Λαγός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
χωρις λογια αλλα ελεος πια
Μην στεναχωριεσαι Ευριπίδη
κάποια στιγμή ο κοτσιδακιας θα βρει τον μάστορα του απλά δεν του έχει κάτσει ακόμα
Αυτό που με φουντώνει είναι αυτή ή νοοτροπία μερικών τοπικιστων εκεί με πιάνουν τα διαολια μου
 
Μην στεναχωριεσαι Ευριπίδη
κάποια στιγμή ο κοτσιδακιας θα βρει τον μάστορα του απλά δεν του έχει κάτσει ακόμα
Αυτό που με φουντώνει είναι αυτή ή νοοτροπία μερικών τοπικιστων εκεί με πιάνουν τα διαολια μου
ασε υα ιδια εχουμε κι εδω
 
ασε υα ιδια εχουμε κι εδω
Ουτε δερνεις ουτε τιποτα για εναν λαγο αμα εισαι εσυ ο πρωταγωνιστης-''θυμα''
Δεν αξιζει.
Αν τωρα ο 60αρης ειναι ο πατερας σου η ο δικος σου άνθρωπος. ....δεν μπορω να σας πω τι κανεις.απο τον ανθρωπο εξαρταται.....πιο ευκολα συγκρατησε αμα εχει να κανει με εσενα κ οχι μ αυτους πιυ αγαπας.
Αλλα..... αμα εισαι εσυ το ''θυμα' ...
Ριχνεις στον λαγο μεχρι να λιωσει κ του τον δινεις μια ματσα τριχες.
Αν δεν το παρει ο δικαιος κατοχος...δεν θα τον πάρει ουτε αυτος μπαμπεσικα.
Γιατι αυτος τον θελει για να δεικτει να να σε κοροϊδεψει μετά στους άλλους.

Αμα θελει λαγο κ του αξιζει τοτε να του υον κάνω δωρο.
Οχι να τον κλεψει.
 
Ουτε δερνεις ουτε τιποτα για εναν λαγο αμα εισαι εσυ ο πρωταγωνιστης-''θυμα''
Δεν αξιζει.
Αν τωρα ο 60αρης ειναι ο πατερας σου η ο δικος σου άνθρωπος. ....δεν μπορω να σας πω τι κανεις.απο τον ανθρωπο εξαρταται.....πιο ευκολα συγκρατησε αμα εχει να κανει με εσενα κ οχι μ αυτους πιυ αγαπας.
Αλλα..... αμα εισαι εσυ το ''θυμα' ...
Ριχνεις στον λαγο μεχρι να λιωσει κ του τον δινεις μια ματσα τριχες.
Αν δεν το παρει ο δικαιος κατοχος...δεν θα τον πάρει ουτε αυτος μπαμπεσικα.
Γιατι αυτος τον θελει για να δεικτει να να σε κοροϊδεψει μετά στους άλλους.

Αμα θελει λαγο κ του αξιζει τοτε να του υον κάνω δωρο.
Οχι να τον κλεψει.
Χρύσανθε διαφωνώ φίλε. Όταν κρατά όπλο ο άλλος οι κινήσεις αυτές είναι επικίνδυνες. Αν δεν το καταλάβει από μόνος του τότε απλά χάνεις τον λαγό. Και το απλά το λέω γιατί η εναλλακτική ίσως να είναι η ζωή σου!
 
Χρύσανθε διαφωνώ φίλε. Όταν κρατά όπλο ο άλλος οι κινήσεις αυτές είναι επικίνδυνες. Αν δεν το καταλάβει από μόνος του τότε απλά χάνεις τον λαγό. Και το απλά το λέω γιατί η εναλλακτική ίσως να είναι η ζωή σου!
Δεν εχεις αδικο αδερφέ.
Δεν λεω σε κανενα να το κανει.
Αλλα μηπως κ το οτι πάντα ο σωστός βαζει την λογικη πανω απ ολα να ειναι κ ο λογος που εχουν αποθρασυνθει?
Είναι κ τα βιωματα του ξαθε ενοςς μας φυσικά .

Μακαρι να μας φωτιζει να κανουνε υπομονη και να μην δειξιυμε και μεις απο τι ειμαστε φτιαγμενοι.

