Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Φολιασμένα μου παιδια...
Υπάρχει αντίδοτο...

Κατεβείτε καμιά δεκαριά γραμμάρια σκάγια παρακατω..
Η τσίχλα πριν πολλα χρονια έπεφτε με 34 τώρα δεν ακουει... 😂😂😂
Εγώ για μπεκάτσα τα είχα πάρει Τάσο
Είχα πάρει μπεκάτσες αλλά σε δύο περιπτώσεις έφυγαν λές και δεν τρέχει τίποτα ατάραχες
Μετά από λίγο τις βρήκε το σκυλί τέζα
Χαλάστηκα γιατί μου μπήκε η ιδέα μήπως πήγαν και άλλες τζάμπα
 
Εγώ για μπεκάτσα τα είχα πάρει Τάσο
Είχα πάρει μπεκάτσες αλλά σε δύο περιπτώσεις έφυγαν λές και δεν τρέχει τίποτα ατάραχες
Μετά από λίγο τις βρήκε το σκυλί τέζα
Χαλάστηκα γιατί μου μπήκε η ιδέα μήπως πήγαν και άλλες τζάμπα
Όλοι το έχουμε παθει κ σε οποιοδήποτε θηράματα κ δεν σημαίνει απαραίτητα "σκάρτο" φυσιγγι.....
Μα μια μπεκάτσα τουφεκιζεται κοντά..
Ναι αλλά αυτό ακριβώς μπορεί να είναι κ αιτία σε κάποιες περιπτωσεις......
Έχουν σημασία κ τα τραυματα.....

Πολυσύνθετο κομμάτι το (κάθε) φυσιγγι κ η απόδοση του....

Φαντάσου ότι το f2 34γρ θεωρείται το best seller της b&p......

Η γνωμη που είχα σχηματίσει καποτε είναι πως αν κ μαλακό φυσιγγι δεν αγαπάει τις μερες με πολυ ζέστη....
Ε τώρα κάποιος μπορεί να που πει τι λες ρε, εγώ με αυτό εκαψα τα τρυγόνια τον Άυγουστο.....

Αυτά έχουν τα φυσίγγια.......
(....Ατιμο πραγμα διάλεξα να αγαπήσω.......)
 
Αυτά μάστορα είναι καλά! 36 γρ επιχαλκωμενα...
Εγώ φίλε τα χρησιμοποιούσα στην πέρδικα και είχα δει υπερδιατρηση τον μήνα Οκτώβριο. Τα δύο πουλιά που σκότωσα με αυτά τα φυσέκια ήταν σε απόσταση περίπου 30-35 μέτρα,με θερμοκρασίες 20-30 βαθμών . Έπεσαν ζωντανά. Και μπουμπουνισα σε άλλη μια γύρω στα 45-50 μέτρα και έπεσε ξερή, στα μέσα του Νοέμβρη με θερμοκρασίες 10-15 βαθμών.
 
Όλοι το έχουμε παθει κ σε οποιοδήποτε θηράματα κ δεν σημαίνει απαραίτητα "σκάρτο" φυσιγγι.....
Μα μια μπεκάτσα τουφεκιζεται κοντά..
Ναι αλλά αυτό ακριβώς μπορεί να είναι κ αιτία σε κάποιες περιπτωσεις......
Έχουν σημασία κ τα τραυματα.....

Πολυσύνθετο κομμάτι το (κάθε) φυσιγγι κ η απόδοση του....

Φαντάσου ότι το f2 34γρ θεωρείται το best seller της b&p......

Η γνωμη που είχα σχηματίσει καποτε είναι πως αν κ μαλακό φυσιγγι δεν αγαπάει τις μερες με πολυ ζέστη....
Ε τώρα κάποιος μπορεί να που πει τι λες ρε, εγώ με αυτό εκαψα τα τρυγόνια τον Άυγουστο.....

Αυτά έχουν τα φυσίγγια.......
(....Ατιμο πραγμα διάλεξα να αγαπήσω.......)
Δεν αντιλέγω Τάσο ούτε το βγάζω ντε και καλά σκάρτο,αλλά εάν σου κάτσει στραβά σου έκατσε
Πάντως δεν θυμάμαι με άλλο φυσίγγι να μου έχει τύχει παρόμοια περίπτωση
Κυριολεκτικά έφυγαν σαν να μην έγινε τίποτα, ούτε καν υποψία ότι μπορεί να πήραν ένα σκάγι και με κάνει να πάω να ψάξω
Αυτή είναι η δεύτερη, όταν είδα το σκυλί να έρχεται με την μπεκάτσα δεν το πίστευα
Και δεν έγιναν ούτε την ίδια μέρα ούτε και από το ίδιο κουτί
Screenshot_20230414-212336_Photos.jpg
 
Εγώ φίλε τα χρησιμοποιούσα στην πέρδικα και είχα δει υπερδιατρηση τον μήνα Οκτώβριο. Τα δύο πουλιά που σκότωσα με αυτά τα φυσέκια ήταν σε απόσταση περίπου 30-35 μέτρα,με θερμοκρασίες 20-30 βαθμών . Έπεσαν ζωντανά. Και μπουμπουνισα σε άλλη μια γύρω στα 45-50 μέτρα και έπεσε ξερή, στα μέσα του Νοέμβρη με θερμοκρασίες 10-15 βαθμών.
Εγώ Μάνο τα έχω δουλέψει σε πιο κρύο σε φασσες και ήταν αξιοπρεπεστατα
 
Εγώ Μάνο τα έχω δουλέψει σε πιο κρύο σε φασσες και ήταν αξιοπρεπεστατα
Το πιστεύω γιατί και εμένα αυτό που έδειξε..θέλει πιο χαμηλές θερμοκρασίες και σε απόσταση σκοτώνουν καλά! Αλλά εγώ για να είμαι ειλικρινής δε τα ξαναπαίρνω.δε χρειάζομαι τέτοιο φυσεκι
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top