Λαγός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Αν είμαστε πιο έξυπνοι και ικανοί γιατι δεν μπορούμε να κάνουμε αυτό που μπορούν αυτοί;

Ελευθερία=ισονομία=δημοκρατία...
Γιατί δεν έχουμε τις εκτάσεις τους.
Άλλο ελευθερία άλλο δημοκρατία.
Για κυνηγούς ξεκίνησε η κουβέντα.
 
Γιατί δεν έχουμε τις εκτάσεις τους.
Άλλο ελευθερία άλλο δημοκρατία.
Για κυνηγούς ξεκίνησε η κουβέντα.
Υπάρχουν και μικρότερες ευρωπαϊκές χώρες που οι εκει κυνηγοί χαίρονται το κυνήγι του ζαρκαδιού και μην ξεχνάς ότι έχουμε από τα μεγαλύτερα ορεινά ανάγλυφα...
Με οργάνωση, σύστημα και σωστούς κυνηγούς μια χαρά θα μπορούσαμε και μεις να κυνηγάμε νόμιμα το ζαρκάδι και να μη το λυμαίνονται μόνο οι κατσαπλιαδες...
 
Στέφανε η Ελλάδα είναι η πιο αραιοκατοικημενη χώρα της Ευρώπης από όλες όσες έχουν ζαρκάδια μαζί με την Σουηδία, αλλά και εκεί υπερτερεί η Ελλάδα γιατί μόνο το πολύ νότιο τμήμα της Σουηδίας έχει ζαρκάδια . Όπως πολύ σωστά λέει ο Σπύρος, αν ήμασταν σωστοί θα είχαμε όχι μόνο κυνήγι ζαρκαδιου, αλλά πολλά από τα καλύτερα κυνήγια. Ελευθερία σημαίνει πως για κάθε δικαίωμα έχεις και μία αντίστοιχη υποχρέωση, διαφορετικά δεν υπάρχει ισορροπία και αργά ή γρήγορα χάνεις και αυτά που έχεις ή νόμιζες ότι είχες.
 
...
...=ισονομία=...
Δίκοπο μαχαίρι! Σε κάποιες χώρες (όνομα και μη χωριό) μεταφράζεται ως εξής:
κάνε τα στραβά μάτια στην παρανομία μου, να κάνω κι εγώ στην δική σου
δηλαδή
ωχ αδερφέ, και τί έγινε τώρα ...
 
Η αλλάγη δε πρέπει να γίνει ρε παιδιά στη κυνηγετική κουλτούρα. Πρέπει να γίνει στη γενικότερη νοοτροπία που μας έχουν μεγαλώσει εδώ και πολλές γενιές, πράγμα που δύσκολα θα το πετύχουμε... με το να διαφωνούμε στο διαδίκτυο και τους φορείς μας να σφυρίζουν αδιάφορα δε πρόκειται να αλλάξει κάτι... άλλα λόγια να αγαπιόμαστε...

Φιλική υπενθύμηση : topic.
 
Ερε γ@ μημενε 5 κιλα κρασι σηκονης στην πλατη,3 κιλα κρεμηδια και ποληηη μπινελικη .big smile. :rolleyes:
2 παπάδες, με έναν τσαλαπετεινο, είχαν πιει σχεδόν 10 οκάδες κρασί, πριν ΠΟΛΛΑ χρόνια. Ιστορία που την λέει παπάς σχεδόν 80 χρόνων. Φαντάσου τι θα έπιναν με το λαγό!!!!!
Μερακλιδες!!!!!
 
20230710_201424.jpg20230710_201432(0).jpg
Πριν λίγες ημέρες...σε απογευματινή βόλτα...συναντήθηκα με τον εικονιζόμενο κύριο...
Χαιρετηθηκαμε, συστήθηκαμε και του εξέφρασα την επιθυμία μου για μια επανασυνάντηση εκεί γύρω στις 15 του Σεπτέμβρη και μετά...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top