Δράμια - Μονόβολα Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δράμια μόνο ελληνικά εμένα αυτή είναι η γνώμη μου έχουν ριχτεί Remington Winchester και ελληνικά ΑΤ σονικ
Μπορώ να πω τα συγκεκριμένα ελληνικά υπερείχαν κατά πολύ απο τα συγκεκριμένα αμερικανικά
Τέλη αν ενέπνεαν 100% ασφάλεια ΟΛΟΙ μα ΟΛΟΙ αυτά θα ρίχναμε.
Έχουν ακουστεί όμως διάφορα και δεν περνάνε από εξονυχιστικούς ελέγχους.
Δεν παίζεις με αυτά τα πράγματα ... και δεν μιλάω μόνο για σκάσιμο κάνης αλλά για τρομερή καταπόνηση του όπλου, των εξαρτημάτων και των κολλήσεων.
Και μετά αρχίζουν οι μπρικόλες.
 
View attachment 55615 Εδώ έχουμε ένα απ τα νέα δραμια της bp που ήρθαν Ελλάδα.. Αυτή είναι η καλύτερη έκδοση που ήρθε αλλά πάλι είναι πολύ πολύ πίσω από άλλες εταιρείες. Με ταχύτητα 414 αρχική και δραμια 8,6 χιλιοστά δεν νομίζω να τραβήξει και πολύ. Τι λέτε;
Mε διαφυγή πυρίτιδας στο ρελι στην επίσημη φώτο τα βλέπω σε κανένα Ιταλικό ορθό.
 
Τέλη αν ενέπνεαν 100% ασφάλεια ΟΛΟΙ μα ΟΛΟΙ αυτά θα ρίχναμε.
Έχουν ακουστεί όμως διάφορα και δεν περνάνε από εξονυχιστικούς ελέγχους.
Δεν παίζεις με αυτά τα πράγματα ... και δεν μιλάω μόνο για σκάσιμο κάνης αλλά για τρομερή καταπόνηση του όπλου, των εξαρτημάτων και των κολλήσεων.
Και μετά αρχίζουν οι μπρικόλες.
Δηλαδή τί πιέσεις ανεβάζουν περίπου αν έχεις ακούσει;
 
Εδώ έχουμε ένα απ τα νέα δραμια της bp που ήρθαν Ελλάδα.. Αυτή είναι η καλύτερη έκδοση που ήρθε αλλά πάλι είναι πολύ πολύ πίσω από άλλες εταιρείες. Με ταχύτητα 414 αρχική και δραμια 8,6 χιλιοστά δεν νομίζω να τραβήξει και πολύ. Τι λέτε;
Ρίξτα λίγο πιο κοντά :)
 
Τέλη αν ενέπνεαν 100% ασφάλεια ΟΛΟΙ μα ΟΛΟΙ αυτά θα ρίχναμε.
Έχουν ακουστεί όμως διάφορα και δεν περνάνε από εξονυχιστικούς ελέγχους.
Δεν παίζεις με αυτά τα πράγματα ... και δεν μιλάω μόνο για σκάσιμο κάνης αλλά για τρομερή καταπόνηση του όπλου, των εξαρτημάτων και των κολλήσεων.
Και μετά αρχίζουν οι μπρικόλες.
Για το ένα εκ των δύο έχω δει πράγματα το άλλο το ρίχνουμε τώρα τελευταία 3 χρόνια και σε θέμα πιέσεων τουλάχιστον είναι λιγότερες έτσι τουλάχιστον το νιώθεις
 
Δηλαδή τί πιέσεις ανεβάζουν περίπου αν έχεις ακούσει;
Εδώ δεν ξέρουν αυτοί που τα γεμίζουν Θαλή ... :)
Αν το ήξεραν θα το έγραφαν τουλάχιστον ... δεν έχω αγοράσει ποτέ θα μας πει ο Τέλης @Bnllcrio αν γράφουν.
Αυτό που έχω ακούσει (δεν ξέρω αν αληθεύει και σε πόσο βαθμό) είναι ότι σε ένα κουτί το ένα είναι έτσι και το άλλο γιουβέτσι.
Οπότε φοβάμαι για για καμιά στρωματοποίηση.

Οι Έλληνες βιοτέχνες (αν έχουν μυαλό) θα έπρεπε να βάλουν ρεφενέ και να στήσουν κανένα βλητικό σταθμό να τον ζηλεύουν και οι βιομήχανοι.
Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει θα ήταν όμως πολύ δυνατή κίνηση.
 
