Καθαρισμός

.violin.
Γνωμες χωρις γνωση .Καλο ειναι να μην λεγονται ..very funny..hair..violin.

Για κανε μια μεταφραση ρε μεγαλε να καταλαβω τι εννοεις για να σου απαντησω καταλληλα.

Η γνώμη είναι σαν τις ass-holes. Όλοι έχουμε από μία. Από τη στιγμή που δεν προσβάλλεται ο συνομιλητής είναι θεμιτό να λέει ο καθένας τη γνώμη του. Γι' αυτό υπάρχουν τα φόρα. Εν προκειμένω η δική σας γνώμη αφήνει προσβλητικό υπονοούμενο...

.xm.Ονοματα δεν λεμε,οικογενειες δεν θιγουμε.Μπορει να καιροφυλακτει η Δικαιοσυνη??.xm.

ΚΥΡΙΕ:::DDrV..fff.

Διαβάζω μερικα σχολια και παίρνω αναποδες. Εδω πανω κατι τζάμπα μαγκες που τα μασανε τους πνιγουμε στον νεροχυτη να μην χαλασει η ρατσα.
Ρατσα, νεροχυτης, 3 poulakia καθονταν. Πιστεύω να εγινα κατανοητος.violin.
Οι Μαγγιες και το υφακι αλλου.

Κύριε Θάνο επειδή ο τρόπος που γράφετε δεν είναι κατανοητός από πολλά μέλη καλό θα ήταν τουλάχιστον να είστε πιο ξεκάθαρος όταν προσβάλλεται κάποιο μέλος μας. Από τα γραφόμενα σας εγώ κατάλαβα ότι είπατε πως όποιος δεν έχει γνώσεις να μην μιλάει. Επομένως σας ζητάω στο εξής να σέβεστε παραπάνω τους φίλους του φόρουμ. Όλες οι απόψεις είναι σεβαστές σε αυτόν τον χώρο. Δεν θα ήθελα να ξαναμπεί στην διαδικασία να σας παρατηρήσει κάποιο μέλος της διαχείρισης. Σας ευχαριστώ για την κατανόηση.
 
Χρήστο, Ευθύμη σας ευχαριστώ.
Όσον αφορά για την ορειχάλκινη βούρτσα, γνωρίζει κάποιος αν η Bisley είναι η ίδια εταιρία με την Parker;
Χρήστο δεν το γνωρίζω αν είναι ίδια εταιρία αλλά σαν βούρτσες είναι ίδιες .. πάρε την ποιο φθηνή από τις δυο !!
 
Έχω χρησιμοποιησει κάποιες φορές το brasso στο καθάρισμα της κανης. Ακόμα και όταν δεν έβγαινε άλλη μαυρίλα με το λάδι καθαρισμού-συντήρησης με το brasso έβγαζα κι αλλη. Η κανη γίνεται καθρέπτης. Δε νομίζω να δημιουργεί κάποιο πρόβλημα.
 
Χρήστο, Ευθύμη σας ευχαριστώ.
Όσον αφορά για την ορειχάλκινη βούρτσα, γνωρίζει κάποιος αν η Bisley είναι η ίδια εταιρία με την Parker;

Χρήστο δεν το γνωρίζω αν είναι ίδια εταιρία αλλά σαν βούρτσες είναι ίδιες .. πάρε την ποιο φθηνή από τις δυο !!
Μου κάνει εντύπωση που στο airgunshop το link που έβγαζε τη βούρτσα της φωτό που είχα αγοράσει παλιότερα για τον Παύλο https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Καθαρισμός.211/page-18#post-84051, τώρα βγάζει αυτή τη βούρτσα https://airgunshop.gr/12.-peripoiis...sa-katharismou-kannis-12ga-oreihalkini-triha/
Τώρα παρατήρησα ότι στη συσκευασία της πρώτης βούρτσας αναγράφει "BISLEY AND PARKER-HALE" και στη συσκευασία της δεύτερης "parker.hale@bisley-uk.hale" οπότε μάλλον πρόκειται για τις ίδιες βούρτσες...
 
Κύριε Θάνο επειδή ο τρόπος που γράφετε δεν είναι κατανοητός από πολλά μέλη καλό θα ήταν τουλάχιστον να είστε πιο ξεκάθαρος όταν προσβάλλεται κάποιο μέλος μας. Από τα γραφόμενα σας εγώ κατάλαβα ότι είπατε πως όποιος δεν έχει γνώσεις να μην μιλάει. Επομένως σας ζητάω στο εξής να σέβεστε παραπάνω τους φίλους του φόρουμ. Όλες οι απόψεις είναι σεβαστές σε αυτόν τον χώρο. Δεν θα ήθελα να ξαναμπεί στην διαδικασία να σας παρατηρήσει κάποιο μέλος της διαχείρισης. Σας ευχαριστώ για την κατανόηση.


