Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Το κυνηγι στα χωρια δεν ειναι ενα απλο χομπι ενος π σ.κ..... ειναι τροπος ζωης ετσι μαθαμε απο τους πατεράδες ετσι θα μαθουν και τα παιδια μας ελπιζω.....δεν ξερω πως το βλεπουν οι κοινηγοι που ζουν σε Μεγαλόπολης...εμας μας εκοψαν την ανασα της ζωης με το ετσι θελω...ετσι και εμεις θα τους κοψουμε την δυνατότητα να εχουν λογο στης ζωες μας...εκλογές θα ερθουν θα τα πουμε εκει
Ίσα ίσα φίλε εσύ είσαι στην επαρχία , εισπνέεις καθαρό αέρα ,μυρίζεις την μυρωδιά του χώματος μετά από βροχή ,φτάνεις στον κυνηγότοπο σε 10λεπτα ,τα χρήματα που χαλάς είναι λίγα μπροστά σε αυτά που χαλάει ο κυνηγός της πόλης .Τα λέω όλα αυτά διότι θεωρώ πως οι κυνηγοί της επαρχίας έχουν πολλά πλεονεκτήματα και επειδή θεωρώ πως ειδικά για τους κυνηγούς της πόλης το κυνήγι είναι τεράστια ανάγκη είναι τεράστια διαφυγή και ίσως να το έχουν πιο πολύ ανάγκη ,ελπίζω να καταλαβαίνεις πως το εννοώ .
 
Όταν καταλάβουμε ότι το πολίτευμα της Ελλάδας είναι Κοινοβουλευτική Δικτατορία, θα μας λυθούν πολλές απορίες για τον τρόπο λειτουργίας των κυβερνητικών οργάνων.
Σε κάποιες ευρωεκλογές άρχισα να ψάχνω τα βιογραφικά αυτών που τελικά κατέληξα και ψήφισα.
Όταν είδα να μας εκπροσωπούν ποδοσφαιριστές και ηθοποιοί έχασα πάσα ελπίδα για την Ελλάδα.
Όλοι έχουν τις κυβερνήσεις που ψήφισαν και τους αξίζουν.
 
Όταν είδα να μας εκπροσωπούν ποδοσφαιριστές και ηθοποιοί έχασα πάσα ελπίδα για την Ελλάδα.
Εχουμε στειλει τωρα ευροβουλευτη (γυναικα) που ηταν υπερασπιση σε δικη παιδεραστη
ο οποιος καταδικαστηκε,οι ηθοποιοι μας πειραξαν?
 
Εκεί είναι όλοι η "μαγκιά" μας που λέω εγώ....επιτέλους να μην ξεχάσουμε!!!!!
Ορισμενοι βουλευτες......εκλεγηκαν με 8000 κ κατι ψηφους....εμεις 1 ψηφο απο καθε οικογενεια να διναμε στο ΚΕΚ.....ισως να εμπαινε καποιος στη Βουλη....δεν ξερω κ την διαδικασια απλα....αν εβλεπαν οτι υπαρχει υπολογισιμη δυναμη ψηφοφορων ....ισως....ισως λεω...να καλυτερευαν τα πραγματα!
 
Ίσα ίσα φίλε εσύ είσαι στην επαρχία , εισπνέεις καθαρό αέρα ,μυρίζεις την μυρωδιά του χώματος μετά από βροχή ,φτάνεις στον κυνηγότοπο σε 10λεπτα ,τα χρήματα που χαλάς είναι λίγα μπροστά σε αυτά που χαλάει ο κυνηγός της πόλης .Τα λέω όλα αυτά διότι θεωρώ πως οι κυνηγοί της επαρχίας έχουν πολλά πλεονεκτήματα και επειδή θεωρώ πως ειδικά για τους κυνηγούς της πόλης το κυνήγι είναι τεράστια ανάγκη είναι τεράστια διαφυγή και ίσως να το έχουν πιο πολύ ανάγκη ,ελπίζω να καταλαβαίνεις πως το εννοώ .

