Παλιά φυσίγγια

Αυτα τα φυσιγγια που ανεβασα δεν ειναι κατι ιδιαιτερο αλλα χαρηκα πολυ γιατι τα ξεθαψα απο το μπαουλο στο χωριο που πηγα το ΣΚ μεσα σε κουτα απο το 1990 . Τα ειχε φυλαξει ο πατερας μου σε αριστη κατασταση......well done.
screen shot on windows
Τα μαυρα ειναι του Βαλιανατου στο περιστερι ...θυμαμε αξιοπρεπει φυσιγγια
screen shot windows
posted image
 
Tα ασπρα του Λαμπρου ηταν φοβερα. Θυμαμαι τα αγοραζαμε ως τσιχλοφυσιγγα μολις κρυωνε λιγο ο καιρος.
Σιγουρα ρε Βικ?Θυμαμαι μια φορα που ειχα ξεμεινει,μου εδωσε ενας φιλος μερικα απο αυτα.Μετα απο 5-6 τουφεκιες...σπιθησαν τα ματια μου!!!
2-3 πουλια που εριξα ηταν ολοζωντανα...
 
Γιαννη, μιλαω για δεκαετια 80, που ειμασταν πιτσιρικια. Δεν ειχαμε ουτε την αντιληψη ουτε και τις γνωσεις για να αξιολογησουμε φυσιγγι. Τοτε το φυσιγγι ηταν καλο αν ειχες επιτυχιες, κακο αν δεν ειχες. Ισως ετυχε σε μενα να βρεθω σε καλη μερα. Υποψιν ομως οτι τοτε, πηγαινα για τσιχλες, και την πληρωναν και οι σιταρηθρες που εκαναν το λαθος να περασουν
 
Σιγουρα ρε Βικ?Θυμαμαι μια φορα που ειχα ξεμεινει,μου εδωσε ενας φιλος μερικα απο αυτα.Μετα απο 5-6 τουφεκιες...σπιθησαν τα ματια μου!!!
2-3 πουλια που εριξα ηταν ολοζωντανα...
Και γαμο τα φησιγγια αυτα.γεμισμενα με prima s
 
Θα ήθελα να ευχαριστήσω πάρα πολύ το φίλο Θεόφραστο(averel) για τα παλιά φυσίγγια που μου χάρισε!!!
Όπως επίσης και το φίλο Γιάννη(ΓΙΑΝΝΗΣ.) για τα πολύ ωραία και χρηστικότατα πράγματα ιδιογόμωσης που μου έφτιαξε!
Φίλοι πάντα υγεία και καλά κυνήγια!!!
 
Θα ήθελα να ευχαριστήσω πάρα πολύ το φίλο Θεόφραστο(averel) για τα παλιά φυσίγγια που μου χάρισε!!!
Όπως επίσης και το φίλο Γιάννη(ΓΙΑΝΝΗΣ.) για τα πολύ ωραία και χρηστικότατα πράγματα ιδιογόμωσης που μου έφτιαξε!
Φίλοι πάντα υγεία και καλά κυνήγια!!!

Φίλε μακάρι να μπορέσεις να χρησιμοποιήσεις κάποιο από όλα γιατί ήταν όλα σε πολύ κακή κατάσταση. Αν τα καταφέρεις είσαι μεγάλος μάστορας...
 
Back
Top