Μθα φορα ενα φιλαρακι που ναι κ γερο σκαρι πηγε κυνηγι κ πηρε κ τον πατερα του μαζί .
Ο γέροντας εμεινε στο δρομο .
Η παρέα με τον γιο ανέβηκε ψηλα κ εκοψε το βουνο για τσίχλες.
Ο γερος καποια στιγμη ειπε να κατεβει λιγο πιο κατω σιγα σιγα να χει καμια καλύτερη κάλυψη.
Τυχαια πατάει ενα λαγο κ βγαίνει στο δρομο οπου τον ξαπλώνει.
Η χαρα του γεροντακου απερίγραπτη αλλα η τυχη του λιγη.
Βλεπει την φαση μια παρεα πιυ περναει απο εκει με το αυτοκινητο κατεβαίνουν κ περνουν τον λαγό απ τον γεροντακο με την απειλή τιυ οπλου.
Ο γέρος λιγο ελειψε να παθει συγκοπη.
Αυτοι λοιπόν περνούν τον λαγο και προχωρανε μεσα....οπου τυχαια μετα απο καμια ωρα βρίσκονται απεναντι με την παρεα του γιου τοθ γέρου και τους ακουνε που κοροϊδεύουν τον γερο και πως του πηραν τον λαγο.
Ο φιλος που να κατελαβει οτι μιλουσαν για τον πατερα του....ηταν πολύ μακρια και τον ειχε αφησει στο αυτοκινητο.
Οποταν φανηκαν τυχεροι οι αλητες.
Γιατι εαν το ξερε πιστεψε με δεν θα βγαιναν ποτε ξανα σε βουνο.
Να χουμε ψυχραιμια παντα και ολοι μας αλλα καμια φορα βγαζουν και το σχοινι και το παλουκι ορισμένοι και δεν αργεις να κανεις πράγματα που δεν σε αντιπροσωπευουν.
Δυστυχως επεσα στον πειρασμο......δεν θα πω ψεματα.....αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν ενιωσα καλυτερα μετα.....χειρότερα ενιωσα.
 
Χρύσανθε διαφωνώ φίλε. Όταν κρατά όπλο ο άλλος οι κινήσεις αυτές είναι επικίνδυνες. Αν δεν το καταλάβει από μόνος του τότε απλά χάνεις τον λαγό. Και το απλά το λέω γιατί η εναλλακτική ίσως να είναι η ζωή σου!
Βασίλη το σκυλί που γαβγίζει μην το φοβάσαι δεν δαγκώνει μόνο το ύπουλο
Στην παραπάνω περίπτωση λαγό ο κοτσιδακιας από τα χέρια μου αποκλείεται να έπαιρνε όσο και αν χτυπιοταν
Δεν θα το έκανα για να κάνω τον μάγκα ή να μην χάσω το κρέας του λαγου
απλά τήν πουστι@ δεν την ανεχομαι
Και επειδή ο συγκεκριμένος από ότι κατάλαβα δεν έχει καμία σχέση με τον παραδοσιακό λαγοκυνηγο
που ή χαρά του είναι να βρεθεί στον κυνηγότόπο απολαμβάνοντας τα σκυλιά του να χαλάνε τον κόσμο από τα κλαφουνισματα
καλο θα ήταν να μην επιτρέπουμε σε τέτοιους κοπριτες να επιβάλλουν τους δικούς τους νομους στο κυνήγι
Πρέπει κάποια φορά να τους απομονωσουμε δεν έχουν καμία σχέση με την κυνηγετική οικογένεια
 
