Λαγός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ωραιος Μιλτο κ ωραιος κ ο λαγος :)
Να σαι καλα..πραγματι ηταν καλος..πεδεψε τα σκυλια με τα κολπα του αλλα στις 8.30 ηταν κατω..το ευχατιστηθηκα παντος με το κυνηγι που το κανανε και μου εδωσε μια πολυ ωραια τουφεκια
 
Δεν ξέρω αν είναι στο σωστό τοπικ το γράφω εδώ πάντως. Χθες λόγω ονομαστικής της μητέρας μου είχε λαγό το μενού. Βρήκα αρκετά σκαγια την ώρα του φαγητού και σχεδόν όλα είχαν διατηρήσει σε μεγάλο βαθμό την σφαιρικοτητα τους. Είχαν χάσει βέβαια την επιχαλκωση... μπορει λόγω της πρόσκρουσης μπορεί και από το μαγείρεμα της κυρά Δήμητρας. Άτιμο πράμα αυτό το στιφαδο πάντως .terror.
 
Σημερινη εξορμηση για λαγο ειχα εμπνευση..07.45 αφησαμε τα σκυλια και αφου του εκαψαν την γουνα στο κυνηγι βρεθηκε μπροστα στο οπλο μου και με ενα μαλλινοταπο 5αρη εφαγε το κεφαλι του
Μπράβο Μίλτο και στα ταίρια του!!!
Μαλλινότάπο ακούω...περιττό να ρωτήσω αν είναι ιδιογόμωση ή όχι...
Πες και καμιά λεπτομέρεια του...;).sarcastic.
 
Σημερα δοκιμασα λαμπρο διασπορας νο 5 κ b&p short range διασπορας στα δεκα μέτρα.
Το λαμπρό ανοιξε 32 εκατοστα.
Το αλλο 38.
Πολυ ωραία κατανομη το δευτερο.
Μου χει δωσει λαγους το λαμπρό αλλα θα δοκιμάσω το αλλο φετος.

Πρωτος λαγος θα ναι μαζι του. :)
 
Σημερα δοκιμασα λαμπρο διασπορας νο 5 κ b&p short range διασπορας στα δεκα μέτρα.
Το λαμπρό ανοιξε 32 εκατοστα.
Το αλλο 38.
Πολυ ωραία κατανομη το δευτερο.
Μου χει δωσει λαγους το λαμπρό αλλα θα δοκιμάσω το αλλο φετος.

Πρωτος λαγος θα ναι μαζι του. :)
To Β&P στα 36 γρ. είναι Χρύσανθε?
thumb_f2_short_range_dispersante-0.jpg

Μάλλον στο ρελιαστό κλείσιμο οφείλεται η καλή κατανομή και ο πιο ανοιχτός κύκλος, γιατί απο βύσμα είναι το ίδιο με του Λάμπρου...
f2_short_range_dispersante-4.jpg
...Gualandi...

Το Β&Ρ dispersante στα 33γρ...
thumb_mb_dispersante-0.jpg
με το βύσμα της B&P...
mb_dispersante-6.jpg

...το έχεις δοκιμάσει?
Πιστεύω θα σου δώσει ακόμα, λίγο, πιο ανοιχτή κατανομή απο το short range...
 
Το πρωτο είναι Σπυρο.
Το δεύτερο δεν το γνώριζα.
Θσ το χω στα υποψην.
Το λαμπρο ειναι πολυ αξιολογο.
Οσους λαγους πηρα μαζι του ήταν ακαριαία.
Απλα ειπα να το ψάξω λιγο περισσότερο φετος που θα μπω σε πιο πυκνα.
Εμείς εδω εχουμε καλοκαίρι ακομη.
Μονο στα πυκνα αν βρεις λαγο.
 
Μπράβο Μίλτο και στα ταίρια του!!!
Μαλλινότάπο ακούω...περιττό να ρωτήσω αν είναι ιδιογόμωση ή όχι...
Πες και καμιά λεπτομέρεια του...;).sarcastic.
Σπυρο ιδιογομωση ηταν βεβαια στα 34 γραμμαρια ν. 5 με γνησια μαλλινη κερωμενη και στρογγυλο ρελι με πυριτιδα mb36..ηταν το φυσιγγι απο τα περισευματα τα περσινα..αλλα με εβγαλε ασπροπροσωπο..ο λαγος με την τουφεκια πηρε τουμπα στον αερα και στο γδαρσιμο βρηκα σκαγια στο κεφαλι στην καρδια και στα πλευρα διαμπερες
 
Σημερα δοκιμασα λαμπρο διασπορας νο 5 κ b&p short range διασπορας στα δεκα μέτρα.
Το λαμπρό ανοιξε 32 εκατοστα.
Το αλλο 38.
Πολυ ωραία κατανομη το δευτερο.
Μου χει δωσει λαγους το λαμπρό αλλα θα δοκιμάσω το αλλο φετος.

