Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλο μεσημερι σε ολους.
Το πρωι ξυπνησα για να παω για ορτυκακια αλλα ψιχαλιζε και ειχε ο ουρανος μαυριλα οποτε και ξαναπεσα στο κρεβατι. Οταν ξυπνησα ειχε ηλιο... .fiurius. Λεω να παω το απογευμα αλλα βλεπω τον ουρανο παλι να φορτωνει... .xm.
Έτσι όπως πας θα πιάσουμε Μάρτη και ακόμα θα το σκέφτεσαι!!!
 
Καλησπερα σας.
Τελικα πηγα απογευμα για ορτυκια. Δεν βρηκα τιποτα στο μερος που επελεξα. Το σημαντικοτερο για μενα ηταν οτι επεισα τον πατερα μου να ερθει μαζι μου. Σταματησε το κυνηγι πριν 22 χρονια οταν εφυγε απο τη ζωη ο θειος μου (αδερφος του πατερα μου) με τον οποιο κυνηγουσαν μαζι. Ηταν πρωτη φορα που βγηκε στον κυνηγοτοπο απο τοτε εστω ως συνοδος. Περπατησαμε μια ωρα μονο αφου μας επιασε βροχη και επιστρεψαμε στο αυτοκινητο. Του εδωσα να τουφεκισει σε τρεις στοχους οπου και οι τρεις τουφεκιες, τους εκαναν κοσκινο. Μεγαλη η ικονοποιηση μου, οταν ειδα μετα τις τουφεκιες το χαμογελο του πατερα μου.
Αυριο αν δεν βρεχει, θα παω για τρυγονια. .sarcastic.
 
Καλησπερίζω και καληνυχτίζω ταυτόχρονα.
Σε μεγάλη ταλαιπωρία εξελίχτηκε το ψαρεμα αφού τα κύματα όλο και μεγάλωναν με αποτέλεσμα να μου πάρουν πράγματα ,να σπάσει ένα καλάμι και δυο καινούργιες μάνες στα μηχανάκια πήγαν κατά διαβόλου.Το χειρότερο ήταν που έγινα μούσκεμα πατόκορφα και που με έριξαν τα κύματα κάτω δυο φορές..Μέχρι που χάθηκαν και τα δολώματα και τα παράμαλλα και σηκώθηκα και έφυγα μετά απο δυο ώρες ψαρέματος.
Μ αρέσει που η πρόγνωση έλεγε 4 μποφόρ.
Τα αγριοπερίστερα περνάγανε συνέχεια απο τη μια μεριά στην άλλη απο πάνω μου και από πίσω μου .
 
Θα πρέπει να σας καληνυχτίσω, ήρθαν φίλοι απο το σπίτι, με όρεξη για παγωμένη μπύρα και ''κοψίδια'' και πρέπει ν' αναψω κάρβουνα.bbq.
Σπυρο αν ειναι και κανείς κυνηγός στην παρέα ακόμα καλύτερα..Να έχεις κάτι να λες βρε αδελφέ....sarcastic.
 
Last edited:
Καλησπερίζω και καληνυχτίζω ταυτόχρονα.
Σε μεγάλη ταλαιπωρία εξελίχτηκε το ψαρεμα αφού τα κύματα όλο και μεγάλωναν με αποτέλεσμα να μου πάρουν πράγματα ,να σπάσει ένα καλάμι και δυο καινούργιες μάνες στα μηχανάκια πήγαν κατά διαβόλου.Το χειρότερο ήταν που έγινα μούσκεμα πατόκορφα και που με έριξαν τα κύματα κάτω δυο φορές..Μέχρι που χάθηκαν και τα δολώματα και τα παράμαλλα και σηκώθηκα και έφυγα μετά απο δυο ώρες ψαρέματος.
Μ αρέσει που η πρόγνωση έλεγε 4 μποφόρ.
Τα αγριοπερίστερα περνάγανε συνέχεια απο τη μια μεριά στην άλλη απο πάνω μου και από πίσω μου .
Με τον Τιτανικο εχεις πάει για καθετουλα;;;
 
Last edited:
Καλησπερίζω και καληνυχτίζω ταυτόχρονα.
Σε μεγάλη ταλαιπωρία εξελίχτηκε το ψαρεμα αφού τα κύματα όλο και μεγάλωναν με αποτέλεσμα να μου πάρουν πράγματα ,να σπάσει ένα καλάμι και δυο καινούργιες μάνες στα μηχανάκια πήγαν κατά διαβόλου.Το χειρότερο ήταν που έγινα μούσκεμα πατόκορφα και που με έριξαν τα κύματα κάτω δυο φορές..Μέχρι που χάθηκαν και τα δολώματα και τα παράμαλλα και σηκώθηκα και έφυγα μετά απο δυο ώρες ψαρέματος.
Μ αρέσει που η πρόγνωση έλεγε 4 μποφόρ.
Τα αγριοπερίστερα περνάγανε συνέχεια απο τη μια μεριά στην άλλη απο πάνω μου και από πίσω μου .
Καλησπέρα Δημήτρη. Μόλις μπορεσεις πες μου σε παρακαλώ τους αριθμούς του τζόκερ. .sarcastic.
 
Καλησπερίζω και καληνυχτίζω ταυτόχρονα.
Σε μεγάλη ταλαιπωρία εξελίχτηκε το ψαρεμα αφού τα κύματα όλο και μεγάλωναν με αποτέλεσμα να μου πάρουν πράγματα ,να σπάσει ένα καλάμι και δυο καινούργιες μάνες στα μηχανάκια πήγαν κατά διαβόλου.Το χειρότερο ήταν που έγινα μούσκεμα πατόκορφα και που με έριξαν τα κύματα κάτω δυο φορές..Μέχρι που χάθηκαν και τα δολώματα και τα παράμαλλα και σηκώθηκα και έφυγα μετά απο δυο ώρες ψαρέματος.
Μ αρέσει που η πρόγνωση έλεγε 4 μποφόρ.
Τα αγριοπερίστερα περνάγανε συνέχεια απο τη μια μεριά στην άλλη απο πάνω μου και από πίσω μου .
Μα αφού είδες οτι ηταν ακατάλληλος ο καιρος για ψάρεμα..Δεν κρέμαγες το τουφέκι στον ώμο καλυτερα..Όπως αποδείχτηκε σιγουρα θα είχες επιτυχια...my man. ΥΓ με το συμπαθειο αλλά έτσι όπως τα περιγράφεις αφού ζεις να κανεις τον σταυρο σου..
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top