Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Gorilla έριξα με το 690 για ένα διάστημα τα eco, τα βρήκα πολύ καλά ,αλλά δεν τα βρίσκω στην περιοχή μου πουθενά πλέον. Έριξα και τα κόκκινα με την xlr5 , αλλα πιο πολύ μου άρεσε ο συνδυασμός eco κι 690.
 
Καλά να μας κάνουν αφού τα καταπίνουμε χωρίς σάλιο σε λίγο για κυνηγοι θα πηγενιυν μόνο οι κατέχοντες όλλοι οι όλλοι με τόξα αυτοί οι ακρειβια είναι το τέλος του κυνηγιού με γοργά βήματα….βρήκαν το τρόπο να γίνει απαγορευτικό το κυνηγι
 
https://koutsounakis.gr/shop/kynigi-skopovoli/fysiggia/fysiggia-nobel-sport-la-collezione-quaglia.html…. Αν είναι δυνατόν 20€ φυσηγγι για το ορτύκι δεν πάμε καλά καθολου…https://koutsounakis.gr/shop/kynigi...siggia-nobel-sport-la-collezione-quaglia.html
Και παλαιότερα πανάκριβα ήταν αυτά Ηλία...
Όταν τα μαλλινοταπα παίζαν στα 7-8€ αυτά είχαν 12-13€...

Πληρώνεις το "ειδικό" βλέπεις...
 
Και παλαιότερα πανάκριβα ήταν αυτά Ηλία...
Όταν τα μαλλινοταπα παίζαν στα 7-8€ αυτά είχαν 12-13€...

Πληρώνεις το "ειδικό" βλέπεις...

Σπυρο τι ''ειδικο'' εχει ???
Κανω ''κλικ'' στην περιγραφη και δεν μου ανοιγει...Μηπως μπορεις να μου πεις ....για να καταλαβω το
''ειδικο'' φιλε μου ??
 
Καλά να μας κάνουν αφού τα καταπίνουμε χωρίς σάλιο σε λίγο για κυνηγοι θα πηγενιυν μόνο οι κατέχοντες όλλοι οι όλλοι με τόξα αυτοί οι ακρειβια είναι το τέλος του κυνηγιού με γοργά βήματα….βρήκαν το τρόπο να γίνει απαγορευτικό το κυνηγι

Βρε Ηλια γιατι ''γκρινιαζεις'' ???
Δεν σε υποχρεωσε κανεις να τα αγορασεις...
Απο την ''αλλη'' μην ξεχνας....οτι ενα κουτι φυσιγγια ιδιογομωσης 32 γραμ. αγγιξαν τα 7-8 ευρω...
Βαλε τα εργατικα και το κερδος του κατασκευαστη + το κερδος του εμπορου....ε' τι ψαχνεις τωρα...
Και μην ξεχνας επισεις ελευθερο εμποριο εχουμε....Οσο θελει πουλαει ο καθε ενας...Απλα πραγματα φιλε !!
 
https://koutsounakis.gr/shop/kynigi-skopovoli/fysiggia/fysiggia-nobel-sport-la-collezione-quaglia.html…. Αν είναι δυνατόν 20€ φυσηγγι για το ορτύκι δεν πάμε καλά καθολου…https://koutsounakis.gr/shop/kynigi...siggia-nobel-sport-la-collezione-quaglia.html
Δεν φταίει η Νόμπελ σπορτ Ηλία μου. Αν ο κυνηγός πάσχει από σύνδρομο κατωτερότητας νομίζοντας ότι, οτιδήποτε παράγεται εκτός Ελλάδας και προσφέρεται μέσα σε ένα ωραίο περιτύλιγμα είναι εξ ορισμού " ανώτερο", τότε καλά κάνει αυτός και το πληρώνει και καλά κάνει και η Νόμπελ σπορτ που του τα παίρνει. Για εμένα η NSI φτιάχνει ίδιας ποιότητας φυσιγγακια με τα Ελληνικα Λάμπρο. Ξέρω ότι πολλοί φίλοι λάτρεις της NSI θα διαφωνήσουν, αλλά αυτή είναι η δική μου άποψη.
 
