Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Παιδια το lambro feltro 34gr τι λεει απο ανακρουση;
Μαλακό ειναι Μανώλη, το έριχνα πέρυσι στο λαγό και στις φάσσες, στο κρύο ειναι καλό στην ζέστη χάλια. Μου λέρωνε πολύ την κάννη με κατι μικροσκοπικά χαρτάκια.
Το όπλο μου ηταν ένα 686s, μάλλον δεν κάνει και την καλύτερη έμφραξη στον υπάρχον κώνο.
Στο πλάγιο δεν το έχω ρίξει ο καιρός αυτή τη χρονιά δεν το επιτρέπει. Τα έδωσα στο μεγάλο.... δεν τον χαλάει τίποτα, πεντάρι στα 34γρ να ειναι .sarcastic. Δεν θέλει κατι άλλο.
 
Έτσι εξηγείται η αυξημένη δόση !!! Μάλλον τους είχαν τελειώσει προσωρινά τα 688 ... .yel.
Το έχω ξαναδεί αυτό σε φυσίγγια της ίδιας εταιρείας, πριν κάποια χρόνια. Τα NS-20 FIBRE 28 gr. (μάλλον δεν τα βγάζει πλέον). Είχα πάρει την ίδια μέρα από το ίδιο ράφι 1 κουτί νο.9 και 1 κουτί νο.10. Τα 9αρια είχαν 1,50 γρ. πυρίτιδας (μάλλον 206V) και καψούλι 688, ενώ τα 10αρια ... 1,70 γρ. !!! με καψούλι 684 (ναι το πιο χαμηλής ισχύος, με το άσπρο χαρτάκι στην τρύπα) !!! .buy buy.

Καλησπέρα ... Φίλοι μου, τα ξέρω τα 688, πέρα από το σκούρο πράσινο, έχω δει και το πολύ ανοιχτό (αχνό) πράσινο, τα έχουμε ξανασυζητήσει, τα έχω συναντήσει και σε διάφορα φυσίγγια, όπως π.χ. κάποια του Τασκώφ, συγκεκριμένα το ΒΕΛΟΣ και το ΝΕΟ HUNTER, που είχα ξαναγράψει παλαιότερα και σε άλλο φόρουμ:
-0197.jpg
-0199.jpg

Αυτό που βρήκα στο FIBRE το 10αρι, δεν είναι αχνό ανοιχτοπράσινο, είναι άσπρο !!! Είχα μερικά τέτοια φυσίγγια ακόμη
IMG_20171002_163649.jpg


... και έκοψα πάλι ένα τώρα:

IMG_20171002_204647.jpg
IMG_20171002_205610.jpg
IMG_20171002_205036.jpg
IMG_20171002_205119.jpg

Αν αυτό το βλέπετε εσείς σαν 688 - σαν αυτό έδώ:
688.jpg
... εγώ θα πάω να "πηδηχτώ από το παράθυρο" !!!!! .sarcastic. .sarcastic. .buy buy..buy buy.
Και ας πούμε ότι είναι 688, τότε η δόση πυρίτιδας 1,75 γρ. (και όχι 1,70 που είχα γράψει το πρωί - δε θυμόμουν καλά) πως εξηγείται σε φυσίγγι 28 γρ. ????????????????? .xm.
Δεν έχω από τα άλλα τα 9αρια, να έσφαζα κι από αυτά, αλλά ξανακοίταξα τις σημειώσεις μου και καλά το θυμόμουν, είχαν 688 (το σκούρο πράσινο) και πυρίτιδα 1,50 γρ. !!!!
Δεν εχω ζυγαριά ρε γαμωτο,παντως η πυριτιδα ειναι ιδια κ το καψουλι με λευκο χαρτακι..άνοιξα ενα τωρα(ν8)..
Στην πράξη τα ελάχιστα που εριξα τα βρηκα πολυ αποτελεσματικά..
Μακάρι να είχε κ αλλα οξειδωμενα το μαγαζί...sarcastic.
Παντως για να σταματήσει η παραγωγή του μάλλον κάτι δεν πήγε καλα κ δεν τράβηξαν..
Και η απόκλιση που λες στην δοση πυριτιδας ειναι μεγάλη,Μαλλον για αυτο δεν εκατσαν του Γιωργου..

