Λαγός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Να σαι καλά φίλε μου. Είναι ωραία όντως εμείς έχουμε πολύ γέλιο. Ειδικά χθες που του έριξε τρία φαντάζεσαι τι ακολούθησε
Πταίσμα, ... σε εμάς χθες ρίξανε 8-9 σε γουρούνι στα 10-20μ μέσα στο καθαρό και δεν το πήρανε ... τι λες τώρα ?
.sarcastic.
 
ναι Σαμ....πολυ κλαμπανι...αλλα αν βαρεσω κανεναν θα καταρριψω το παγκοσμιο ρεκορ μακρυτερης βολης
Βάλε τα nitro 53gr που σου έδωσα ...
Αν δεν τον χτυπήσεις τουλάχιστον θα ευχαριστηθείς τφεκιά ....

Αν είναι κοντά θα τον κρεμάσεις στον τοίχο από την τρύπα που θα του ανοίξεις
.sarcastic.
 
Βάλε τα nitro 53gr που σου έδωσα ...
Αν δεν τον χτυπήσεις τουλάχιστον θα ευχαριστηθείς τφεκιά ....

Αν είναι κοντά θα τον κρεμάσεις στον τοίχο από την τρύπα που θα του ανοίξεις
.sarcastic.

Νίτρο 42.5γρ έχω ρίξει πάρα πολλά. Πολύ ωραίο φυσίγγι
 
Βάλε τα nitro 53gr που σου έδωσα ...
Αν δεν τον χτυπήσεις τουλάχιστον θα ευχαριστηθείς τφεκιά ....

Αν είναι κοντά θα τον κρεμάσεις στον τοίχο από την τρύπα που θα του ανοίξεις
.sarcastic.
τα εχω μαζι αλλα δεν τα εβαλα...δεν περιμενα οτι φετος οι λαγοι θα μου βγαινουν απο 60 μετρα και πανω ...
 
Δες και της Κυριακής... Οχι παίζουμε ναουμ...
View attachment 57809
Οι αποστάσεις που φαίνονται απο το πρόγραμμα στην φωτογραφία λογικά ειναι μικρότερες από ότι τουφεκάς στην πραγματικότητα διότι το πρόγραμμα μετράει την κάτοψη σε οριζόντια γραμμή. Το έδαφος όμως ειναι κεκλιμένο οπότε οι απστάσεις θα ειναι ακόμη μεγαλύτερες. Αυτό πιστεύω.
 
Οι αποστάσεις που φαίνονται απο το πρόγραμμα στην φωτογραφία λογικά ειναι μικρότερες από ότι τουφεκάς στην πραγματικότητα διότι το πρόγραμμα μετράει την κάτοψη σε οριζόντια γραμμή. Το έδαφος όμως ειναι κεκλιμένο οπότε οι απστάσεις θα ειναι ακόμη μεγαλύτερες. Αυτό πιστεύω.
Γειά σου Μανο... Νομίζω οσο λέει είναι.. Ευθεία τουφεκαω, ευθεία χαράζει και το γκουγκλ ερθ... Τεσπα.. Ούτε εγω τουφεκαω σε αυτή την απόσταση αλλα οταν εισαι μόνος σου κ σε κοροϊδεύουν οι λαγοι, ή τον εχεις σηκώσει με το στανιο 3 φορες κ δε σου βγαίνει σε απόσταση να τον βαρεσεις το γυρνας στο καλαμπουρι... Κ λες κατσε να τον τρομαξω λίγο...
 
Νομίζω οσο λέει είναι.. Ευθεία τουφεκαω, ευθεία χαράζει και το γκουγκλ ερθ... Τεσπα..
Για να καταλάβεις καλύτερα τι εννοώ. Εσύ τουφεκάς απο το Α στο Β ενώ το google earth σου δίχνει την απόσταση από το Γ στο Β. Δεν ειναι καθόλου η ίδια απόσταση. Στην πραγματικότητα η απόσταση που τουφεκάς μπορεί να ειναι χοντρικά έως και 20 μέτρα πιο μακριά ανάλογα την κλίση του εδάφους. Εκτός και αν το google earth δεν σου υπολογίζει την κάτοψη σε οριζόντια γραμμή αλλά λαμβάνει υπόψην του και την μορφολογία του εδάφους που δεν νομίζω.
Untitled.png
 
Οι αποστάσεις που φαίνονται απο το πρόγραμμα στην φωτογραφία λογικά ειναι μικρότερες από ότι τουφεκάς στην πραγματικότητα διότι το πρόγραμμα μετράει την κάτοψη σε οριζόντια γραμμή. Το έδαφος όμως ειναι κεκλιμένο οπότε οι απστάσεις θα ειναι ακόμη μεγαλύτερες. Αυτό πιστεύω.
ετσι ειναι
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top