Κυνηγετική Γωνιά - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλησπέρα.
Τελικά μάλλον ο συγκυνηγός μου λόγο ηλικίας δεν θα βγάλει φέτος άδεια οπότε χάσαμε τον καθοδηγητή....:(
Πείτε καμία ιδέα - μέρος να πάω καμιά βόλτα αύριο μεθαύριο κάπου κοντά στην Αθήνα κατά προτίμηση.
 
Καλησπερα στην παρεα, Μαρουσι πλεον, προετοιμασια και απο εβδομαδα στον "αγωνα" μας.
Πραγματι ομορφη διαδρομη απο Κυπαρισσι Λακωνιας μεσω Λεωνιδιου, Ναυπλιου και βεβαια ολων των ενδιαμεσων χωριων.
Θα συμφωνησω με τον Διονυση για το χωριο Κοσμας, βορεια του Λεωνιδιου. Πολυ ομορφο χωριο, πλατανια, φαγητο, γλυκα, καφε, ολα
στον υπερθετικο βαθμο. Πριν 3 - 4 χρονια, Πασχα, ειχαμε μεινει σε ενα εξαιρετικο ξενωνα στον Κοσμα, "Τα λιθοχτιστα" λεγεται, ωραιοι
ανθρωποι, ολα ωραια, προτεινεται ανεπιφυλακτα. Θυμαμαι βεβαια και κατι παραξενο που μας συνεβη εκει. Οδηγωντας απο Γερακι προς
Κοσμα, ενα χιλιομετρο πριν φθασω στο χωριο, το αυτοκινητο ξαφνικα ακινητοποιηθηκε, στην μεση του δρομου. Μετα απο επικοινωνια
με την αντιπροσωπια και γενικο reset (με βαση τις οδηγιες τους) φυγαμε κανονικα. Την αλλη ημερα περναω επιτηδες παλι απο το ιδιο
σημειο, παλι black out. Το συμπερασμα μου ειναι οτι πιθανως υπαρχουν ρανταρ εκει και η εκπομπη τους επηρεαζει τα ηλεκτρονικα
του αυτοκινητου, φορτωμενο γαρ. Βεβαια, εχω περασει και με το Jeep απο το ιδιο σημειο αλλα δεν συνεβη τιποτα. Παραξενο!!!
Να σημειωσω οτι περασα σημερα κοντα απο ενα σημειο που εχω συναντησει παλιοτερα τα περισσοτερα ριγμενα φυσιγγια, χιλιαδες,
προφανως σε μπασιματα τσιχλας, θυμαμαι ειχα μεινει καγκελο, χιλιαδες φυσιγγια, για να μην πω τιποτα αλλο και θεωρηθει υπερβολη.
Σας ζαλισα αποψε, επιασα και αρκετο χωρο, να εισαστε ολοι καλα, με δυναμη και υγεια.
 
Μετά τα προκριματικά τσίπουρα παω να την πέσω γιαυι αυριο έρευνα για τορτόρα.
Τα καημενα τα τρυγονια τι έχουν να πάθουν.... χαχαχα!!!
Για σου Ζολωτιαρη γίγαντα :-)
 
Μετά τα προκριματικά τσίπουρα παω να την πέσω γιαυι αυριο έρευνα για τορτόρα.
Βαριά πέσανε τα τσιπουρα.
Θα βλέπει τρυγονια ο Μήτσος και θα τα περνάει για χελιδονια.
 
Καλημέρα.
Ο Μάκης δεν έσκασε μυτη ακόμα, μάλλον θα βοηθαει τη Χαρά και τη Μαρία να κλείσουν το μαγαζί.
 
Καλημέρα σας και καλό Σ/Κ....
Ετοιμάζω όπλα και φυσίγγια για αύριο πίνοντας το καφεδάκι μου...
Λέω να πάω προς Πολύκαστρο Κιλκίς αύριο αλλά δεν ξέρω καθόλου τι παίζει φέτος εκεί.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top