Λαγός Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Ο πατέρας αν και μόνος τον καταφερε....

Κουτουμανος Νο 5, 40 γρ. διασποράς!
Μπράβο στον πατέρα Αρίστο!!!
καλοφαγωτος!!!
Καλημερα σας! Σημερινό κυνήγι με το φίλο μου το Μιχάλη και τα σκυλιά του.ο Μιχάλης ειναι φανατικός αναγνώστης του Hunterlife! Το μέρος πολυ όμορφο και είχε και λαγούς από οτι φάνηκε! Περασαμε τελεια! Όπλα beretta 692,Benelli crio comfort 18,5 αυλός! Επιστροφή γρήγορα στο χωριό γιατι βγάζουμε τσικουδιά!
Να πω επισης οτι σήμερα πρέπει να έγινε μεγάλο πέρασμα ορτυκιών κάθως σηκώσαμε 7 ..και με άλλο φίλο λαγόκυνηγο που μίλησα σήμερα,σήκωσε και αυτός ορτυκια σε εντελώς διαφορετικό μέρος!
Το brain ΤΜ που έχει ο Μιχάλης πάνω στη benelli ειναι αγορασμένο από τον aris_kalamata ! Ο Μιχάλης μου λέει οτι του αρέσει πολυ ετσι κάβαλα που κυνηγάει καθώς του δίνει λαγούς και κοντά αλλά και πιο μακρια και κατανομή άριστη στις δοκιμές που έχει κάνει!
z9mDReg.jpg

i3fIMgc.jpg

fwcZy9t.jpg
Ωραίο κυνήγι σε όμορφα, άγρια μέρη Γιάννη!!!
Καλοφάγωτοι με συνοδεία την σπιτική τσικουδιά σου!!!

Πέρδικες δεν κρατάει το μέρος;
 
μπραβω σε ολους τους λαγαδεςςςςς,,,και εμης καναμε σημερα μια εξωρμιση σηκωνοντας δυο ξεχορηστους λαγους και αργα για την ωρα κρατησαμε μια λαγινα θηριοοοο σχεδων 4,5 κιλα ψιλα σε πουρναρι κλαδι,,,,,απωρο με την ξερα που ειχε πως την πηγαινανε τα σκυλιαααα και την ειχανε καταδιωξη κανα μισαωρο,,μπραβω στα σκυλακιαμαςςςςς.congrats. στο τελος αραξαμε σε ενα κιωσκι με κατι αλους φιλους λαγαδες και στρωμασε ενα τραπεζι με τσιπουρομεζεδες.well done. ,,ΥΓ φιλεμου kostasbak τον χθεσινο λαγο που θα κρατουσες παραλιγο ,, μπηκε γυλεκο σημερααααα και τον τουφεκισε ο τασος.my man.,,,,στης φωτο εχουμε και εναν παππου 89 ετων.very shoked. πρωι βετερανοςςςς του ελληνικου λαγουυυυυ.bravo. free image hosting russia .well done..well done.
Τιμή και σεβασμό σε γεροκυνηγούς, όπως αυτός της παρέας σας...
Και μόνο που έχουν το σθένος και το κυνηγετικό πάθος να συνεχίζουν τους αξίζουν συγχαρητήρια!!!
Μακάρι και μεις, στα χρόνια τους...
 
Μπράβο μάγκες για τις καρπώσεις σας. Εμπειρία, παράδοση και σεβασμός μου έρχονται στο μυαλό όταν σκέφτομαι το λαγοκυνήγι :)
Γειά σου ρε Γιανναρε!!!
Και στην επόμενη με καλό!
Ωραίο κυνήγι σε όμορφα, άγρια μέρη Γιάννη!!!
Καλοφάγωτοι με συνοδεία την σπιτική τσικουδιά σου!!!

Πέρδικες δεν κρατάει το μέρος;
Σας ευχαριστώ όλους!
Σπύρο κρατάει αλλά όχι εκει που ήμασταν εμείς! Πρέπει να ανέβεις πιο ψηλά και πιο μέσα στο ακρωτήρι!
 
