Παλιά φυσίγγια

Πάνε αυτές θα σου τις φάει ο Γιάννης τώρα . Έχω ερώτηση όμως ,έχω ακούσει από παλιούς κυνηγούς και ιδιογομωτες ότι οι καλύτερες πυρίτιδες είναι οι Σουηδικες αλλά χωρίς να μου εξηγησουν το γιατί.
Να υποθέσω είναι ευκολοδουλευτες,αμεταβλητες ως προς την απόδοση τους?
Μην το λες.
Πάνε αυτές θα σου τις φάει ο Γιάννης τώρα . Έχω ερώτηση όμως ,έχω ακούσει από παλιούς κυνηγούς και ιδιογομωτες ότι οι καλύτερες πυρίτιδες είναι οι Σουηδικες αλλά χωρίς να μου εξηγησουν το γιατί.
Να υποθέσω είναι ευκολοδουλευτες,αμεταβλητες ως προς την απόδοση τους?
Μην το λες.απο της καλες ναι οχη η καλητερες
 
effB4sk.jpg
το κουτι το εχω δωσει, μπαρουτι το πειρε αλλος τωρα τελευταια,μαντεψτε ποιος?
 
Κοιτάξτε τι βρήκα ψάχνοντας τα πράγματα κάποιου μακαρίτη πλέον , ένδοξου όμως, παλιού κυνηγού που έχει πεθάνει εδώ και πολλά χρόνια. Ήταν λίγο μπουρλοτιέρης αλλά οι άνθρωποι τότε τα έκαναν όλα προκειμένου να επιβιώσουν. Έχει ενδιαφέρον νομίζω το κουτί της Nobel .

hébergeur d image gratuit
hebergeur image
hebergeur gratuit
 
Τα δύο από αριστερά είναι το ίδιο καψούλι το οποίο δε ξέρω τι είναι. Το έχω φωτογραφήσει και από τις δύο όψεις για να το δείτε καλύτερα. Το 6,45 και το δεξιά του τα έχω τοποθετήσει απλά για σύγκριση στο μέγεθος.

heberger une image
 
Κοιτάξτε τι βρήκα ψάχνοντας τα πράγματα κάποιου μακαρίτη πλέον , ένδοξου όμως, παλιού κυνηγού που έχει πεθάνει εδώ και πολλά χρόνια. Ήταν λίγο μπουρλοτιέρης αλλά οι άνθρωποι τότε τα έκαναν όλα προκειμένου να επιβιώσουν. Έχει ενδιαφέρον νομίζω το κουτί της Nobel .

hébergeur d image gratuit
hebergeur image
hebergeur gratuit
Το περιεχομενο υπαρχει οεοεοε
 
Back
Top