Παρουσίαση Φυσιγγίων

Επιβεβαιώνω και εγώ.
Τα 28άρια (αυτά βασικά έριξα φέτος) είναι ΦΩΤΙΑ ΚΑΙ ΛΑΥΡΑ.
Μπράβο στον Αντρέα.
Βάζει την max πυρίτιδα σε κάθε set up καί μένει ψηλά στο κλείσιμο .
Είναι σοβαρός επαγγελματίας που δέν τσιγκουνεύεται το 0.05 πυρίτιδας δηλαδή που θα προσπαθήσει
να πάρει σε έργο -απόδοση με λίγο πάτημα περισσότερο αυξάνοντας έτσι πιέσεις .
 
Το κυνηγετικό 28άρη του Αντρέα σε μπλε κάλυκα έχει αφήσει άριστες εντυπώσεις εδώ! Φιλαράκι μου το ρίχνει αποκλειστικά στο τρυγόνι με 525 δίκανο 4* - 3* σε νούμερο 9 και πολύ δύσκολα θα χάσει πουλί σε νορμάλ αποστάσεις!
 
Μάλλον κάπου μπερδευεται κ ο ίδιος κ δεν μπορεί να βάλει μια σειρά.....
Δεν το κανει επίτηδες, κ είναι από τα πολυ καλα παιδια του χώρου, αλλά σε αυτό το σημείο χάνει.......


Τασο δεν κρατησα ''κακία'' φιλε μου !!!
Το καταλαβα οτι ειχε χασει την ''μπαλα΄΄ απο τις παραγγελιες.... ;)
 
Το κυνηγετικό 28άρη του Αντρέα σε μπλε κάλυκα έχει αφήσει άριστες εντυπώσεις εδώ! Φιλαράκι μου το ρίχνει αποκλειστικά στο τρυγόνι με 525 δίκανο 4* - 3* σε νούμερο 9 και πολύ δύσκολα θα χάσει πουλί σε νορμάλ αποστάσεις!
Είναι πολύ καλό set up .Υπάρχει ίδιο ακριβώς και σε κυπριακό olympia με πολλούς οπαδούς .
 
Το κυνηγετικό 28άρη του Αντρέα σε μπλε κάλυκα έχει αφήσει άριστες εντυπώσεις εδώ! Φιλαράκι μου το ρίχνει αποκλειστικά στο τρυγόνι με 525 δίκανο 4* - 3* σε νούμερο 9 και πολύ δύσκολα θα χάσει πουλί σε νορμάλ αποστάσεις!
Ομοίως αυτό δουλεύω σε κυνηγι τσιχλας και σκοπευτήριο. Κάτι το 30αρι του βέβαια. Πολύ ωραία αυτά τα δύο φυσιγγακια
 
Τα 32αρια του τα φετινά δεν ήταν όπως τα παλαιότερα πριν 6/7 χρονιά τότε είχα ρίξει αρκετά και το έχω αναφέρει μέχρι με -11 θερμοκρασία και μέχρι 20 μέτρα σκότωναν φέτος φίλοι φάγανε μεγάλη φόλα με το 32αρι με θερμοκρασία 0/ -2 όχι τόσο χαμηλά όσο τα είχα ρίξει εγώ και είχε και πουλιά πάλι καλά που είχαν και άλλα φυσίγγια μαζί .Και μιλάω για άτομα που σε ενάμιση χρόνο πρέπει να έχουν ρίξει πάνω από 10000 φυσίγγια για πλάκα του Ρουμελιώτη γιατί ρίχνουν και στο σκοπευτήριο .
 
Συνεχεια με ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ - ΠΡΑΣΙΝΟΣ ΚΑΛΥΚΑΣ 32 γραμμαρια Ν9.

View attachment 47196View attachment 47197View attachment 47198View attachment 47199

Ωραια κατανομη....δεν ξερω απο εμπορικα....δυσκολα ομως πιστευω οτι την βρισκεις...και σε αλλα...
Για τα γουστα μου....το ηθελα ενα ''κλικ'' ποιο γρηγορο....για τον χειμωνα !!! :)
Φίλε Νίκο αυτό κυνηγάω όλο τον χειμώνα αλλά και τον Οκτώβριο στα μπασιματα στον μόνο καιρό που υποφέρει είναι ο νότιας με μούχλα και την υγρασία αλλά από τα άλλα εμπορικά είναι για εμένα το κορυφαίο έχω δει απίστευτα σκωτοματα.
 
Συνεχεια με ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ - ΠΡΑΣΙΝΟΣ ΚΑΛΥΚΑΣ 32 γραμμαρια Ν9.

View attachment 47196View attachment 47197View attachment 47198View attachment 47199

Ωραια κατανομη....δεν ξερω απο εμπορικα....δυσκολα ομως πιστευω οτι την βρισκεις...και σε αλλα...
Για τα γουστα μου....το ηθελα ενα ''κλικ'' ποιο γρηγορο....για τον χειμωνα !!! :)
Σίγουρα είναι 32 γιατί το δίνει για 33γρ.
 
Συνεχεια - ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ - ΜΠΛΕ ΚΑΛΥΚΑΣ 28 γραμμαρια Ν9 !!

View attachment 47214View attachment 47215

Και τωρα......''προσδεθειτε''.......εχουμε ''αναταραξεις'' !!!!! :D

View attachment 47216
View attachment 47217

Απο εμενα.....Ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στον ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗ..... :cool:
Πολυ μου αρεσαν τα φυσιγγια που εριξα !!!
Τετοιες συγκεντρωσεις και κατανομες + ταχυτητες....σε αλλα εμπορικα δεν εχω βρει !!!
Και οσοι τα θεωρουν υπερ συγκεντρωτικα....ας ''ανοιξουν'' τσοκ....και θα ΓΑΖΩΝΟΥΝ στα οσα μετρα
θελουν !!! :cool:
Έτσι όπως τα λες Νίκο πολύ δυνατά φυσίγγια με πολύ καλά σκωτοματα και με ανοιχτά τσοκ.
 
Δεν τα εχω Αλεξ !!!
Και αυτα που εσφαξα ενας πολυ καλος μου φιλος τα εστειλε!!!
Ας μου τα στειλει καποιος φιλος....να τα δοκιμασω !!!

Συνεχεια για σημερα....Εχουν αυτα. :)

View attachment 47218
Στο κόκκινο 30 γρ τί ύψος βύσμα βάζει κ.Νίκο ;
 
Στο κόκκινο 30 γρ τί ύψος βύσμα βάζει κ.Νίκο ;

Λαμπη μου....σου βαζω φωτο και βγαλε συμπερασμα μονος σου
Καρδαρα 22 το βλεπω...αλλα με αλλη φουστα....
SG22 δεν ειναι φιλε !!!

Ο αριστερος Καρδαρας22 ο Δεξιος με το Ρ =Ρουμελιωτης...

εικόνα_Viber_2022-04-26_20-27-49-921.jpgεικόνα_Viber_2022-04-26_20-28-03-335.jpgεικόνα_Viber_2022-04-26_20-28-13-838.jpgεικόνα_Viber_2022-04-26_20-30-54-359.jpg
 
Το 28αρι του Ρουμελιώτη σε κρύες συνθήκες πάει καλύτερα και από το 30 και από το 32 με csb. Φέτος ακόμη με δεκαρια σε θερμοκρασίες κάτω από 10 βαθμους τις πετσοκοβε τις τσιχλες ενώ κάτι κοτσυφαραδες με ένα δάχτυλο ξύγκι έκαναν παφ στον αερα!!!
 
Last edited:
Back
Top