Παρουσίαση Φυσιγγίων

Δεν διαφωνώ αλλά στα επιβλαβή δεν καταλαβαίνω από απόσταση. Καρακάξες έχω γκρεμίσει μέχρι τα 90. Πιο πάνω για κάποιο λόγο δυσκολεύομαι.🤣🤣🤣🤣🤣
Έχει πέσει πέρδικα με νο7 σε απόσταση πάνω απο 100 μέτρα με 2 σκάγια στο στήθος, στα 3 χιλιοστα το ένα από το άλλο. Φυσικά η προσκόπευση ήταν αρκετά μέτρα μπροστά από το πουλί κ έριξα εντελώς για πλάκα κ σίγουρος ότι δεν θα υπάρξει ούτε τραυματισμός.
Τελικά τα σκάγια ή για να το πω καλύτερα μερικά από τα σκάγια μάλλον χτυπάνε αρκετά μακρύτερα από εκεί που νομίζουμε. Είναι κ θέμα τύχης σε τέτοιες αποστάσεις.
Το φυσίγγι ήταν το plus της Δορκας.
 
Δεν διαφωνώ αλλά στα επιβλαβή δεν καταλαβαίνω από απόσταση. Καρακάξες έχω γκρεμίσει μέχρι τα 90. Πιο πάνω για κάποιο λόγο δυσκολεύομαι.🤣🤣🤣🤣🤣
Δυο καρτερακια δίπλα μου κ θα στρώσεις κ εκεί αμέσως, έχεις αντίληψη θα τα καταλάβεις αμέσως τα μυστικά :p :p .yelling.
 
Last edited:
Σε πιάτα που τα έχω δουλέψει αρκετά στο εξωτερικό, μπορώ με σιγουριά να δηλώσω ότι μετά τα 60 μέτρα και έως και τα 100, τίποτα δεν φτάνει την απόδοση των Gamebore. Έχω σπάσει πιάτο στα 95 μέτρα σε παγκόσμιο FITASC Sporting στην Ουγγαρία, όπου όταν το είδαν στην παρουσίαση στόχων οι συναθλητές μου έβαλαν τα γέλια, ένας εκ των οποίων κέρδισε το χρυσό στον ομαδικό στο συγκεκριμένο αγώνα. ΟΚ, βοήθησε και η προσκόπευση των 15-16 μέτρων, αλλά δεν νομίζω ότι άλλο φυσίγγι θα το έφτανε...
καλήμερα, δηλαδη στο FITASC τα μακρυνα πιατα σε τι αποστασεις συνηθως τα τουφεκανε, τι νουμερο, και τι τσοκ??? ειλικρινα μακαρι να εχουμε και στην ελλαδα κατι παρομοιο... .pray to God.
 
καλήμερα, δηλαδη στο FITASC τα μακρυνα πιατα σε τι αποστασεις συνηθως τα τουφεκανε, τι νουμερο, και τι τσοκ??? ειλικρινα μακαρι να εχουμε και στην ελλαδα κατι παρομοιο... .pray to God.
Μακρινά πιάτα θεωρούνται όσα είναι πάνω από τα 35 μέτρα. Απλά τώρα τελευταία έχει βγει μία μόδα να βάζουν και κάποια extreme μακρινά, ένα συνήθως σε κάθε πούλα. Το πιο μακρινό που έχω δει είναι αυτό που περιέγραψα πιο πάνω. Οτιδήποτε βέβαια είναι πάνω από 60 μέτρα φροντίζουν ή να δείχνει κοιλιά, που είναι πιο ευπαθής, ή να είναι τύπου battue, που είναι λεπτότερο πιάτο. Έχουμε δει και λαγό τραβέρσα στα 73 μέτρα βέβαια, αλλά εκείνος ο αγώνας ήταν όλος "πικάντικος".

Το κλειδί σε αυτά τα πιάτα είναι το φυσίγγι, όχι το τσοκ. Ξέρω πολλούς καλούς παίκτες που δεν ανεβαίνουν πάνω από το LM ή Μ αλλά παίζουν με τα φυσίγγια. Ένα καλό, σκληρό 7αρι θέλει, πιο χοντρό δεν επιτρέπεται.
 