Σπυρο τι ''ειδικο'' εχει ???
Κανω ''κλικ'' στην περιγραφη και δεν μου ανοιγει...Μηπως μπορεις να μου πεις ....για να καταλαβω το
''ειδικο'' φιλε μου ??
Τίποτα Νίκο...γιαυτό έβαλα και το ειδικό σε εισαγωγικά...
Ένα απλο φυσιγγι με S4 και τάπα ντιανα είναι...
Απλά η ένδειξη La collezione το ανεβάζει κάνα 5αρι ευρώ πάνω...
 
Σπυρο τι ''ειδικο'' εχει ???
Κανω ''κλικ'' στην περιγραφη και δεν μου ανοιγει...Μηπως μπορεις να μου πεις ....για να καταλαβω το
''ειδικο'' φιλε μου ??
S4 πυρίτιδα, 686 κάψουλι, couvet με Diana βυσματωση, σκάγια 10/12 μιξ στα 31 γρ ... 686 1,45-31-57,8 η συνταγή κάποτε που είχα ανοίξει...
Εξαιρετικό αντικειμενικά, είχαν μείνει κάποια από δοκιμή κ τα έριξα σε μπεκάτσινια αλλά πολύ ακριβό φυσικά...
Ειδικά με την τωρινή τιμή...
 
Τίποτα Νίκο...γιαυτό έβαλα και το ειδικό σε εισαγωγικά...
Ένα απλο φυσιγγι με S4 και τάπα ντιανα είναι...
Απλά η ένδειξη La collezione το ανεβάζει κάνα 5αρι ευρώ πάνω...

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση Σπυρο !!!
Δεν τα κατεχω τα εμπορικα....γι'αυτο ρωταω φιλε μου !!
Τωρα το οτι εχει S4 αυτο ειναι στα + του.....Και εαν εχει και ενα ισορροποιμενο σεταπ...θα πρεπει να
ειναι καλο φυσιγγιο...
Τωρα την τιμη δεν την συζηταω.....οκ....
 
Ένα περκορσο ρε παιδιά γρήγορα!
Όταν παίρνεις κάλυκες-καψυλια-συγκεντρωτηρες-πυριτιδες από Ιταλία και προσπαθείς να φτιάξεις φυσίγγια πάνω στα Ιταλικά χωρίς επιτυχία είσαι αποτυχημένος Τσελεμεντές.Οταν έχεις εγκαταστάσεις σοβαρές και έρχεται ο Ηλιόπουλος με δικούς του συγκεντρωτηρες και σε ξεφτιλιζει ψάχνεις τρύπα να κρυφτείς.Οταν όλο σου το ενδιαφέρον είναι μόνο στο εμπόριο,μια ζωή θα φτιάχνεις ωραία τυπωμένα κουτιά χωρίς καινοτομία.
Μια ζωή θα βλέπεις την πλάτη του Στόκα και της Victory.Απλα τα πράγματα...
 
Και παλαιότερα πανάκριβα ήταν αυτά Ηλία...
Όταν τα μαλλινοταπα παίζαν στα 7-8€ αυτά είχαν 12-13€...

Πληρώνεις το "ειδικό" βλέπεις...
Καλη αρχή.... Μην σε χάσουμε παλι....... :)

Έτσι ακριβώς Σπυρο...
Από οταν εμφανίστηκε αυτή η σειρα ήταν έτσι.....
Για να αποκτήσει κάποιος το maionchi quaglia έπρεπε να δώσει 1000+δρχ παραπανω όταν με 1,200δρχ έκανε μια χαρά την δουλειά του....
Οχι ότι αυτό ήταν κακό η φταίνε οι εταιρίες...
Ο καθένας μας κάνει τις επιλογές του...
 
Καλη αρχή.... Μην σε χάσουμε παλι....... :)

Έτσι ακριβώς Σπυρο...
Από οταν εμφανίστηκε αυτή η σειρα ήταν έτσι.....
Για να αποκτήσει κάποιος το maionchi quaglia έπρεπε να δώσει 1000+δρχ παραπανω όταν με 1,200δρχ έκανε μια χαρά την δουλειά του....
Οχι ότι αυτό ήταν κακό η φταίνε οι εταιρίες...
Ο καθένας μας κάνει τις επιλογές του...
Όταν κάνεις εισαγωγή φυσίγγια και θες να βγάλεις τα 5απλασια από αυτόν που το κατασκευάζει υπάρχει πρόβλημα.Δες τιμές Ιταλία και εδώ.Η νύχτα με την μέρα.Μιλαμε για μία χώρα δίπλα μας που ένα κοντέινερ είναι εδώ στο αψε σβήσε με καράβι.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top