Λαγός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Μεταγραφή τον μπάρμπα τώρα... .pray to God.. Με παιδεύει και μένα ένας... 3 φορές οπτική επαφή σήμερα... Τουφεκισμενος 2 φορές από δύο διαφορετικά όπλα και ακόμα παειι...

Άμα πάει ακόμα αλώβητος είσαι μια χαρά. Θα τον ξαναβρείς μπροστά σου. Εγώ τον πήρα μισό πάλι σήμερα 🤣
 
Τηλέφωνο χθες ο θείος. Ανηψιέ. έχω ένα λαγό με παιδεύει μου λέει 5 φορές τώρα, όλο περνάει από το μάτι της βελώνας. 'Ελα να τον βαρέσουμε. Του λέω έχω διάλεξη στις 11 το πρωί και μετα δουλειά σε ΕΚΤ... Μου λέει έλα και στις 8 φεύγεις και πας κατευθείαν για μάθημα... Θα τον βαρέσουμε αμέσως...

Το κάνω το καμικάζι πιάνω το μέρος.. Ο λαγός όμως πέφτει στο πέταμα από το θείο μέσα σε 15 λεπτά αφότου έλυσε και πήγε καβάλα τα σκυλιά... Παρά τα 80 σχεδόν χρόνια του είναι ακόμα άσσος... Το RX8 αεροπλανο και Αθήνα πάλι στη δουλειά στις 11:02 . Ρε τι μας κάνει το κυνήγι...
View attachment 62207
View attachment 62206
View attachment 62208
Και στα ταίρια του
Δύναμη ο θείος.....
 
View attachment 62420

Αυτός ο αλιτηριος ο μαυροπυρινος φταίει για όλα. Τα δυο μας με τον ξα σήμερα. Τον έκανα τούρμπο στο τηλ τον φαδερ που δεν ήρθε σήμερα. Καλημέρα ομάδα
Μπράβο!!!

Δεν βλέπω το καινούργιο αρβυλακι..
 
Πρώτη έξοδος πρωί πρωί με τον μπάρμπα (ο οποίος είναι δέκα χρόνια νεώτερός μου🙂) και δυό κλαφουνιάρηδες. Μετά από δυό ώρες περπάτημα το αποτέλεσμα: ένας λαγουδάκος πήγε από Weidsmannheil Pappe (μαλλινόταπο🤩) και εγώ πήγα από επικό γλύστριμα πάνω σε βράχο με βρεγμενα χόρτα για ακτινογραφία😤🤬.

Αυτό που χάρηκα πάντως πιό πολύ ήταν το κλαφούνισμα των σκύλων και ο τρόπος που επικοινωνούσαν μεταξύ τους και με μάς - κάτι που δεν το είχα προσέξει ποτέ, πώς αλλάζει ο τρόπος κλαφουνιάσματος ανάλογα με το τι ακριβώς κάνουν τα σκυλιά!
 
Τηλέφωνο χθες ο θείος. Ανηψιέ. έχω ένα λαγό με παιδεύει μου λέει 5 φορές τώρα, όλο περνάει από το μάτι της βελώνας. 'Ελα να τον βαρέσουμε. Του λέω έχω διάλεξη στις 11 το πρωί και μετα δουλειά σε ΕΚΤ... Μου λέει έλα και στις 8 φεύγεις και πας κατευθείαν για μάθημα... Θα τον βαρέσουμε αμέσως...

Το κάνω το καμικάζι πιάνω το μέρος.. Ο λαγός όμως πέφτει στο πέταμα από το θείο μέσα σε 15 λεπτά αφότου έλυσε και πήγε καβάλα τα σκυλιά... Παρά τα 80 σχεδόν χρόνια του είναι ακόμα άσσος... Το RX8 αεροπλανο και Αθήνα πάλι στη δουλειά στις 11:02 . Ρε τι μας κάνει το κυνήγι...
View attachment 62207
View attachment 62206
View attachment 62208
Αχ αυτό το RX8 με τον Wankel του - έχεις καλό γούστο Γρηγόρη!
 
Πρώτη έξοδος πρωί πρωί με τον μπάρμπα (ο οποίος είναι δέκα χρόνια νεώτερός μου🙂) και δυό κλαφουνιάρηδες. Μετά από δυό ώρες περπάτημα το αποτέλεσμα: ένας λαγουδάκος πήγε από Weidsmannheil Pappe (μαλλινόταπο🤩) και εγώ πήγα από επικό γλύστριμα πάνω σε βράχο με βρεγμενα χόρτα για ακτινογραφία😤🤬.

Αυτό που χάρηκα πάντως πιό πολύ ήταν το κλαφούνισμα των σκύλων και ο τρόπος που επικοινωνούσαν μεταξύ τους και με μάς - κάτι που δεν το είχα προσέξει ποτέ, πώς αλλάζει ο τρόπος κλαφουνιάσματος ανάλογα με το τι ακριβώς κάνουν τα σκυλιά!

Και στα ταίρια του. Αυτή είναι όλη η μαγεία του λαγοκυνηγιου. Είναι ακουστικό-εγκεφαλικο κυνήγι. Κυνήγι επικοινωνίας κυνήγι που πρέπει να προβλέψεις κινήσεις κτλ. Έγω πχ έχω τρέλα με τα διπλοσηκωματα, ειδικά όταν είμαι κάπου κοντά.
 