Σφαιρικότητα σκαγιών Gamebore #5 (2,8mm) diamond shot
Για τον @pit1982

Καλές μου φαίνονται.
Ταξινομημένες από μέγιστη προς ελάχιστη διαφορά.
Μέτρησα 20 σκάγια 5-6 φορές το καθένα περιστρέφοντάς τα και κρατώντας την μέγιστη και ελάχιστη διάμετρο.

Διαφορές σκαγιών Gamebore.jpg
 
Και σε μικροσκόπιο ... κάτι άλλο δεν μπορώ να κάνω
Νομίζω ότι το σκ θα πάει για γρνια οποτε ότι είναι να πει για αυτά τα φσεκια, αντε μέχρι αύριο θα είναι.. Παρασκευή θα χει αλλες δλειες να καμει.. Να φορτίσει τα gps, τους ασυρματους, να βρει τα μονοβολα κ τς μπιλιες.. Αιντε μπας κ ηρεμήσουμε...
 
Σφαιρικότητα σκαγιών Gamebore #5 (2,8mm) diamond shot
Για τον @pit1982

Καλές μου φαίνονται.
Ταξινομημένες από μέγιστη προς ελάχιστη διαφορά.
Μέτρησα 20 σκάγια 5-6 φορές το καθένα περιστρέφοντάς τα και κρατώντας την μέγιστη και ελάχιστη διάμετρο.

View attachment 60900
Πίνακας χωρίς διάγραμμα αισθάνεται μόνος να ξέρεις
 
Παρασκευή θα χει αλλες δλειες να καμει.. Να φορτίσει τα gps, τους ασυρματους, να βρει τα μονοβολα κ τς μπιλιες.. Αιντε μπας κ ηρεμήσουμε...
Τώρα με τις διακοπές ρεύματος πρέπει να μάθουμε και τι ώρες θα φορτίζουμε IMG_20221123_154752.jpg
 
Λες,σε προηγούμενη ζωή,πριν βγουν διαγράμματα και πίνακες,να έφτιαχνε πινακωτές .think.
😂
Έχω κόλλημα και με τα ρητά ... λες να ήμουν ρήτορας ?😂

Άκου δύο αγαπημένα ...

Λόρδος Kelvin
"Όταν μπορείς να μετρήσεις αυτό για το οποίο μιλάς και να το εκφράσεις με αριθμούς, τότε σίγουρα ξέρεις κάτι για αυτό. Αλλά όταν δεν μπορείς να το μετρήσεις και να το εκφράσεις με αριθμούς, οι γνώσεις σου είναι πενιχρές και μη ικανοποιητικές"

Werner Heisenberg
"Ειδικός (εξπέρ, expert), είναι αυτός που γνωρίζει κάποια από τα χειρότερα λάθη που μπορούν να γίνουν στον τομέα του και πως να τα αποφεύγει."
 
😂
Έχω κόλλημα και με τα ρητά ... λες να ήμουν ρήτορας ?😂

Άκου δύο αγαπημένα ...

Λόρδος Kelvin
"Όταν μπορείς να μετρήσεις αυτό για το οποίο μιλάς και να το εκφράσεις με αριθμούς, τότε σίγουρα ξέρεις κάτι για αυτό. Αλλά όταν δεν μπορείς να το μετρήσεις και να το εκφράσεις με αριθμούς, οι γνώσεις σου είναι πενιχρές και μη ικανοποιητικές"

Werner Heisenberg
"Ειδικός (εξπέρ, expert), είναι αυτός που γνωρίζει κάποια από τα χειρότερα λάθη που μπορούν να γίνουν στον τομέα του και πως να τα αποφεύγει."
Καλύτερα βάλε πίνακες.Με έκαψες τωρα.Εγω είμαι μέχρι αντιγραφή σε ΜΒ32 1.65χ32...
 
Back
Top