Κυνηγετικές Ειδήσεις-Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Προς τους Υπουργούς:

-Προστασίας του Πολίτη, κ.Μ.Χρυσοχοϊδη

-Υγείας, κ.Β.Κικίλια.

Ο Γραμματέας της Κ.Ο «Κίνημα Αλλαγής» Βασίλης Κεγκέρογλου και οι Βουλευτές Μιχάλης Κατρίνης , Απόστολος Πάνας, Γεώργιος Αρβανιτίδης , Χρήστος Γκόκας, Αχμέτ Ιλχάν, Οδυσσέας Κωνσταντινόπουλος, Δημήτριος Κωνσταντόπουλος, Γεώργιος Μουλκιώτης, Δημήτριος Μπιάγκης, Μπαράν Μπουρχάν, Ανδρέας Πουλάς, Κωνσταντίνος Σκανδαλίδης και Φραγγίδης Γεώργιος κατέθεσαν αναφορά, την επιστολή διαμαρτυρίας της Κυνηγετικής Συνομοσπονδίας Ελλάδος με την οποία επανέρχονται και ζητούν το κυνήγι, όπως άλλωστε συμβαίνει σε πολλές Ευρωπαϊκές χώρες, να επιτραπεί η ατομική άσκηση της δραστηριότητας του, αφού όπως υποστηρίζουν ως υπαίθρια και μοναχική δραστηριότητα ΔΕΝ μπορεί να προκαλέσει συνθήκες διακινδύνευσης της δημόσιας υγείας, ή να ενοχοποιηθεί για τη διασπορά του κορωνοϊού και αιτούνται απαντήσεων.
 
Ποιος ειναι ο σταμπουλιδης
Γενικός γραμματέας εμπορίου....είναι στην ουσία ο αρμόδιος για τις μετακινήσεις...σ αυτόν εκπίπτουν αυτές οι αρμοδιότητες....(από δημοσιοκαφρο το είχα ακούσει)
 
Last edited:
Το να μην προσφέρουμε βοήθεια σε δράσεις που είναι υπέρ της κοινωνίας γενικότερα για εμένα είναι λάθος και θα το χρησιμοποιούν εναντίον μας είναι ένα ακόμα πάτημα για να μας εμφανίσουν ότι είμαστε εμείς οι κακοί και οι αδιάφοροι
Το πρόβλημα μας δεν είναι ο κρατικός μηχανισμός για να μην τον βοηθήσουμε σε μια πυρκαγιά παραδείγματος χάριν
Το πρόβλημα μας είναι η κυβέρνηση και αυτή θέλει πόλεμο στα ίσια
Σαν κυνηγοί πρέπει να πούμε ότι θα πάρουμε μέρος σε δράσεις που βοηθούν την κοινωνία αλλά είμαστε απέναντι στην κυβέρνηση για την ξεκάθαρα αδικία είς βάρος μας και αυτό θα το δείξουμε στην κάλπη μόνο έτσι καταλαβαίνουν αυτοί
Πρέπει να δείξουμε ευθέως ότι αυτοί είναι οι εχθροί μας με όλα αυτά που έχουν κάνει εναντίον μας και όχι η κοινωνία γιατί αλλιώς οι προπαγανδιστές τους είναι έτοιμοι να κάνουν το άσπρο μαύρο πάλι
Γνώμη μου πιθανόν και να είμαι λάθος
 
Το να μην προσφέρουμε βοήθεια σε δράσεις που είναι υπέρ της κοινωνίας γενικότερα για εμένα είναι λάθος και θα το χρησιμοποιούν εναντίον μας είναι ένα ακόμα πάτημα για να μας εμφανίσουν ότι είμαστε εμείς οι κακοί και οι αδιάφοροι
Το πρόβλημα μας δεν είναι ο κρατικός μηχανισμός για να μην τον βοηθήσουμε σε μια πυρκαγιά παραδείγματος χάριν
Το πρόβλημα μας είναι η κυβέρνηση και αυτή θέλει πόλεμο στα ίσια
Σαν κυνηγοί πρέπει να πούμε ότι θα πάρουμε μέρος σε δράσεις που βοηθούν την κοινωνία αλλά είμαστε απέναντι στην κυβέρνηση για την ξεκάθαρα αδικία είς βάρος μας και αυτό θα το δείξουμε στην κάλπη μόνο έτσι καταλαβαίνουν αυτοί
Πρέπει να δείξουμε ευθέως ότι αυτοί είναι οι εχθροί μας με όλα αυτά που έχουν κάνει εναντίον μας και όχι η κοινωνία γιατί αλλιώς οι προπαγανδιστές τους είναι έτοιμοι να κάνουν το άσπρο μαύρο πάλι
Γνώμη μου πιθανόν και να είμαι λάθος
Γιώργο σε καταστάσεις έκτακτης ανάγκης πχ πυρκαγιά κτλ και όπου κινδυνεύουν ανθρώπινες ζωές θα συμμετέχουν κανονικά !!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top