Γνώμες Φυσιγγίων Αρχείο

  • Thread starter Thread starter Evri15metri
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Status
Not open for further replies.
Αυτο που δεν μπορω να βρω ειναι τα b&p mb tricolor τα 34αρια,τα θελω σε 5-6 κ τα βρισκω απο 7 κ πανω
Ηθελα να τα δοκιμασω στον πινακα μαζι με οσα εχω,αλλα τελικα θα μεινω στο feltro 34,αυριο αν δεν βρεχει θα κανω τις τελευταιες δοκιμες κ θα τα ανεβασω το βραδυ ολα μαζι.
Απο φυσιγγια:
Δορκας express 32 8αρι
Rc 32 8αρι
Super kill μαυρο 8αρι
Lambro tordo 32 8αρι
Lambro mezzo 30 9/10
Lambro tordo dispersante 8,5
Super kill hunting perfection ortiki 9/10
Super kill diva 9αρι
B&P mb tricolor 36αρι σε 6 αρι
B&P mb extra 5αρι
B&P mb long range 5αρι
B&P f2 long range 4αρι
B&P f2 classic 5αρι
Winchester super speed generation 5αρι
 
βλεπω ομως τα κεσετοφωνα(που ολοι εδω μεσα κραζουμε)τα πουλαει χυμα, επισης και τα ομοιωματα,τι να πω ρε παιδια κατα αλλα σε οτι μας συμφερει ειναι καλο καταστημα, στα αλλα κανουμε τα στραβα ματια, εγω παντος απο αυτο το καταστημα δεν θα επαιρνα ΤΙΠΟΤΑ, ΚΑΙ ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥ
oταν καπιος αποφασηση να παρει κασετοφωνο , θα βρει και ο κοσμος να χαλαση , η απο το εξωτερηκο , η απο Ελλαδα , η ακομα και αυτοσχεδιο μπωρει να κανει , και ΔΕΝ ΦΤΕΝΕ τα μαγαζια που τα πουλαν , αλλα αυτος που τα αγοραζει , και τα ομοιοματα οσοι τα αγοραζουν δεν τα χρησημοποιουν ολλοι στο κυνηγι , αλλα για διακοσμηση , εχω δει σε πολλα σπιτια ομοιοματα πουλιων που δεν ειναι οι ιδιοι κυνηγοι
 
και δεν καταλαβενω , γιατι στο εξωτερηκο και σε ολοκληρο τον κοσμο επητρεποντε και οι κραχτες , και τα ομοιοματα , και μονο εδω απαγορευοντε , τοσο ποια μεγαλο εγλημα ειναι και σε περιοχες που εχουν να δουν ορτυκι πολλα πολλα χρονια , εγω αυτο το θυραμα ειναι σχεδον αγνωστο στο νησι μου οσο και εαν πρωσπαθησα δεν βρηκα , εκτος σπανιος 2 με 3 στην καλυτερη χρονια ολη την σεζον
 
καλησπέρα εχουμε καμια κριτικη για τα αριστον ?
Με άριστον φυσίγγι ειχε περιστατικο την Κυριακή ο κολητος μου ,
έσκασε η άργησε να καεί η πυρίτιδα και έκαψε τον φίλο μου στο πρόσωπο.pray to God.
εγινε όταν πετάχτηκε ο κάλυκας απο το οπλο μετα την βολη
την γλύτωσε με μερικά εγκαυματακια στο πρόσωπο και με μερικές γρατσουνιές στην καραμπίνα αφού την πέταξε κάτω αλλα
 
τοσο ποια μεγαλο εγλημα ειναι και σε περιοχες που εχουν να δουν ορτυκι πολλα πολλα χρονια ,
Ειναι Νικο γιατι γινονται πραγματικες εκατομβες..Μιλαμε για παρα πολλα πουλια..
Καλως κακως οποιος βάλει κραχτη παει για το νουμερο κ μονο,οχι μονο δεν θα ξεπερασει κατα πολυ το επιτρεπομενο οριο,αλλα οταν τελειωσει τα φυσιγγια του,θα παει σπίτι του να παρει αλλα κ θα επιστρεψει...και να ειναι μονο ενας πες παει στο διαολο,με τις πολλες τουφεκιες που ακουγονται εκει γυρω μπενουν και οι αλλοι στο κολπο..οποτε καταλαβενεις τι γινεται...off topic.
 