Την αγωγη δυσφημισης,Περι Αστικων αδικηματων,κεφ 148: Ειναι κατανοητο αυτο διευκρινησα
περισσοτερο να προφυλαξο τον ανωτερο για την γνωμη του στην εταιρια,ΚΟΥ..........Ος ;) Κ.Λ.Π.
(Υ.Γ.Μερικες αποψεις δεν πρεπει να λεγονται ) τα δε υπολοιπα αστα !!! περι κατανοητος .




 
χαχαχαχα όχι και δυσφήμιση και να φάει μήνυση ο Τάσος από τον εν λόγω κατασκευαστή επειδή είπε πως αφήνουν μολυβδώσεις στην κάννη του τα διασποράς του. Μια κατηγορία και που μήνυση να έτρωγε πέφτει αμέσως με μια δοκιμή... πάμε παρακάτω....
 
Όλα τα διασποράς με ελικοειδη διασπορεα χωρίς προσταυευτικα πτερύγια αφήνουν πολλές μολυβδωσεις στην καννη... Δεν είναι κάτι κακό αυτό, είναι το τίμημα της λίγο μεγαλύτερης διασποράς που δίνουν... Τριψιμο με ατσαλομαλλο...
 
πάμε παρακάτω....[/QUOTE] ΠΑΜΕ ΠΑΜΕ ΧΑ ΧΑ ΧΑ.
Όλα τα διασποράς με ελικοειδη διασπορεα χωρίς προσταυευτικα πτερύγια αφήνουν πολλές μολυβδωσεις στην καννη... Δεν είναι κάτι κακό αυτό, είναι το τίμημα της λίγο μεγαλύτερης διασποράς που δίνουν... Τριψιμο με ατσαλομαλλο...

Πεστα για να μην αναφερονται επωνυμα.ολα του Κου........ου εχουν μαυριλα και ραβδωσεις.
 
Όλα τα διασποράς με ελικοειδη διασπορεα χωρίς προσταυευτικα πτερύγια αφήνουν πολλές μολυβδωσεις στην καννη... Δεν είναι κάτι κακό αυτό, είναι το τίμημα της λίγο μεγαλύτερης διασποράς που δίνουν... Τριψιμο με ατσαλομαλλο...
Έτσι ακριβώς ... Γι' αυτό κι εγώ αποφεύγω οποιοδήποτε διασποράς, εκτός από αυτά που έχουν διασπορέα Gualandi ... (Όπως και τα μαλλινόταπα και μισόταπα). ;)
Προσωπικά προτιμώ λίγο πιο μαζεμένη τουφεκιά (παρόλο που δεν είμαι και τόσο "κεντροτουφεκάω"), από το να χρειαστεί να τρίβω ... και να τρίβω ... και να τρίβω !!!! ... Πείτε με τεμπέλη ...
.sarcastic. .sarcastic..my man.
 
Έτσι ακριβώς ... Γι' αυτό κι εγώ αποφεύγω οποιοδήποτε διασποράς, εκτός από αυτά που έχουν διασπορέα Gualandi ... (Όπως και τα μαλλινόταπα και μισόταπα). ;)
Προσωπικά προτιμώ λίγο πιο μαζεμένη τουφεκιά (παρόλο που δεν είμαι και τόσο "κεντροτουφεκάω"), από το να χρειαστεί να τρίβω ... και να τρίβω ... και να τρίβω !!!! ... Πείτε με τεμπέλη ...
.sarcastic. .sarcastic..my man.
Τεμπέλη .yelling.
 
Όλα τα διασποράς με ελικοειδη διασπορεα χωρίς προσταυευτικα πτερύγια αφήνουν πολλές μολυβδωσεις στην καννη... Δεν είναι κάτι κακό αυτό, είναι το τίμημα της λίγο μεγαλύτερης διασποράς που δίνουν... Τριψιμο με ατσαλομαλλο...
Άρη ατσαλόμαλλο γύρω από την χάλκινη βούρτσα αρκεί ?? Η θέλει και δράπανο ??
 
Την αγωγη δυσφημισης,Περι Αστικων αδικηματων,κεφ 148:
Θα μας τρελανεις ρε ανθρωπε του θεου?ποια δισφημιση?
Επειδη ειπα οτι ενα φυσιγγι αφηνει περισσοτερα καταλοιπα απο καποιο αλλο??


Ειναι κατανοητο αυτο διευκρινησα
περισσοτερο να προφυλαξο τον ανωτερο για την γνωμη του στην εταιρια,ΚΟΥ..........Ος ;) Κ.Λ.Π.
Για παλαβους μας περνας?
Εγω αυτο που είδα ειναι πολυ δοση ειρωνιας κ τιποτα αλλο.
πάμε παρακάτω....
ΠΑΜΕ ΠΑΜΕ ΧΑ ΧΑ ΧΑ.


