Παλιά φυσίγγια

Και ένα για το φίλο Κωνσταντίνο...
20άρι magnum.

heberger une image
hebergement d image
hébergeur d image gratuit
Γεια σου Γιωργάρα με τα ωραία σου, αυτά μπορεί να τα πετύχεις ακόμα (σπάνια) σε κανένα ράφι κυνηγομαγαζου , γαλοπουλοφυσιγγο αλλά πολλοί το ριχνουν και σε φασιανο. Φυσιγγαρα κιαυτη, επιχαλκωμενα σκάγια, μπαφερ για long range τουφεκιες ας οψονται τα παλιοατσαλινα χαθηκανε όλα τα άλλα.
 
Γεια σου Γιωργάρα με τα ωραία σου, αυτά μπορεί να τα πετύχεις ακόμα (σπάνια) σε κανένα ράφι κυνηγομαγαζου , γαλοπουλοφυσιγγο αλλά πολλοί το ριχνουν και σε φασιανο. Φυσιγγαρα κιαυτη, επιχαλκωμενα σκάγια, μπαφερ για long range τουφεκιες ας οψονται τα παλιοατσαλινα χαθηκανε όλα τα άλλα.
Γειά χαρά και σε σένα φίλε!!
Θα βάλω άλλο ένα, μπορεί και αύριο.
 
Παλιά federal μάλλον τις δεκαετίας του 80 με τις βαθιές αυλακωσεις, κάλυκες,σκάγια όλα τα υλικά τους ήταν διαλεχτα γιαυτό άφησαν όνομα τα αμερικάνικα φυσιγγια.
Το δεύτερο μου κάνει για εγγλέζικο, την ονομασία hawk την χρησιμοποιεί η eley στα φυσιγγια τής, και η λέξη best μάλλον εκεί παραπέμπει προς ινγκλατερα μεριά.
 
Παλιά federal μάλλον τις δεκαετίας του 80 με τις βαθιές αυλακωσεις, κάλυκες,σκάγια όλα τα υλικά τους ήταν διαλεχτα γιαυτό άφησαν όνομα τα αμερικάνικα φυσιγγια.
Το δεύτερο μου κάνει για εγγλέζικο, την ονομασία hawk την χρησιμοποιεί η eley στα φυσιγγια τής, και η λέξη best μάλλον εκεί παραπέμπει προς ινγκλατερα μεριά.
Έχεις απόλυτο δίκιο για τα αμερικάνικα.
 
Όπως είχα ξαναπεί φίλος Ζακυνθινος μου πενευε συνέχεια το πυρκαλ σούπερ που το ρίχνει σε φασσα,Ήρθε στο νησί πρόσφατα κ μου έφερε ένα κουτί να το δοκιμάσω..
Είμαι σίγουρος (από το κουτί)ότι προκειτε για το παλιό καλό πυρκαλ που έχουν γίνει αρκετές αναφορές στο φόρουμ..

host images

Να πως ήταν το "τελευταίο"κουτι της πυρκαλ..

upload images free
Ανοιξα ενα απο τα παλια και αντι να βρω την mb 36 βρηκα μια που μοιαζει με d20 μεσα υπαρχουν κ λιγα καφετια φυλλιδια.. .asking..asking.
Και τον συγκεντρωτήρα δεν τον εχω ξαναδεί (μεσα γραφει effe 3 pat italy)..
free photo hosting
 
Back
Top