Γράφει πιέσεις το κουτί Τέλη ?
Όχι άλλα ο σονικ είχε ανάρτηση στην σελίδα του στο FB αν βρω θα σου το ανεβάσω
Πάντως σε κλωτσιά είναι νορμάλ σε σχέση με το ΑΤ που σε φεύγει το όπλο από τα χέρια για αυτό τα σταμάτησα κιόλας και ρίχνουμε μόνο σονικ πλέον
Για του σονικ έχω να πω ότι είναι πολύ σταθερά και είναι τα μόνα του εμπορίου που έχουν βρωμαλευρο και όχι πλαστικό μπαφερ
 
Καποτε ειχε γινει μια παρουσιαση ενος φυσιγγιου απο την Β. Ελλαδα.....και ειχαν βρει κατι περιεργα μαζι με την πυριτιδα....παιδες....ειπαμε....τα δραμια ειναι για τα 40μ max .....(αλλο η ιδιογομωση που κερδιζει λιγα ακομα - με ασφαλεια)....απο εκει και πανω μονοβολο......ταπεινη μου αποψη!!!
 
Όχι άλλα ο σονικ είχε ανάρτηση στην σελίδα του στο FB αν βρω θα σου το ανεβάσω
Πάντως σε κλωτσιά είναι νορμάλ σε σχέση με το ΑΤ που σε φεύγει το όπλο από τα χέρια για αυτό τα σταμάτησα κιόλας και ρίχνουμε μόνο σονικ πλέον
Για του σονικ έχω να πω ότι είναι πολύ σταθερά και είναι τα μόνα του εμπορίου που έχουν βρωμαλευρο και όχι πλαστικό μπαφερ
O sonic έχει pressure trace ή τουλάχιστον χρησιμοποιεί.
Tο έχω δει σε φωτό ...
Aν έπρεπε να αγοράσω κάποιο ελληνικό, sonic θα προτιμούσα.

Το κλώτσημα δεν έχει σχέση με την Pmax.
 
O sonic έχει pressure trace ή τουλάχιστον χρησιμοποιεί.
Tο έχω δει σε φωτό ...
Aν έπρεπε να αγοράσω κάποιο ελληνικό, sonic θα προτιμούσα.

Το κλώτσημα δεν έχει σχέση με την Pmax.
Τα 800 bar τα θεωρείς πολλά για τέτοιο φυσιγγι?
 
Τα 800 bar τα θεωρείς πολλά για τέτοιο φυσιγγι?
Μια χαρά είναι (και πολύ λίγα θα έλεγα) ... πάντα για όπλο που έχει τεσταριστεί στα 1370bar.

Αλλά άλλο ένα pressure trace και ένα κοινό όπλο και άλλο κανονάκι δοκιμών.
Από το ολότελα όμως καλή και η Παναγιώταινα.
 
Δράμια μόνο ελληνικά εμένα αυτή είναι η γνώμη μου έχουν ριχτεί Remington Winchester και ελληνικά ΑΤ σονικ
Μπορώ να πω τα συγκεκριμένα ελληνικά υπερείχαν κατά πολύ απο τα συγκεκριμένα αμερικανικά
Στα ατ είχαν βρεθεί 4 γραμμάρια τέκνα.. Ξέρετε τι σημαίνει αυτό;; Φυσίγγι άκρως επικίνδυνο. Όσον αφορά τα σονικ έχω επιφυλάξεις κι εδώ για άλλους λόγους όχι μόνο το cip..
 
Εδώ δεν ξέρουν αυτοί που τα γεμίζουν Θαλή ... :)
Αν το ήξεραν θα το έγραφαν τουλάχιστον ... δεν έχω αγοράσει ποτέ θα μας πει ο Τέλης @Bnllcrio αν γράφουν.
Αυτό που έχω ακούσει (δεν ξέρω αν αληθεύει και σε πόσο βαθμό) είναι ότι σε ένα κουτί το ένα είναι έτσι και το άλλο γιουβέτσι.
Οπότε φοβάμαι για για καμιά στρωματοποίηση.

Οι Έλληνες βιοτέχνες (αν έχουν μυαλό) θα έπρεπε να βάλουν ρεφενέ και να στήσουν κανένα βλητικό σταθμό να τον ζηλεύουν και οι βιομήχανοι.
Δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει θα ήταν όμως πολύ δυνατή κίνηση.
Μα ρε Βασιλη τα ατ ειναι με στρωμα sp2 ο κατασκευαστης λεει σε συζητησεις με φιλους μου που εχε κανει οτι με το ζορι φτανουν τα 800 μπαρ εχει μαλον δικο του κανονακι η πρεσορ τρασε !!! Οσο για τον κλωτσο ειναι λογικο οταν εχεις 500+++ μ/ δ να φας κλωτσο
 
Στα ατ είχαν βρεθεί 4 γραμμάρια τέκνα.. Ξέρετε τι σημαίνει αυτό;; Φυσίγγι άκρως επικίνδυνο. Όσον αφορά τα σονικ έχω επιφυλάξεις κι εδώ για άλλους λόγους όχι μόνο το cip..
Πφφφφ τρίχες ... τσιχλοφύσιγγο αχαχαχαχ
Ξαπλώνει βίσονα στα 100 στους -40 ...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top