Παρουσίαση Φυσιγγίων

Ότι να ναι του έδινες του ανθρώπου, πως να πάρει θήραμα ο άνθρωπος! Καλύτερα να του έδινες ένα διασπορας!

ναι αλλά όταν πήρε 2-3 λαγούς με αυτά μου έλεγε μετά.... εκείνα τα πράσινα τα φυσίγγια? μήπως έχεις κανένα να μου δώσεις? 🤣 🤣
 
Άσε το σφάξιμο o_Oκαί πήγαινε λίγο στο Καρλόβασι που γίνεται χαμός με το καρναβάλι:):):)


Αυτο Λαμπη μου....ασε μην ανοιξω το στομα μου....Τα αποθημενα ολου του χρονου εκει τα βγαζουν...
Ασε να ξερω καλυτερα φιλε !!!
Πολλοι φορανε μουτσουνες που δεν τις χρειαζοντε....;)
 
Last edited:
το έχω ρίξει εγώ νικο. ανοίγει ποιο νωρίς η τουφεκιά και βοηθάει λίγο σκοπευτικα σε κοντινές αποστάσεις. εγώ έχω δοκιμάσει το 6+3. όταν είχε αρχίσει να έχει αστοχίες ο πατέρας μου του το είχα παρει να το βάζει πρώτο. χωρίς να του πω ότι έχει και 6αρια μέσα 🤣 🤣 δεν θα το έριχνε αν του το έλεγα. Σφαχτο να το δούμε

Πρεπει να σου ησουν βρεφος οταν τα εριχνα Σταματη μου...Τα ξερω φιλε....απλα ρωτησα για να δω
ποσοι εχουν φαει την φολα σαν και μενα φιλε μου !!
Σε ευχαριστω για την απαντηση φιλε !!:)

ΥΓ. Ωστοσο θα το σφαξω μολις βρω χρονο φιλε..:)
Καπου πρεπει να εχω και αποτυπωση στοχου...
 
Αυτο Λαμπη μου....ασε μην ανοιξω το στομα μου....Τα αποθυμενα ολου του χρονου εκει τα βγαζουν...
Ασε να ξερω καλυτερα φιλε !!!
Πολλοι φορανε μουτσουνες που δεν τις χρειαζοντε....;)

:D:D:D
'Εβλεπα σκηνές απο Πάτρα στην ΕΡΤ ,κάτι γεροκατσίκες να κοκονεύονται λές κι'είναι
μικρά παιδιά .
Το καρναβάλι είναι το άλλοθι τελικά .Δίκιο έχεις
 
Σφάχτο να δούμε τι γίνεται ορε και με δαυτο.Μιας και περιμένω να ψηθουνε κάτι σαργοί και είπα να πάω αύριο ένα απόγευματινο να καπνίσω τη guerini .

Θα το σφαξω Γιαννη μου !!! Λιγη υπομονη φιλε !!! :)
 
:D:D:D
'Εβλεπα σκηνές απο Πάτρα στην ΕΡΤ ,κάτι γεροκατσίκες να κοκονεύονται λές κι'είναι
μικρά παιδιά .
Το καρναβάλι είναι το άλλοθι τελικά .Δίκιο έχεις

Γι' σ'αγαπαω.....λες τα πραγματα με το ονομα τους φιλε !!!:cool:
 
Πρεπει να σου ησουν βρεφος οταν τα εριχνα Σταματη μου...Τα ξερω φιλε....απλα ρωτησα για να δω
ποσοι εχουν φαει την φολα σαν και μενα φιλε μου !!
Σε ευχαριστω για την απαντηση φιλε !!:)

ΥΓ. Ωστοσο θα το σφαξω μολις βρω χρονο φιλε..:)
Καπου πρεπει να εχω και αποτυπωση στοχου...

και εγώ κάπου τα έχω σε αποτύπωση φιλε μου αλλά ποιος ψάχνει τώρα. θυμάμαι όμως ότι σε δοκιμή στα 20μ άνοιγε σχεδόν το διπλάσιο από φυσίγγι με μονά σκάγια.
 
Συνεχεια με το Baschieri - 7-4 .

εικόνα_Viber_2023-02-26_19-25-06-225.jpg

Tα σκαγια σωστα σε διαμετρο και νουμερα...και βαλμενα σε στρωσεις με τα Ν7 κατω.