Ποιο κόμμα κυνηγών? με ποιον αρχηγό? Με τι στελέχωση? Με τι πρόγραμμα? Συλλεκτήρια οργάνωση δυσαρεστημένων ψηφοφόρων θέλετε?
Και φαντάζεσαι να γίνει κόμμα και να έχει αρχηγό τον Αραμπατζή .
 
ή μια από τα ίδια "καλησπέρα στο Γιάννη από Σάμο, καλησπέρα στον Μπάμπη από πύργο, καλησπέρα στον Μάκη από Πρίφτιανι και να είχαμε να λέγαμε" ;
Πραγματικά....πιο κουραστικό πράγμα απο τα να διαβάζει καλησπέρες....και ατάκες....δεν υπάρχει!!
 
Ποιο κόμμα κυνηγών? με ποιον αρχηγό? Με τι στελέχωση? Με τι πρόγραμμα? Συλλεκτήρια οργάνωση δυσαρεστημένων ψηφοφόρων θέλετε?
Ξεκίνησαν διαβουλεύσεις.....δεν είπαν ότι το στήσανε.....λίγη υπομονή μέχρι να δεουμε τι θα γίνει δεν βλάπτει.....ας μην είμαστε σε όλα επικριτικοί. Μέσα στις οργανώσεις υπάρχουν και αξιόλογα άτομα όπως θα γνωρίζετε. Και το κόμμα να μην οργανωθεί τελικά.....κάτι πρέπει να γίνει να αλλάξει όλο αυτό.
 

Έξαλλος με τον Πέτσα ο Αντώνης Καφετζόπουλος – Κύριε εξυπνάκια είσαι βλάκας. Μας εχει καλυψει ο ηθοποιος δεν χρειαζεται να ασχολουμαστε με οτι ειπε.​

Δε ξέρω με ποια αιτία προέβη σε αυτή τη δήλωση ο Καφετζόπουλος, πάντως δεν είναι σίγουρα λόγω της άδικης αναστολής του κυνηγίου και του ψαρέματος, μιας και είναι μέλος (και υποψήφιος παλαιότερα) με τους Οικ. Πράσινους.
 
Δε ξέρω με ποια αιτία προέβη σε αυτή τη δήλωση ο Καφετζόπουλος, πάντως δεν είναι σίγουρα λόγω της άδικης αναστολής του κυνηγίου και του ψαρέματος, μιας και είναι μέλος (και υποψήφιος παλαιότερα) με τους Οικ. Πράσινους.
Φυσικα και οχι για το κυνηγι αλλα το ανεβασα για οσες μπουρδες ειπε για το κυνηγι (μετακινηση περιφερειων και η τοπικη αδεια τι ειναι; ασχετε - δεν ειναι ατομικη δρστηριοτητα το ποδοσφαιρο πως το επιτρεπουν)
 
Δε ξέρω με ποια αιτία προέβη σε αυτή τη δήλωση ο Καφετζόπουλος, πάντως δεν είναι σίγουρα λόγω της άδικης αναστολής του κυνηγίου και του ψαρέματος, μιας και είναι μέλος (και υποψήφιος παλαιότερα) με τους Οικ. Πράσινους.
Απ' οσω ξέρω διατηρεί σκάφος στην Μαρίνα Αλίμου ο κ.Καφετζοπουλος και προφανώς δεν μπορεί να κάνει χρήση αυτή την περίοδο...
 
Η κσε δεν υπάρχει περίπτωση να κάνει κάτι..
Επομένως μόνοι πρέπει να δράσουμε.
Εγώ προτείνω να βρούμε έναν νομικό και να ζητήσουμε τα χρήματα πίσω από την ΚΣΕ.
Η να φτιάξουμε ένα καταστατικό με υπογραφές καί ονοματεπώνυμο και να αποσταλεί στη ΚΣΕ.
Αυτό θα τούς πονέσει πολύ..και θα ζοριστουν.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top