Η τελευταία παράγραφος τα λέει όλα. Κακά τα ψέματα παιδιά αυτά συμβαίνουν παντού. Άνθρωπος που δεν έχει φτιάξει σκυλί μόνος του για να δει πόση προσπάθεια και ποσος ιδρώτας χρειάζεται μην περιμένετε να συμπςριφερθει σωστά (μιλάω για αυτούς που κυνηγούν με σκυλο) Κάθε χρόνο θα μου τουφεκισουν 3-4 λαγους. Πολλές φορές δεν πάω καν να τον ζητήσω. Παρόμοια ιστορία με του κοτσιδακια έζησα πριν 2 χρόνια. Πιτσιρικάς με ένα σεγκουτσι κουταβι έχει και παλεύει με ένα λαγο κάνα μισάωρο. Σε κάποια φάση τον βγάζει το κουταβι και μετά από κάνα τέταρτο του τον περνάει στο καρτέρι και τον βαράει. Ο νεαρός έχει τρελαθεί απ την χαρά του για τον πρώτο λαγό του κουταβίου. Ξαφνικά εμφανίζονται 2 άλλοι κυνηγοί των οποίων τα σκυλιά όλη μέρα δεν έχουν κάνει τίποτα. Αρχίζουν να τον βριζουν και να απαιτούν τον λαγό. Ο πιτσιρικας όσο προσπαθεί να τους εξηγει ότι τον λαγό τον σήκωσε το σκυλί του τόσο να αγριευουν αυτοί και να βριζουν. Ποιο πάνω βρίσκεται ένας λαγας που ακούει ολο το σκηνικό λαιβ. Πλησιάζει προς το μέρος τους και τους λέει δεν ντρέπεστε μεγάλοι άνθρωποι να θέλετε να πάρετε τον λαγό του παιδιού. Τα σκυλιά σας όλη μέρα δεν έχουν κάνει καφ και έχετε και το θράσος να ζητάτε τον λαγό? Έφυγαν με σκυμενα τα κεφάλια. Και για καλή του τύχη το κουταβι δαγκωσε και τον λαγό που δικαιούταν.
 
γιασας παιδεςςς αλη μια εξωδο και σημερα για κανα αυτιαααα αλλα παρολο που μας εβρεξε χθες ειχε υγρασια το βουνο αλα δεν σηκωσαμε τιποτα αλαζωντας δυο λαγοτοπια.hair.αλα το πρωι περιμενωντας να ξημερωση μεσα στο αυτοκινητο γιατι ειχε παγωνια ακουσαμε κατι θωρηβους και ξαφνηκα αναβω τα φωτα και βλεπω μπρωστα στο αυτοκινητο δυο γουρουνια 60 70 κιλα τα οπλα στην θηκη αλα μωλις πρωλαβα και τα εβγαλα φωτο.hair..very shoked.image sharing image hosting 15mb.terror.
 
Οπως στα λεει ο παππους αλλα εγω επειδη εμαθα με δυσκολο τροπο αφου ο παππους μου εμαθε τα μυστικα αλλα στην βολή παντα βιαζομουν θα σου πω το εξης.
Στο λαγο ο στοχος ειναι το κεφαλι.
Μάλλον λαθος το σημειο αναφορας ειναι το κεφαλι.
Αμα ρίχνεις στο κορμι επειδη ειναι μεγαλο η βοκη σου θα ναι πισω.
Αμα σου ρχετε ο λαγος απ το καρτερι πανω σου κατσε αγαλμα.
Αμα δεν κινηθεις μπορει και πανω σου να δωσει.
Οταν ερθει κοντα εκει που σε περνει να τον παρεις και το εδαφος σου επιτρεπει να ριξει αμα ερχετρ πανω σου θα ριξεις στα ποδια.
Αν φευγει απο εσενα στα αυτια.
Και αμα ειναι πλευρο αμα εισαι στο κεφαλι περνα το και ριξε.
Η ταχύτητα του θα σου κανονισει την προσκοπευση.
Ο λαγος ειναι πολυ πιο αργος απο μια περδικα.
Απλα επειδη τρεχει στο έδαφος νομιζεις οτι πεταει.

Αμα σου βγει ξαφνικα στο σήκωμα θα αρχίσει τα ζικ ζακ ειδικα ο αρσενικος.
Αν σε περνει ο τοπος ασε τον να ισιωσει.
Μην φοβασαι και στα 40 να παει πεφτει με τα σκαγια σου.
Ο θυληκος ισιωνει πιο γρηγορα και χει τα αυτια ψηλα.
Ο αρσενικός συνηθως τα χει κατω.
Αμα πεξεις λαγο θα κοιτάξεις αν ειναι αρσενικος.
Εαν ναι κοιταξε την περιμετρο κοντα του πολυ πιθανον να ναι εκει ο θυληκος.
Στον αρσενικο ισως να μην βρεις καθισια.
Πιανει πρόχειρα τρεχοντας τον θυληκο.
Αν σου φυγει μπροστά και δεν μπορουν να τον βρουν τα σκυλιά κοίταξε να δεια εαν βρεις καθισια!!!
ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΦΙΛΕ
ΤΟ ΑΠΟΛΑΥΣΑ ΚΑΙ ΠΑΡΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΛΑΓΟ ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΚΟΙΤΑΖΩ ΓΙΑ ΣΚΥΛΙΑ.

ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΚΥΝΗΓΗΤΙΚΕΣ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΟΤΟΠΟΥ! ΟΧΙ ΘΕΩΡΙΕΣ!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΥ ΤΙΣ ΜΟΙΡΑΖΕΣΑΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ
 
Να είστε καλά ρε παιδιά, αλλά εγώ έχω δύο κόρες!!!!!την φωτογραφία την βρήκα στο Facebook και μου άρεσε και την ανέβασα! Δικό μου λάθος που δεν το διευκρινίσα :)
Μήπως ταιριάζουν οι ηλικίες να τον κανείς ...γαμπρό σου;;;; Τον λαγοκηνυγο;;!!'μ
 
γιασας παιδεςςς αλη μια εξωδο και σημερα για κανα αυτιαααα αλλα παρολο που μας εβρεξε χθες ειχε υγρασια το βουνο αλα δεν σηκωσαμε τιποτα αλαζωντας δυο λαγοτοπια.hair.αλα το πρωι περιμενωντας να ξημερωση μεσα στο αυτοκινητο γιατι ειχε παγωνια ακουσαμε κατι θωρηβους και ξαφνηκα αναβω τα φωτα και βλεπω μπρωστα στο αυτοκινητο δυο γουρουνια 60 70 κιλα τα οπλα στην θηκη αλα μωλις πρωλαβα και τα εβγαλα φωτο.hair..very shoked.image sharing image hosting 15mb.terror.
Δεν "είχαν το όνομα σου στο κούτελο τους " που λέει και ένας φίλος μου.
ΔΕΝ ήταν τυχερό σου
 
γιασας παιδεςςςς σημερα ειχαμε κανη παρα πωλη ωραιω κυνηγιιιι,,με το καλημερα πιαστηκανε τα σκυλια και στο δεκαλεπτο επανω ηρθε ο πρωτος αυτιας στην κανημουυυ παρτων κατω,,αλλαζωντας μερως ξανα τα ειδια παλη πανω στην κανημουυυυ παρτων κατω κιαυτων.4 κιλα ο ενας και 3,800 ο αλλος αρσενικος και θυλικος,,,μαλιστα με τον 4αριι ειχαμε πρωηγουμενα μιας και τον ειχαμε σηκωση και πιω παλια 3 4 φωρες χωρις να μπωρουμε να τον βαλουμε χερι,,αλα σημερα ητανε η μερατουυυ,την τεταρτη παλιιιι, η φωτο αφιερωμενες σε ολους τους μερακληδες λαγαδεςςςς.terror..my man. image hosting site no sign up uploading pictures image hosting services.very shoked.
 
αλως ενας επαισε και σημερα υπερ πιστεως και υπερ πατριδως,,,πρωινος πρωινος,,,αμεσως μωλης αλαξε ο καιρως με της βροχες τα σκυλια τους ξεπετανε αμεσωςςςς,,ο τεταρτως εως στιγμη η ομαδαμας πηρε φωρα για τα καλααα.sarcastic..sarcastic. screen shot pc free image uploading
 
Μπράβο Σάκη, απλά να ξέρεις ότι αν συνεχίσεις να ανεβάζεις μια λαγούς μια μπουκετάκια με τσίχλες, θα κανονίσουμε κονβόι όχι για να έρθουμε για κυνήγι μαζί αλλά για να σε δείρουμε σαν φόρουμ .sarcastic.
 
Μπράβο Σάκη, απλά να ξέρεις ότι αν συνεχίσεις να ανεβάζεις μια λαγούς μια μπουκετάκια με τσίχλες, θα κανονίσουμε κονβόι όχι για να έρθουμε για κυνήγι μαζί αλλά για να σε δείρουμε σαν φόρουμ .sarcastic.
Τις ίδιες εικόνες με του Σακη τις έχω συναντήσει στο Κιλκις και στον Εβρο :D
2-3 λαγοί σε κάθε εξόρμηση και από τσίχλες κτλ να φάνε και οι κότες .sarcastic.
Κακά τα ψέμματα
Κυνήγι έχει μόνο εκτός του λεκανοπεδίου -μπουρδ@λου
Εμείς εδώ απλά λέμε ότι κυνηγαμε ή
μαλλον κάνουμε ζεσταμα στα σκυλιά και στα τουφέκια .buy buy..buy buy.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top