Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Αντικαθιστά την μάλλινη τάπα με καλύτερα αποτελέσματα γράφει
Εγώ για μπεκάτσα το θέλω, αλλά δεν θέλω και τρελή διασπορά
Εάν το βρώ θα το δοκιμάσω
Για μπεκατσα μόνο με το 5αρι τσοκ στα μπασιματα έλατα και Μετά 2,3 φυσιγγι στην καραμπίνα.
 
Αρχηγός θα είσαι, προχώρα.
Μας έχετε μπερδέψει εμάς τους ανοιχτοαυλομένους και δεν ξέρουμε τι φυσίγγι να βάλουμε
Μία τα πάει όλα ο διευρυμένος,μία δεν τα πάει και διαλέγει τάπες
Αποφασίστε γιατί βαριέμαι να κάνω δοκιμές
 
Μας έχετε μπερδέψει εμάς τους ανοιχτοαυλομένους και δεν ξέρουμε τι φυσίγγι να βάλουμε
Μία τα πάει όλα ο διευρυμένος,μία δεν τα πάει και διαλέγει τάπες
Αποφασίστε γιατί βαριέμαι να κάνω δοκιμές
Μην ακούς κανένα προχωρά κανονικα
 
Αυτό λές Βαγγέλη;View attachment 70404
Το κλασικό που βγάζει με formula 206s στα 34 γραμμάρια λένε είναι καλό.....
Ναι αυτό..... Ακούω κόσμο αρκετό να είναι ευχαριστημένοι ....... Προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει......
Το συγκεκριμένο πιστεύω είναι μακράν το καλύτερο του φυσίγγιο. Δεν μασάει στις δύσκολες συνθήκες με μείον και φουλ υγρασία καί με αυτό έχω κάνει τα μακρινοτερα σκοτωματα που θυμάμαι.. Μόνο σε πολύ καλό καιρό μου έκανε μια φορά overkill αλλά μπορεί να έτυχε γιατί ήμουν και μέσα σε πυκνά και δεν μπόρεσα να σκόπευαν καλά..
 
Ο Γοριλας εχει φαρμακερα φυσιγγια. Εχω ριξει πολλα eco με καλα αποτελεσματα και τα κοκινα τα εχω βρει αρκετα καλα και τα μπλε σε πολυ κρυο κεντουσαν τα δε quail μου ειχαν κανει πολλα χατηρια! Αλλα ακομα πιο φαρμακερες ειναι και ηταν οι τιμες του.....
 
Εδώ πού έχουμε καταλήξει έτσι θα είναι τα φυσίγγια φαρμάκι από τιμή ,ας είναι αλλά τουλάχιστον να είναι σταθερά και να ξέρεις ότι όταν σηκώνεις και δε σκοτώνεις είναι αποκλειστικά δική σου ευθύνη που γράφει και ο Νίκος π . Γιατί πολλές φορές το φθηνό γίνεται ακριβότερο όταν είναι μάπα ή από σεζόν σε σεζόν .Θα προτιμούσα λοιπόν κάποιον Έλληνα κατασκευαστή με μεγαλύτερη προσοχή και ας είχε ακριβά φυσιγγια διότι και οι έξοδοι και τα θηράματα έχουν λιγοστέψει για την πλειοψηφία είτε οικονομικών δυσχερειών είτε κλιματικής αλλαγής κτλ.Ετσι ακριβό ακριβό αλλά να κάνει οπότε το χρειαστώ τη δουλειά του .στα μονά θηράματα που θα ξαναψάξω φθηνό θα είναι ορτύκι.Απο τη στιγμή που δε διαλέγω καιρό και σηκώνω και ντουφέκι εκτός των κλασικών ορίων σε μέτρα εννοώ.
 
Βγάζει και άλλο ένα στα 34γραμμάρια σε κουτί των 25, το con borra
Το έχει δοκιμάσει κάποιος;
Εγώ σε 32 κι 34 το ριξα φέτος με το μερκελ στην μπεκάτσα σε νο10 τ 32 και νο 8 τ 34 μου άφησαν πολύ καλές εντυπώσεις αλλά είναι τσιμπημένα για τσίχλα δεν είναι...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top