Εχει δοκιμασει κανεις γενικα τα φυσιγγια της sellier bellot;
Κ συγκεκριμενα αν ξερει απο πιεσεις κ ανακρουση για τα sellier bellot fortuna;
Ναι 34γ και 36γ, μέτρια ανάκρουση τίποτα το σπουδαίο ανοίγουν την διάμετρο τους εύκολα.
 
Αυτο που δεν μπορω να βρω ειναι τα b&p mb tricolor τα 34αρια,τα θελω σε 5-6 κ τα βρισκω απο 7 κ πανω
Μανώλη και εδώ δεν βρίσκω και είμαστε με τα περσινά σε Νο5, ήθελα να πάρω ένα κουτί νο4 αλλα δεν βρήκα μόνο Νο7
 
Το feltro 34 μου εκατσε καλα κ το θελω για 1ο φυσιγγι,για 2ο εκτος το remington express σκεφτομαι το rottweil waidmannsheil αν κ μου φαινεται καπως αργο κ το lambro vendetta για πιο ελαφρυ,τα εχει δοκιμασει κανεις κανεις με baikal ή γενικα;
 
Το rottweil μαλακό και θανατηφόρο το δουλεύαμε στην παρέα πολύ αλλά κάποια στιγμή από μια δεκάδα δεν σκασανε 3 φυσίγγια πάνω σε Φέρμα... Καταλαβαίνεις καντιλια.pop.. Το venteta το είχα ρίξει σε 8αρια τσίχλα μόνο καλό ήταν στα χοντρά δεν ξέρω.
 
εξαιρετικες επιλογες για μενα μανωλη εκτος το venteta για μενα αντικατεστησε το με lambro καφε η ns speed 34.
Το lambro καφε τι λεει ο ανακρουση;
Πρεπει να ειναι δυνατο για τα γραμματια του,δινει κ πολλες πιεσεις απ' οτι ειδα,
740 bar
 
Το lambro καφε τι λεει ο ανακρουση;
Πρεπει να ειναι δυνατο για τα γραμματια του,δινει κ πολλες πιεσεις απ' οτι ειδα
Μανολη αναλογα τι νουμερο σκαγια θα χρησημοποιεις απο 1-6 ειναι με s4 pmax 740 κ απο 7-9 ειναι με c7 pmax680 απο τι λεει ο κατασκευαστης
 
Το lambro καφε τι λεει ο ανακρουση;
Πρεπει να ειναι δυνατο για τα γραμματια του,δινει κ πολλες πιεσεις απ' οτι ειδα,
740 bar

Το καφέ έχει το νεύρο του ..
Για καραμπίνα άνετο για δίκανο το νιώθεις πιστεύω σε πολλές τουφεκιές όχι ιδανικό.

Αλλά είναι αποτελεσματικό
 
NSI00.jpg

  • Φυσίγγια NSI SUPER CACCIA LONG DISTANCE 38gr
  • Συγκεντρωτήρας με αποσπώμενο πάτο.
  • Ειδικά σχεδιασμένο για τέλειες κατανομές σε μεγάλες αποστάσεις.
  • Ταχύτητα: 425m/s
  • Χρώμα κάλυκα: Διαφανές
  • Βάρος Σκαγίων 38 gr
  • Πυρίτιδα Tecna
  • Νούμερο Σκαγίων : 3Χ5 / 4Χ6
Τι γνώμη έχετε ;
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top