Παρουσίαση Φυσιγγίων

Gamebore Pigeon extreme 34gr No5 (2,8mm)
========================================
57,7mm - 2mm
33,796gr, 264 σκάγια (#5,48, 2,8mm πραγματικό και σωστό)
1,617gr πυρίτιδα (ποιά ????)

View attachment 60806

View attachment 60807View attachment 60808
View attachment 60809View attachment 60810

Στο 1,6 την εχω βρει κ εγω την πυριτιδα πριν κανενα 1,5 χρονο που επεσαν στα χερια μου...

Στα 35 μετρα με 3 αστρα Kicks στη Μ2

 
Στην IVA στην ετήσια έκθεση στην Γερμανία σε τουρκικο περίπτερο εταιρείας παραγωγής σκαγιων, ο Pacι ρώτησε για τα σκάγια αυτά και του είπαν πως τα παράγουν αυτοί για τους Άγγλους .Είχε γράψει πως είχαν πολύ καλά και φτηνά σκάγια, ακόμη και πρεσαριστα, και ήταν πρόθυμοι να φτιάξουν και ειδικές παραγγελίες. Πρότεινε στο φόρουμ να μαζευοντουσαν να έκαναν μία μεγάλη παραγγελία αλλά όπως εμείς εδώ δεν βγάλανε άκρη.
 
Στην IVA στην ετήσια έκθεση στην Γερμανία σε τουρκικο περίπτερο εταιρείας παραγωγής σκαγιων, ο Pacι ρώτησε για τα σκάγια αυτά και του είπαν πως τα παράγουν αυτοί για τους Άγγλους .Είχε γράψει πως είχαν πολύ καλά και φτηνά σκάγια, ακόμη και πρεσαριστα, και ήταν πρόθυμοι να φτιάξουν και ειδικές παραγγελίες. Πρότεινε στο φόρουμ να μαζευοντουσαν να έκαναν μία μεγάλη παραγγελία αλλά όπως εμείς εδώ δεν βγάλανε άκρη.
Σιγά μην έφτιαξαν και τον Παρθενώνα
 
Έχω μερικά και γώ , εκ πρώτης όψεως φαίνονται γυαλιστερά σαν νίκελ , με ένα Μεγεθυντικό φακό όμως όπως στην φωτό του Βασίλη φαίνονται λακουβιτσες όπως το μπαλάκι του γκολφ , ποιο ξέρει ? Για αεροδυναμική .
Post in thread 'Παρουσίαση Φυσιγγίων'
https://www.hunterslife.gr/forums/threads/Παρουσίαση-Φυσιγγίων.2698/post-802000
 
Έχουν πολύ επεξεργασία τα σκάγια αυτά Βασίλη. Εκεί παίζεται όλο το έργο. Σε ευρωπαϊκό φυσίγγι δεν θα βρεις κάτι αντίστοιχο.
Προφανώς ... αλλά ξεπερνούν τα επινικελωμένα με αλεύρι ή κάποιο αντίστοιχο αμερικάνικο ?
Ιδού η απορία.
 
Σε πιάτα που τα έχω δουλέψει αρκετά στο εξωτερικό, μπορώ με σιγουριά να δηλώσω ότι μετά τα 60 μέτρα και έως και τα 100, τίποτα δεν φτάνει την απόδοση των Gamebore. Έχω σπάσει πιάτο στα 95 μέτρα σε παγκόσμιο FITASC Sporting στην Ουγγαρία, όπου όταν το είδαν στην παρουσίαση στόχων οι συναθλητές μου έβαλαν τα γέλια, ένας εκ των οποίων κέρδισε το χρυσό στον ομαδικό στο συγκεκριμένο αγώνα. ΟΚ, βοήθησε και η προσκόπευση των 15-16 μέτρων, αλλά δεν νομίζω ότι άλλο φυσίγγι θα το έφτανε...
 
Σε πιάτα που τα έχω δουλέψει αρκετά στο εξωτερικό, μπορώ με σιγουριά να δηλώσω ότι μετά τα 60 μέτρα και έως και τα 100, τίποτα δεν φτάνει την απόδοση των Gamebore. Έχω σπάσει πιάτο στα 95 μέτρα σε παγκόσμιο FITASC Sporting στην Ουγγαρία, όπου όταν το είδαν στην παρουσίαση στόχων οι συναθλητές μου έβαλαν τα γέλια, ένας εκ των οποίων κέρδισε το χρυσό στον ομαδικό στο συγκεκριμένο αγώνα. ΟΚ, βοήθησε και η προσκόπευση των 15-16 μέτρων, αλλά δεν νομίζω ότι άλλο φυσίγγι θα το έφτανε...
Εχω σπασει πιατο στα 150 μετρα Leo, το πεταξα απο ενα γκρεμο... .yel.

Τι νουμερο εριχνες στον συγκεκριμενο αγωνα; μεχρι ποσο χοντρα σκαγια μπορεις να ριξεις?
 
Εχω σπασει πιατο στα 150 μετρα Leo, το πεταξα απο ενα γκρεμο... .yel.

Τι νουμερο εριχνες στον συγκεκριμενο αγωνα; μεχρι ποσο χοντρα σκαγια μπορεις να ριξεις?
Gamebore Dark Storm 28gr no 6½.

6½ το λένε οι Άγγλοι, 7αρι είναι κανονικά. Επιτρέπεται μέγιστη διάμετρος 2,5 χιλιοστά.
 

Attachments

  • IMG_20221122_211736.jpg
    IMG_20221122_211736.jpg
    141,9 KB · Προβολές: 20
Back
Top