Παλιά φυσίγγια

Παιδια και γω την έχω την τρέλα της συλλογής παλιών χάρτινων καλύκων,φυσιγγίων,και συσκευασιων πυρίτιδας. .Δεν έχω πάρα πολλα καθότι ασχολούμαι τα τελευταια 2-3 χρονια μόνο με τη συλλογή,ωστόσο έχω κάποια διπλά τριπλά που θα μπορούσα να τα ανταλλάξω με άλλα.Αθήνα-κέντρο μένω,όποιος ενδιαφέρεται μπορούμε να συζητήσουμε.Με την πρώτη ευκαιρία θα ανεβάσω φωτογραφίες.
 
Εγω να δεις,Μεχρι γεματα παλια φυσιγγια επερνα μαζι μου στο γυμνασιο για να τα δειξω στα παιδια που κυνηγουσαν.sarcastic.
Τοτε δεν εκανα συλλογη..
Και ξαφνικα ηρθε μια μερα (ο διαολος με εβαλε..)και τα εριξα στις τσιχλες..
Και γω μια από τα ίδια Τάσο, μια σακούλα γεμάτη με διαφορά από παλιά αμερικάνικα μέχρι σελιερ μπελοτ και παλιά ελληνικά. Δεν έβαλα μυαλό όμως και πρόπερσι που ήμουνα κάτω κάποιος μου δωσε μερικά φυσιγγια για το εικοσαρι (Star Hellas) αν θυμάσαι και ανάμεσα τους ήταν και ένα remington Skeet με την ονομασία αναγλυφη πανω στον καλυκα ένα και μοναδικό και το ρίξα ο βλαξ.
 
Η δικια μου συλλογή είναι ακόμα μικρή...έχω μόνο αυτα τα 3 για ανταλαγή!
084.jpg
 
πριν καμια βδομαδα μου εφερε ο πεθερος μου κατι πολυ παλια φυσιγκια χαρτινα μολις τα ειδα γελασα χαχαχα μου λεει παρτα τα βρηκα απο παλια στην αποθηκη !!

εγω δεν προκιτε να τα ριξω !! να καποιος φιλος απο θεσσαλονικη η περιχωρα τα θελει για συλογη τα δινω ετσι δωρο ειναι 14 φυσιγκια χαρτινα κοκκινα απανω λεει jk-6 !!
και 5 σελιερ βελοτ λεει απανω μαυρα χαρτινα και αυτα !!!
 
πριν καμια βδομαδα μου εφερε ο πεθερος μου κατι πολυ παλια φυσιγκια χαρτινα μολις τα ειδα γελασα χαχαχα μου λεει παρτα τα βρηκα απο παλια στην αποθηκη !!

εγω δεν προκιτε να τα ριξω !! να καποιος φιλος απο θεσσαλονικη η περιχωρα τα θελει για συλογη τα δινω ετσι δωρο ειναι 14 φυσιγκια χαρτινα κοκκινα απανω λεει jk-6 !!
και 5 σελιερ βελοτ λεει απανω μαυρα χαρτινα και αυτα !!!
Φίλε Πάνο εάν θέλεις βάλε μια φωτογραφία από τα κόκκινα jk6. Μήπως το χρώμα τους είναι περισσότερο προς το πορτοκαλί;
 
φιλαρακι που εισαι απο ξανθη δεν ξερω απο ταχυδρομεια κ.λ.π και να σε πω την αληθεια δεν τα παω και πολυ αυτα ασε που ολο λειπω πρωινα για αυτο ειπα οποιος φιλος ειναι απο θεσσαλονικη η περιχωρα η οποτε κατεβει τελος παντων εγω εδω ειμαι !!!
 
Φίλε Πάνο εάν θέλεις βάλε μια φωτογραφία από τα κόκκινα jk6. Μήπως το χρώμα τους είναι περισσότερο προς το πορτοκαλί;
Εδω εισαι παλι και εσυ????.pray to God.
Δεν ξερω αν το εχεις παρει χαμπαρι αλλα ειμαστε τρελοι για δεσιμο..
Του χρονου τον Οκτώβρη που γιορταζει ο αγιος εδω θα σε φωναξω για να μας γιατρεψει...pop.
Αν τα καταφερει...sarcastic..sarcastic.
 
φιλαρακι που εισαι απο ξανθη δεν ξερω απο ταχυδρομεια κ.λ.π και να σε πω την αληθεια δεν τα παω και πολυ αυτα ασε που ολο λειπω πρωινα για αυτο ειπα οποιος φιλος ειναι απο θεσσαλονικη η περιχωρα η οποτε κατεβει τελος παντων εγω εδω ειμαι !!!
κριμα..........τουλαχιστον οποιος τα παρει ας στειλει και κατα εδω κανενα κομματι...
 
Εδω εισαι παλι και εσυ????.pray to God.
Δεν ξερω αν το εχεις παρει χαμπαρι αλλα ειμαστε τρελοι για δεσιμο..
Του χρονου τον Οκτώβρη που γιορταζει ο αγιος εδω θα σε φωναξω για να μας γιατρεψει...pop.
Αν τα καταφερει...sarcastic..sarcastic.
Έχεις ακούσει το λαϊκόν άσμα; '' Είσαι αρρώστια που δε γίνεται καλαααά!!! '' .terror..sarcastic.
 
Back
Top