Πεστα για να μην αναφερονται επωνυμα.ολα του Κου........ου εχουν μαυριλα και ραβδωσεις.
[/QUOTE]
Το ξαναλεω για τελευταία φορα για να καταλαβεις κ εσυ κ ολοι οσοι δεν καταλαβαν..
Τα φυσιγγια του κουτουμανου μου λερωναν περισσότερο την καννη απο οποιοδηποτε αλλο φυσιγγι με ελικοειδη ετυχε να ριξω.Τα οποια οπως εχω ξαναπει εκατομμύρια φορες ειναι φυσιγγαρες.
Και ενα αλλο παραδειγμα:
Τα μεσοταπα δεν εχουν προστατευτικο κυαθιο για τα σκαγια ωραια??
Δες ποσο πολυ λερωσε η μια "μαρκα" ενω η αλλη οχι σε δοκιμη που εκανε ο Χρηστος
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Βλητικές-Δοκιμές.106/page-93
Μπορουμε να πουμε οτι ολα τα μεσοταπα επειδη δεν εχουν κυαθιο θα λερωνουν εξισου το ιδιο????????
 
Θα μας τρελανεις ρε ανθρωπε του θεου?ποια δισφημιση?
Επειδη ειπα οτι ενα φυσιγγι αφηνει περισσοτερα καταλοιπα απο καποιο αλλο??



Για παλαβους μας περνας?
Εγω αυτο που είδα ειναι πολυ δοση ειρωνιας κ τιποτα αλλο.
ΠΑΜΕ ΠΑΜΕ ΧΑ ΧΑ ΧΑ.


Πεστα για να μην αναφερονται επωνυμα.ολα του Κου........ου εχουν μαυριλα και ραβδωσεις.
Το ξαναλεω για τελευταία φορα για να καταλαβεις κ εσυ κ ολοι οσοι δεν καταλαβαν..
Τα φυσιγγια του κουτουμανου μου λερωναν περισσότερο την καννη απο οποιοδηποτε αλλο φυσιγγι με ελικοειδη ετυχε να ριξω.Τα οποια οπως εχω ξαναπει εκατομμύρια φορες ειναι φυσιγγαρες.
Και ενα αλλο παραδειγμα:
Τα μεσοταπα δεν εχουν προστατευτικο κυαθιο για τα σκαγια ωραια??
Δες ποσο πολυ λερωσε η μια "μαρκα" ενω η αλλη οχι σε δοκιμη που εκανε ο Χρηστος
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Βλητικές-Δοκιμές.106/page-93
Μπορουμε να πουμε οτι ολα τα μεσοταπα επειδη δεν εχουν κυαθιο θα λερωνουν εξισου το ιδιο????????[/QUOTE]
Τάσο δεν πηραζει να λερονει. Αρκεί να σκοτώνει. .sarcastic.
 
εγώ πάντως τα μαλλινόταπα δεν τα αλλάζω και ας λερώνουν παραπάνω... Πολύ ποιο δραστικά και σε απόσταση και σε διάτρηση και τουφεκιά απόλαυση.. Είναι τα μόνα που έχω κατεβάσει 2 πάπιες με μια τουφεκιά ξερές μόνο με δύο σκάγια νμρ6 η κάθε μια στο στήθος καταματομένες ... Τυχαίο μάλλον αλλά αν σου συμβεί το εκτιμάς.. Στο καθάρισμα φυσικά πίκρα.. Αλλά αξίζει..
 
Εγώ πάλι σε αχρωμίωτη κάννη έχω δει την πιο καθαρή εικόνα μετά από χρήση μαλλινόταπας. Με χρήση πλαστικού εμφρακτήρα στο τέλος πάντα το οποίο ίσως να παίζει ρόλο γιατί εμποδίζει το κάψιμο της τάπας από την πυρίτιδα.
 
Άρη ατσαλόμαλλο γύρω από την χάλκινη βούρτσα αρκεί ?? Η θέλει και δράπανο ??
Μενιο εγω δεν ειμαι λεπτολογος στο καθαρισμα να σου πω την αληθεια... Αλλα δεν ριχνω κ πολλα διασπορας...
Ατσαλομαλλο τυλιογμενο στη βουρτσα, λιγο λαδι μεσα στην κανη να μαλακωσουν κ περασμα με επιμονη στο πρωτο μισο της καννης...
Μπορει να τυχει οι μολυβδωσεις να ειναι τοσο εντονες που να μην φυγουν κατευθειαν... Αν ξαναβγει το οπλο για κυνηγι ομως συνηθως τα μικρα υπολοιματα απο τη ζεστη μαλακωνουν κ με ενα περασμα μετα φευγουν πολυ ευκολοτερα...
Το σημαντικο ειναι να μην εχει χρησιμοποιηθει πολλες φορες το ατσαλομαλλο κ εχει χασει την "αγριαδα" του...
Φυσικα σιγουρα θα υπαρχουν σκευασματα κ εργαλεια που κανουν τη ζωη μας ευκολοτερη, αλλα εγω εχω μεινει πισω σε αυτο το κομματι...
 
Back
Top