Δοκιμές διάτρησης

  • Thread starter Thread starter leo
  • Ημερομηνία δημιουργίας Ημερομηνία δημιουργίας
Έχεις δίκιο. Απλά αν δεις, στην περιγραφή του black cloud αναφέρει ότι έχει υπάρξει συνεργασία με την federal και είναι κατάλληλο για βύσματα flite control. Στα anaconda δεν αναφέρει κάτι τέτοιο. Δεν θυμάμαι που το είχα διαβάσει. Αν το βρω, θα το ανεβάσω.
Μήπως εννοείς το τσοκακι black mamba? Είναι ίδιας τεχνολογίας με τα anaconda, απλά η σύσφιξη του είναι μεταξύ anaconda long range και striker
 
Έχει περάσει η εποχή αυτή των χύμα αν και δε το βλέπω απίθανο να επιστρέψει θα ήταν μια καλή ιδέα.
Εξαρτάται ςυτον που τα πουλαει... επαρχία τα αμερικανικά χυμα τα δίνουν δεν έχουν θέμα.
 
Εξαρτάται ςυτον που τα πουλαει... επαρχία τα αμερικανικά χυμα τα δίνουν δεν έχουν θέμα.
Ακριβώς! Αυτά είναι τα καλά της επαρχίας! Αλλά δυστυχώς μερικές φορές πάσχουν από ποικιλία. Ή μπορεί να βρεις και τα πιο "τρελά" πχ έχω βρει federal grand slam!!!
 
Ακριβώς! Αυτά είναι τα καλά της επαρχίας! Αλλά δυστυχώς μερικές φορές πάσχουν από ποικιλία. Ή μπορεί να βρεις και τα πιο "τρελά" πχ έχω βρει federal grand slam!!!
Δεν εχει μεγάλη γκάμα σε εμάς.. αλλα εχει πολλα τυχαιρα... π.χ όταν πέσεις σε μαγαζί που έχει παλιό στοκ και δεν είναι μαυραγοριτης περνεις πολύ πράγμα π.χ ρεμινκτον εξπρές 25€ και ειναι δέκα ετών άλλη τα πουλάνε όσο έχουν τα καινούργια και γράφουν την τιμή με τον ανεξιτηλο κάθε χρόνο. Εχει κατι τέτοια.
 
Δεν εχει μεγάλη γκάμα σε εμάς.. αλλα εχει πολλα τυχαιρα... π.χ όταν πέσεις σε μαγαζί που έχει παλιό στοκ και δεν είναι μαυραγοριτης περνεις πολύ πράγμα π.χ ρεμινκτον εξπρές 25€ και ειναι δέκα ετών άλλη τα πουλάνε όσο έχουν τα καινούργια και γράφουν την τιμή με τον ανεξιτηλο κάθε χρόνο. Εχει κατι τέτοια.
Αυτό και αν ισχύει! Τα αμερικάνικα και 10ετιας να είναι, ακολουθούν τις τιμές του σήμερα δυστυχώς...
 
Bλέπω την 4η φώτο με την αποτύπωση στον στόχο καί θυμάμαι κάποιους εδώ μέσα που χλεύαζαν
όσους βαρούν χαρτιά καί καταλόγους .
Τελικά καί η Federal δέν μπορεί να αποχωριστεί το χαρτί .....:):)
 
Bλέπω την 4η φώτο με την αποτύπωση στον στόχο καί θυμάμαι κάποιους εδώ μέσα που χλεύαζαν
όσους βαρούν χαρτιά καί καταλόγους .
Τελικά καί η Federal δέν μπορεί να αποχωριστεί το χαρτί .....:):)
Λάμπη, με όλο τον σεβασμό που σου έχω, για εμένα λες ότι χλευάζω όσους τουφεκουν χαρτιά ;;; Δεν το έχω κάνει ποτέ αυτό.
 
