με αυτά τα υλικά και από πίσω του πλέον ακολουθεί ο καραμανιδης.
 
Εγώ με μείον (Πόσο πιο κρύο) γελαγανε και η πέτρες! Ανάθεμα και να έπεσε μια Φασσα ξερή!( και στα μπασιματα τα ίδια)
Δεν είναι για μπασιματα το συγκεκριμένο.. ξερή μπορεί να μην πήρες,αλλά από ότι κατάλαβα.. πήρες πουλάκια χαχαχα!
 
Ακριβώς, δεν λέω ότι έχουν πρόβλημα αλλά ποιότητα και τιμή λέω, θα μπορούσε να είχε καλύτερες τιμές με αυτά τα υλικά και από πίσω του πλέον ακολουθεί ο καραμανιδης.
Τώρα ειδικα τι ψάχνεις...
Και από.. Κίνα να έβρισκαν υλικά τις ίδιες τιμες θα είχαν...

Δεν είναι για μπασιματα το συγκεκριμένο.. ξερή μπορεί να μην πήρες,αλλά από ότι κατάλαβα.. πήρες πουλάκια χαχαχα!
Βαραει βαραει φασσόπουλα ο ατιμος...
Αλλά δεν λέει... Χαχαχα
 
Τώρα ειδικα τι ψάχνεις...
Και από.. Κίνα να έβρισκαν υλικά τις ίδιες τιμες θα είχαν...


Βαραει βαραει φασσόπουλα ο ατιμος...
Αλλά δεν λέει... Χαχαχα
Τάσο, μιας και λες για Κίνα, θα περάσω από το πολυκατάστημα το κινέζικο, μπας και έχουν σκάγια TSS να πάρω 2-3 κιλά!! Σε οικονομική τιμή!
 
Τάσο, μιας και λες για Κίνα, θα περάσω από το πολυκατάστημα το κινέζικο, μπας και έχουν σκάγια TSS να πάρω 2-3 κιλά!! Σε οικονομική τιμή!
Τώρα είναι σαν να μου λες πως τρως την σουπα σου με οδοντογλυφίδα.........
Σοβαρέψου κριςςςςςςςςς....
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top