Σε καταλαβαινω και εδω ανατολικό είχε σήμερα αλλά του την κάναμε και πηγαμε τέρμα δυτικά που δεν έπιανε..εισαι στο μυαλό μου! Tricolor 34γρ Ν6 είχα πρώτο και rem nitro 42,5 Ν4 δεύτερο! Με το tricolor έπεσε! Τον άλλο τον έριξε με gorilla overmax ο Μιχάλης!
Καρτέρι ημουν αλλά μετακινιομουν! Ήταν πλαγιά ο Μιχάλης κοντά στα σκυλιά και εγω σχεδόν πάντα πολυ πιο ψηλά και πιο μπροστά..
Και κυνηγός και μαραθωνοδρόμος. Δώστε πόνο!!
 
55-65 μετρα το κοβω με σημειο αναφορας την εναρξη του χρονου όταν ξεκινα το ελαφρυ τρεξιματακι.είναι όμως μια πολύ μακρινη τουφεκια
Αν μετρήσουμε με αναφορά τις κολώνες; Αλλά δεν φαίνεται καθαρά σε ποιά νοητή ευθεία χτυπήθηκε στο δρόμο.
 
Και εγώ αυτό πιστεύω Γιάννη. Και θεώρω ότι πήρε "τσαμπίδα" σκάγια, συσσωμάτωση πιο καλά. Είναι δολοφονική σε μακρινή αποστάση όποτε τύχει και συμβεί. Εκτός αν πήρε ένα και τυχερό. Πρέπει να τον βρούμε να τον ρωτήσουμε τι βρήκε στο γδάρσιμο..yel.
 
Πρέπει να τον βρούμε να τον ρωτήσουμε τι βρήκε στο γδάρσιμο.
Aυτο θα το αναλάβω εγώ αν κ δεν τον ξέρω θα μάθω κ κάπου θα τον πετυχω..να μάθουμε κ τα φυσίγγια κ το δίκαννο...sarcastic.
Πολύ μακρινή τουφεκιά για αυτά τα παλιοδιπλα...sarcastic.
 
Δεν ξέρω αν είναι όσο λέει το παληκάρι αλλά φαίνεται πολλή μακρινή τουφεκιά. .congrats.
Εγω παντως δεν μπορω να διακρινω απο που βγηκε ο λαγος δεν φαινεται κατι στο βαθος να κινειται
και το περιεργο ειναι οτι εκει που σταματαει για την ανευρεση του
αριστερα ολη η οχθη εχει περιφραξη απο που περασε εστω και τουφεκισμενος ?thinkthink
 
Aπο τις λιγες φορες που βγαζω φωτο με θηραματα,αλλα υπαρχει λογος για να μπει στην ιστορια της παρεας.
Τον πρωτο τον πηρα στο καρτερι και τον δευτερο στο σηκωμα αφου πηγα εγω μετα καβαλα στα σκυλια.
Επαιξα και ενα τζοκερ σημερα ετσι για το καλο.sarcastic.Zabala,36γρ Ν5 επινικελωμενα,ΜΒ 36.....

 
Aπο τις λιγες φορες που βγαζω φωτο με θηραματα,αλλα υπαρχει λογος για να μπει στην ιστορια της παρεας.
Τον πρωτο τον πηρα στο καρτερι και τον δευτερο στο σηκωμα αφου πηγα εγω μετα καβαλα στα σκυλια.
Επαιξα και ενα τζοκερ σημερα ετσι για το καλο.sarcastic.Zabala,36γρ Ν5 επινικελωμενα,ΜΒ 36.....

Μπραβο ρε φιλαρακι, δεν μπορεσες να πας το ΣΚ αλλα τους πηρες σημερα, ειδαμε και τη μουτσουνα σου....yel..yel..yel.
 
Aπο τις λιγες φορες που βγαζω φωτο με θηραματα,αλλα υπαρχει λογος για να μπει στην ιστορια της παρεας.
Τον πρωτο τον πηρα στο καρτερι και τον δευτερο στο σηκωμα αφου πηγα εγω μετα καβαλα στα σκυλια.
Επαιξα και ενα τζοκερ σημερα ετσι για το καλο.sarcastic.Zabala,36γρ Ν5 επινικελωμενα,ΜΒ 36.....


Ο παίχτης οργώνει ... Ο Ρ Γ Ω Ν Ε Ι ... (κλεμμένο από παλιότερη διαφήμιση :D)
Δεν έπαιζες και ένα Lotto μαζί .yel.
Μπράβο Αλέξη και στα ταίρια τους!! ΜΒ36 :rolleyes:
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top