εικόνα_Viber_2023-02-26_19-25-59-384.jpg
 

Attachments

  • εικόνα_Viber_2023-02-26_19-25-17-745.jpg
    εικόνα_Viber_2023-02-26_19-25-17-745.jpg
    202,6 KB · Προβολές: 41
  • εικόνα_Viber_2023-02-26_19-25-33-704.jpg
    εικόνα_Viber_2023-02-26_19-25-33-704.jpg
    241,1 KB · Προβολές: 43
  • εικόνα_Viber_2023-02-26_19-25-46-078.jpg
    εικόνα_Viber_2023-02-26_19-25-46-078.jpg
    234,8 KB · Προβολές: 40
και εγώ κάπου τα έχω σε αποτύπωση φιλε μου αλλά ποιος ψάχνει τώρα. θυμάμαι όμως ότι σε δοκιμή στα 20μ άνοιγε σχεδόν το διπλάσιο από φυσίγγι με μονά σκάγια.

Εγω αυτο που θυμαμαι....ηταν οτι μετα τα 35- μετρα...μονο απο τυχη θα επαιρνα θηραμα...
 
Για ολους τους φιλους και συναδελφους δοκιμασα σημερα το ROTTWEIL -N5 - 36 γραμμαρια..
Εριξα 2 φυσιγγια ( και ευτυχως που ειχα ) γιατι στην πρωτη βολη πιστεψα οτι αστοχισα....αλλα δεν
ειχα αστοχισει....
Τα πεταλα του βυσματος δεν ανοιξαν,,,,και η συγκεντρωση και η κατανομη.....πηγαν περιπατο...
Στην 2η βολη,,,,αν και το ποσοστο συγκεντρωσης ειναι μικρο ( για μενα ) η κατανομη του μου αρεσε
σε σχεση με αυτο που ειδα στην πρωτη βολη !!!

Σας θυμιζω ποιο φυσιγγιο ειναι.....και ακολουθουν οι αποτυπωσεις στον στοχο.

εικόνα_Viber_2023-02-26_12-21-38-641.jpg
1η Βολη.

εικόνα_Viber_2023-02-28_14-35-58-490.jpg
εικόνα_Viber_2023-02-28_14-36-31-106.jpg
2η Βολη.

εικόνα_Viber_2023-02-28_14-37-59-691.jpg
εικόνα_Viber_2023-02-28_14-38-15-475.jpg

Αυτα προς το παρον παλικαρια !!!
 
Για ολους τους φιλους και συναδελφους δοκιμασα σημερα το ROTTWEIL -N5 - 36 γραμμαρια..
Εριξα 2 φυσιγγια ( και ευτυχως που ειχα ) γιατι στην πρωτη βολη πιστεψα οτι αστοχισα....αλλα δεν
ειχα αστοχισει....
Τα πεταλα του βυσματος δεν ανοιξαν,,,,και η συγκεντρωση και η κατανομη.....πηγαν περιπατο...
Στην 2η βολη,,,,αν και το ποσοστο συγκεντρωσης ειναι μικρο ( για μενα ) η κατανομη του μου αρεσε
σε σχεση με αυτο που ειδα στην πρωτη βολη !!!

Σας θυμιζω ποιο φυσιγγιο ειναι.....και ακολουθουν οι αποτυπωσεις στον στοχο.

View attachment 67692
1η Βολη.

View attachment 67693
View attachment 67694
2η Βολη.

View attachment 67695
View attachment 67696

Αυτα προς το παρον παλικαρια !!!
Την ίδια ταχύτητα έχω καταγράψει και εγώ σε όσα τέτοια είχα δοκιμάσει.
 
Αν επιτρέπεται, στο κυνήγι τι εντυπώσεις σου άφησαν?
Αν θυμάσαι στο περίπου και κλιματολογικες συνθήκες......
Πάντα καλές και από όσους τα έχουν δοκιμάσει. Εγώ έχω ρίξει και τα ίδια σε χάρτινο κάλυκα στις πέρδικες, επίσης ευχαριστημένος! Από κλίμα, ότι προσφέρει η Δυτική Ελλάδα.
 
Back
Top