 
Μαλακό ειναι Μανώλη, το έριχνα πέρυσι στο λαγό και στις φάσσες, στο κρύο ειναι καλό στην ζέστη χάλια. Μου λέρωνε πολύ την κάννη με κατι μικροσκοπικά χαρτάκια.
Το όπλο μου ηταν ένα 686s, μάλλον δεν κάνει και την καλύτερη έμφραξη στον υπάρχον κώνο.
Στο πλάγιο δεν το έχω ρίξει ο καιρός αυτή τη χρονιά δεν το επιτρέπει. Τα έδωσα στο μεγάλο.... δεν τον χαλάει τίποτα, πεντάρι στα 34γρ να ειναι .sarcastic. Δεν θέλει κατι άλλο.
δεν εχεις θεμα μανωλη ,και ειναι και πολυ καλο.
Τι χρωμα καλυκα εχουν;πηρα σημερα 1 κουτι 6αρια κ ηταν μαυρα,ειχα την εντυπωση οτι ηταν αλλο χρωμα ή κανω λαθος;
 
Παιδια το lambro feltro 34gr τι λεει απο ανακρουση;
Το ριχνω σα δευτερο σε μπεκατσα,οταν εχει.....γιατι φετος......Απο ανακρουση με τη benelli δε καταλαβα καποιο ιδιαιτερο κλωτσημα,μια χαρα φυσιγγι ειναι......συγκεντρωτικο για μαλλινη ταπα κατα τη γνωμη μου,αλλά και ακρως αποτελεσματικο,ουτε αιματα, ουτε κατι αλλο που να με στραβωσε....
 
Last edited:
το μαγαζι στην κομοτινη εχει μονοκιλα σε αυθεντικες συσκευασιες, ειναι ακριβως βεβαια αλλα το μερακι πληρωνεται
να τα χερετε και να την καμαρονη , και οχι μονο της πυρητηδες αλλα ολα τα υλικα του, που ειναι οχι απλος ακρυβα , αλλα πανακρυβα φαρμακιο ,, εγω δεν δηνω 50 ευρω για να παρω 1 κιλο MB36 , ΚΑΙ ας ειναι και το τελευτεο κιλο , θα ψαξω να βρω αλλη με παρομια χαρακτηρηστηκα , σε αλλο μαγαζι με λογηκες τυμες
 
πολυ καλες τυμες και φηληκος , που κανει ολα τα χατηρια , και σε αυτον που θα δωση 20 ευρω , και σε αυτον που θα δωσει 500 ευρω , και χρεωνη πολυ λιγα μεταφορηκα , μου χρεωσε για Σαμο δεμα με την σπιντεξ 4 κιλα 3,5 ευρω ειναι αυτο το μαγαζι http://fantomoutdoors.gr/index.php…
 
πολυ καλες τυμες και φηληκος , που κανει ολα τα χατηρια , και σε αυτον που θα δωση 20 ευρω , και σε αυτον που θα δωσει 500 ευρω , και χρεωνη πολυ λιγα μεταφορηκα , μου χρεωσε για Σαμο δεμα με την σπιντεξ 4 κιλα 3,5 ευρω ειναι αυτο το μαγαζι http://fantomoutdoors.gr/index.php…
βλεπω ομως τα κεσετοφωνα(που ολοι εδω μεσα κραζουμε)τα πουλαει χυμα, επισης και τα ομοιωματα,τι να πω ρε παιδια κατα αλλα σε οτι μας συμφερει ειναι καλο καταστημα, στα αλλα κανουμε τα στραβα ματια, εγω παντος απο αυτο το καταστημα δεν θα επαιρνα ΤΙΠΟΤΑ, ΚΑΙ ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥ
 
βλεπω ομως τα κεσετοφωνα(που ολοι εδω μεσα κραζουμε)τα πουλαει χυμα, επισης και τα ομοιωματα,τι να πω ρε παιδια κατα αλλα σε οτι μας συμφερει ειναι καλο καταστημα, στα αλλα κανουμε τα στραβα ματια, εγω παντος απο αυτο το καταστημα δεν θα επαιρνα ΤΙΠΟΤΑ, ΚΑΙ ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥ

Βίκτωρα το έχουμε αναφέρει ξανά το συγκεκριμένο θέμα. Απο τη μία δεν κάνει κάτι παράνομο από την άλλη όταν ξέρεις ότι αυτός που θα τα πάρει θα τα χρησιμοποιήσει για παράνομους σκοπούς είναι καπως η όλη ιστορία. Και είναι μεγάλη η κοροϊδία από πλευρά κράτους. Πάντως σε αυτό που γράφει ο Νίκος για τις τιμές και την εξυπηρέτηση έχει απόλυτο δίκιο, το έχουν αναφέρει πολλοι με τις αγορές τους από το συγκεκριμένο κατάστημα.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top