Πρωτος λαγος θα ναι μαζι του. :)
Πολυ ωραιο φυσιγγι ειχα βρει για την καραμπινα σαν πρωτο διασπορας ενα που εκανα με τον διασπορεα gualandi και αναμεικτα σκαγια ν.3 και 5..φοβερο ανοιγμα και θυμαμαι ειχα παρει 3-4 λαγους με αυτο
 
Σπυρο ιδιογομωση ηταν βεβαια στα 34 γραμμαρια ν. 5 με γνησια μαλλινη κερωμενη και στρογγυλο ρελι με πυριτιδα mb36..ηταν το φυσιγγι απο τα περισευματα τα περσινα..αλλα με εβγαλε ασπροπροσωπο..ο λαγος με την τουφεκια πηρε τουμπα στον αερα και στο γδαρσιμο βρηκα σκαγια στο κεφαλι στην καρδια και στα πλευρα διαμπερες
Μαλινο ρελιαστο με ΜΒ εε χαχαχα
 
Εννοειται φιλε..στα τριχωτα δουλευται πολυ η mb και με το μαλλινο ειναι φωτια..ενα σου λεω φιλε..ο λαγος την εφαγε στα μουτρα και πηρε τουμπα στον αερα μισο μετρο και επεσε ξερος..κιχ δεν εβγαλε..βολη στα 15 μετρα με 4*
 
Σημερα είναι η έναρξη του λαγού.
Μια μερα που για μενα σημαίνει γιορτη.
Ηδη απο την Παρασκευή ημουν σε πολυ ομορφη διάθεση.
Χτες λοιπόν πηγαν ολα αναποδα.
Απο το πρωι στον παιδίατρο.
Ανεβασε ικτερο το μικρουλη κ τρεχαμε αναλυσεις χημεια τρυπα το μωρο απο δω κ από κει εγινε τρεις το απόγευμα να μπω σπιτι κ τα νευρα μιυ σπαράλια που βλεπα τι μικρο να υποφέρει.
Ηταν να ρθουν οι κοιμπαροι μου κανονισμένο να ψήσουμε ηρθαν αλλα κεφι μηδεν.
Καθως παιζαν τα μικρα κτυπαει ο δικος μου με ολη του την φορα στον τοίχο.
Σαν καρπουζι εγινε το μετωπο του.
Τρεχα παγους ελέγχους κλπ.
Το βράδυ η μικρη μου με γριππη ιδρωνε συνεχεια κ δεν ισιχαζε της αλλαξα 2 φορες τα ρούχα.
Ελεγχαμε τον μεγαλο ξυπνωντας τον κ το μωρακι συνεχεια στο ξυπνητο κ υγρα για να πέσει ο ικτερος.
Με όλα αυτα βγηκα το πρωί κ πηγα να βρω εναν αδερφικο φιλο στο διπλα χωριο να κυνηγησουμε κανα δυο ωρες μαζί να ηρεμισω.
Τους ειπα να μην περιμένουν γιατι εγω ειχαμε τα μικρα με την γυναίκα κ δεν ηθελα να τους καθυστερησω.
Μια ωρα δτο δρομο περα δωθε δεν τους βρηκα τελικα.
Έρχομαι στο χωριό πίσω κ αποφασίζω ενα δυσκολο κοματι για να με μονος αφου χαμηλα γινοταν πανηγυρι στα πέρδικια κοτόπουλα εκροφης που απελευθερωσαν.
Γυρισα σπίτι σε λιγότερο απο ενάμιση ωρα ακαπνος.
Δεν είχα μυαλο για κυνηγι..σκεφτόμουν τα μικρα.
Αν ειναι καλύτερα ισως παω εδω κοντα το απογευμα.
Ωστοσο μαλλον τελειωσε ετσι η πρωτη εξορμηση.
Θελω μονο να γινουν καλα τα μικρά μιυ και δεν με νοιαζει μια για τους λαγους.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top