Πρώτη έξοδος πρωί πρωί με τον μπάρμπα (ο οποίος είναι δέκα χρόνια νεώτερός μου🙂) και δυό κλαφουνιάρηδες. Μετά από δυό ώρες περπάτημα το αποτέλεσμα: ένας λαγουδάκος πήγε από Weidsmannheil Pappe (μαλλινόταπο🤩) και εγώ πήγα από επικό γλύστριμα πάνω σε βράχο με βρεγμενα χόρτα για ακτινογραφία😤🤬.

Αυτό που χάρηκα πάντως πιό πολύ ήταν το κλαφούνισμα των σκύλων και ο τρόπος που επικοινωνούσαν μεταξύ τους και με μάς - κάτι που δεν το είχα προσέξει ποτέ, πώς αλλάζει ο τρόπος κλαφουνιάσματος ανάλογα με το τι ακριβώς κάνουν τα σκυλιά!
Περαστικά ... θέλει μεγάλη προσοχή, οι τούμπες είναι συχνό φαινόμενο !
Και στα ταίρια του Θεόδωρε, παρά την γλύστρα το χάρηκες, εκεί είναι η επιτυχία ...:)
 
Πρώτη έξοδος πρωί πρωί με τον μπάρμπα (ο οποίος είναι δέκα χρόνια νεώτερός μου🙂) και δυό κλαφουνιάρηδες. Μετά από δυό ώρες περπάτημα το αποτέλεσμα: ένας λαγουδάκος πήγε από Weidsmannheil Pappe (μαλλινόταπο🤩) και εγώ πήγα από επικό γλύστριμα πάνω σε βράχο με βρεγμενα χόρτα για ακτινογραφία😤🤬.

Αυτό που χάρηκα πάντως πιό πολύ ήταν το κλαφούνισμα των σκύλων και ο τρόπος που επικοινωνούσαν μεταξύ τους και με μάς - κάτι που δεν το είχα προσέξει ποτέ, πώς αλλάζει ο τρόπος κλαφουνιάσματος ανάλογα με το τι ακριβώς κάνουν τα σκυλιά!
Περαστικά Θοδωρή.

https://www.kalkantzakos.com/Product/4633/waidmannsheil-pappe,-fusiggia-rottweil
Έχει άγρια μούρη πάντως ...
 
Πρώτη έξοδος πρωί πρωί με τον μπάρμπα (ο οποίος είναι δέκα χρόνια νεώτερός μου🙂) και δυό κλαφουνιάρηδες. Μετά από δυό ώρες περπάτημα το αποτέλεσμα: ένας λαγουδάκος πήγε από Weidsmannheil Pappe (μαλλινόταπο🤩) και εγώ πήγα από επικό γλύστριμα πάνω σε βράχο με βρεγμενα χόρτα για ακτινογραφία😤🤬.

Αυτό που χάρηκα πάντως πιό πολύ ήταν το κλαφούνισμα των σκύλων και ο τρόπος που επικοινωνούσαν μεταξύ τους και με μάς - κάτι που δεν το είχα προσέξει ποτέ, πώς αλλάζει ο τρόπος κλαφουνιάσματος ανάλογα με το τι ακριβώς κάνουν τα σκυλιά!
Μπραβο Θοδωρα σε χαρηκα!
Και στα ταιρια του φιλε
Εξαιρετικο φυσιγγι!
Ελπιζω μονο να ηταν μονο πονος το κτυπημα περαστικος και της στιγμης
 
Αυτο ειναι το πλαστικο με το κυαθιο

Ριχνω και αυτο αλλα το χαρτινο δεν το αλλαζω
Χρύσανθε ένας από τους δυό μας θέλει οφθαλμίατρο, εγώ σίγουρα.
🤣
Αλλά με πλησιάζεις σε ηλικία.

Τα γουστάρω πολύ τα χάρτινα.
Σε παλινδρομικά όπλα δουλεύουν ;

Μήκος Κάλυκα (χιλ.)
70 (Χάρτινος)
 
Χρύσανθε ένας από τους δυό μας θέλει οφθαλμίατρο, εγώ σίγουρα.
🤣
Αλλά με πλησιάζεις σε ηλικία.

Τα γουστάρω πολύ τα χάρτινα.
Σε παλινδρομικά όπλα δουλεύουν ;

Μήκος Κάλυκα (χιλ.)
70 (Χάρτινος)
Οχι φιλε νεανισκοι ειμαστε και οι δυο
Εχουν βαλει λαθος φωτο με λαθος περιγραφη στο λινκ

Λεει για το χαρτινο(περιγραφη) αλλα δειχνει το πλαστικο στην φωρογραφια

Δεν και το κουτακι πανω που δεν λεει pappe αλλα hv

Και ο καλυκας ειναι ο πλαστικος

Επειδη ειναι το κυριο μου φυσιγγι ξερω απολυτα τι λεω
 

Attachments

  • DED698DA-EC69-4E29-AA29-1906DFD3A808.png
    DED698DA-EC69-4E29-AA29-1906DFD3A808.png
    735,3 KB · Προβολές: 25
Status
Not open for further replies.
Back
Top