Λαγός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Kαι μετά καπιοι θεωρουν τα 2αρια υπερβολή
στον λαγό... Μωρέ και άσσοι κ μηδενικά χρειάζονται...
Αντε να κρατήσεις τέτοιο κατσίκι που η γουνα του θα είναι σαν πανωφορι βοσκου χαχα...
Ουτε η κατσαρόλα δεν τον χωράει...

Να τυχει να του ρίξεις με τσιχλοφυσιγγα να του δροσίσεις τα αρχ.. ια....
Χαχαχα
 
Kαι μετά καπιοι θεωρουν τα 2αρια υπερβολή
στον λαγό... Μωρέ και άσσοι κ μηδενικά χρειάζονται...
Αντε να κρατήσεις τέτοιο κατσίκι που η γουνα του θα είναι σαν πανωφορι βοσκου χαχα...
Ουτε η κατσαρόλα δεν τον χωράει...

Να τυχει να του ρίξεις με τσιχλοφυσιγγα να του δροσίσεις τα αρχ.. ια....
Χαχαχα
Πρώτος λαγός που βάρεσα με 9αρια και benelli,κόντρα σε όλα τα προγνωστικά πήγα
Ήρθε να με φάει βέβαια αλλά δεν το λέω για να το παίξω φαρμακοχέρης .yel.
 
received_956069778135214.jpeg ο μεγαλύτερος μου, Νοέμβρη μήνα τελευταίο σκ της Πέρδικας 3 kg καθαρός..είχα κάνει και μια φασα εκείνη την ημέρα ( στη Χίο δύσκολα συναντάς φάσες) με χιονόνερο και κοντά στο 0 η θερμοκρασία. Στη φωτό ο πατέρας μου που την επόμενη μέρα ( Κυριακή) έκανε και εκείνος άλλον έναν πιο μεγάλο κοντά στα 3.2kg καθαρό.
 
Kαι μετά καπιοι θεωρουν τα 2αρια υπερβολή
στον λαγό... Μωρέ και άσσοι κ μηδενικά χρειάζονται...
Αντε να κρατήσεις τέτοιο κατσίκι που η γουνα του θα είναι σαν πανωφορι βοσκου χαχα...
Ουτε η κατσαρόλα δεν τον χωράει...

Να τυχει να του ρίξεις με τσιχλοφυσιγγα να του δροσίσεις τα αρχ.. ια....
Χαχαχα
συνήθως στον λαγό πάω με δίκαννο 4αρι 35,5 γρ στην κάτω, 2αρι 35,5 ή 40 γρ νικελ στην πάνω
αν πάρω τον γερο εγγλέζο 34 γρ από 6αρι έως 3αρι

επιλέγω φυσίγγι ανάλογα τον τόπο και το τσοκ

φίλος Λαγάς κυνηγάει με SBE & 64 gr BB επιχαλκωμενα
δεν το αλλάζει, λέει για απίστευτες αποστάσεις*

*μια φορά μου έδειξε μια τοποθεσία που βάρεσε λαγό,
- "από εδώ, εκεί του έριξα! μπαμ και κάτω! ξερός! πάνω από 80 μέτρα μην πω 90"
με το google earth ta 80 - 90 μέτρα έγιναν σκάρτα 65
όμως και τα 60 -65 μέτρα είναι πολλά πάρα πολλά για σκάγια
εγώ δεν θα σήκωνα τουφέκι
 
Ισπανικά είναι,δεν σκοτώνουν.
Δεν τα ξέρω καθόλου 2 κουτάκια μου φέραν και θα τα ρίξω έτσι και αλλιώς η δεύτερη είναι federal classic η RC serie oro τα καημένα τα λαγουδάκια δεν έχουν καμία τύχη.... Και όσο για το ισπανικά που λες και τα Rio 32 ισπανικά είναι αλλά είναι το καλύτερο τσιχλοφυσεκο για κρύο καιρό και υγρασία και το Navaro 30 ισπανικό μπαρούτι έχει οπότε μην σνομπάρεις τους Ισπανούς α και το δικανο που πάω στο λαγό Ισπανικό τέλεια και παυλα .
 
Δεν τα ξέρω καθόλου 2 κουτάκια μου φέραν και θα τα ρίξω έτσι και αλλιώς η δεύτερη είναι federal classic η RC serie oro τα καημένα τα λαγουδάκια δεν έχουν καμία τύχη.... Και όσο για το ισπανικά που λες και τα Rio 32 ισπανικά είναι αλλά είναι το καλύτερο τσιχλοφυσεκο για κρύο καιρό και υγρασία και το Navaro 30 ισπανικό μπαρούτι έχει οπότε μην σνομπάρεις τους Ισπανούς α και το δικανο που πάω στο λαγό Ισπανικό τέλεια και παυλα .
ΝΙΚΚΟΣ τον ΓΙΑΝΗ τον ξέρεις?
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top