Λάμπη, με όλο τον σεβασμό που σου έχω, για εμένα λες ότι χλευάζω όσους τουφεκουν χαρτιά ;;; Δεν το έχω κάνει ποτέ αυτό.
Όχι αγαπητέ επ'ουδενί .
Επίσης αυτή η απαραίτητη αποτύπωση συνοδεύεται απο to V1.5 -V10-V20 - IMPACT FORCE (ενέργεια) απο
τα πανάκριβα computers πού είναι αλάθητα .
ΟΜΩΣ !! Η αποτύπωση είναι μια απαραίτητη παράμετρος .
Εμάς τα computers μας την διάτρηση μας την δίδουν σε φύλλα Α4 :):):):)
 
Όχι αγαπητέ επ'ουδενί .
Επίσης αυτή η απαραίτητη αποτύπωση συνοδεύεται απο to V1.5 -V10-V20 - IMPACT FORCE (ενέργεια) απο
τα πανάκριβα computers πού είναι αλάθητα .
ΟΜΩΣ !! Η αποτύπωση είναι μια απαραίτητη παράμετρος .
Εμάς τα computers μας την διάτρηση μας την δίδουν σε φύλλα Α4 :):):):)
Λάμπη, από της δοκιμές όπως και να είναι μαθαίνεις πολλά, και βλέπω και τα λάθη μου, που τυχαίνει να κάνω στην ιδιογομοση, ο χρόνος που είναι, όλα τα έχω για να δω, και να τα μετρήσω, χρόνο δεν έχω. .hair.
 
Δεν εχει μεγάλη γκάμα σε εμάς.. αλλα εχει πολλα τυχαιρα... π.χ όταν πέσεις σε μαγαζί που έχει παλιό στοκ και δεν είναι μαυραγοριτης περνεις πολύ πράγμα π.χ ρεμινκτον εξπρές 25€ και ειναι δέκα ετών άλλη τα πουλάνε όσο έχουν τα καινούργια και γράφουν την τιμή με τον ανεξιτηλο κάθε χρόνο. Εχει κατι τέτοια.
Τουφέκισες τον τενεκέ με τα 2 όπλα ?
Αν όχι προλαβαίνεις μέχρι να σκοτεινιάσει 😂
 
Δλδ . ο κυκλος των 76 εκατοστων επρεπε να εχει περιπου 160 σκαγια μεσα....

130 σκάγια περίπου όχι 160 ...
Συγκέντρωση 130/173 = 75% @ 60m
Εξωφρενικό νούμερο πάλι.

Πριν 6-7 χρόνια δοκίμασα τα εξής φυσίγγια: Remington express long range #4 και federal prairie storm #4. Απόσταση 60m, στόχος τετράδιο 5 θεμάτων, μέγεθος Α4. Έριξα με Browning fusion evolve 71cm inv plus full και με zabala 76cm full. Σε αυτή την απόσταση το Remington έβαλε 9 σκάγια με την Browning και 7 με το zabala. Τα σκάγια είχαν περάσει στο σύνολό τους το μισό τετράδιο και με τα 2 όπλα (εντάξει, δεν μετράω 2-3 σελίδες διάφορα). Το federal από την άλλη έβαλε 18 σκάγια και με τα 2 όπλα και τα σκάγια είχαν σταματήσει στις 3-4 τελευταίες σελίδες (μαζί με το σκληρό εξώφυλλο). Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι από το federal τα σκάγια ήταν ολοστρόγγυλα χωρίς καθόλου σχεδόν παραμόρφωση (είχε φύγει λιιιγο η επιχαλκωση). Δυστυχώς δεν μπορώ να βρω τις φωτογραφίες που είχα. Φυσικά, δεν κάνω διαφήμιση κάποιου φυσιγγίου, άλλωστε είναι και τα 2 κορυφαια εμπορικά. Μεγάλη εντύπωση μου έκανε η σταθεροτητα τους και τα παραπλήσια αποτελεσματα αν και βληθηκαν από 2 εντελώς διαφορετικες κάννες.Συγνώμη για το κατεβατο αλλά νομίζω ότι ταιριάζει στο συγκεκριμένο topic

Μέτρα ή βήματα ?
 
Back
Top