Παρουσίαση Φυσιγγίων

Γαλάζια ???? Σιγά μην είναι ΝΔ !!! Ούτε ΝΔ, ούτε ΣΥΡΙΖΑ (πορτοκαλί) ... .yelling.
Όλες οι 206 (SV, V, S) και η D20, όλες δηλαδή οι "στρογγυλές" πυρίτιδες της Nobelsport είναι ΠΑΣΟΚ !!! .sarcastic.
View attachment 79445
Πέρα από την απόχρωση έχουν διαφορά από τις CSB και στο μέγεθος και στο κόψιμο των δίσκων.
Γαλαζοπράσινη τελος παντων...στο χρωμα θα κολλησουμε;;; .sarcastic. ΑΚΟΥ Ν.Δ....ούστ ρε....yel.
 
View attachment 79801
Κάλυκας nobel
Καψυλι 686
Πυρίτιδα m92s
Βάθος ρελιου 1.8μμ
Διάμετρος μπίλιας 8.3μμ
Φελος cal20 5-6mm
Τελικό κλείσιμο 64.1mm
Ευχαριστουμε Παρη για την παρουσιαση! Ξερει καποιος ο συγκεντρωτηρας ποιος ειναι? Για να στραφηκε προς την m92s ...βλεπω να εγκαταλειπεται η Τεκνα...
 
View attachment 79801
Κάλυκας nobel
Καψυλι 686
Πυρίτιδα m92s
Βάθος ρελιου 1.8μμ
Διάμετρος μπίλιας 8.3μμ
Φελος cal20 5-6mm
Τελικό κλείσιμο 64.1mm
Μπράβο ρε Πάρη, αλλά άσπρο φυσίγγι δεν σκοτώνει, έπρεπε να το ξέρεις αυτό.
Που το κονόμησες ?
😂 😍😍😍

Τα δράμια σου φάνηκαν σκληρά ?
 
Μπράβο ρε Πάρη, αλλά άσπρο φυσίγγι δεν σκοτώνει, έπρεπε να το ξέρεις αυτό.
Που το κονόμησες ?
😂 😍😍😍

Τα δράμια σου φάνηκαν σκληρά ?
Τα πήρε φίλος από καλκαντζακο μαζί με κάτι 6βολα.Για τη σκληρότητα δεν έχω άποψη.Με 686 και m92s στα 2.10 για φορτίο γόμωσης ~38γρ,τα 1450fps(440μ/δ) χλωμά τα κόβω.Θα μετρήσω ένα με την πρώτη ευκαιρία.
Ξερει καποιος ο συγκεντρωτηρας ποιος ειναι?
Δεν τον έχω ξαναδεί.Μοιαζει να είναι για ατσάλινα.Εχει τέσσερα πέταλα προκομμενα ,έως τη μέση, όπου υπάρχει ένα ρεβέρ περιμετρικά...
 
Τα πήρε φίλος από καλκαντζακο μαζί με κάτι 6βολα.Για τη σκληρότητα δεν έχω άποψη.Με 686 και m92s στα 2.10 για φορτίο γόμωσης ~38γρ,τα 1450fps(440μ/δ) χλωμά τα κόβω.Θα μετρήσω ένα με την πρώτη ευκαιρία.

Δεν τον έχω ξαναδεί.Μοιαζει να είναι για ατσάλινα.Εχει τέσσερα πέταλα προκομμενα ,έως τη μέση, όπου υπάρχει ένα ρεβέρ περιμετρικά...
Παρη θα ειναι ενδιαφερον αν μπορεσεις και το μετρησεις! Συμφωνω οτι εχουμε συνηθισει την m92s να την βλεπουμε/βαζουμε λιγο παραπανω σε δοσολογια για να αποδωσει ταχυτητες!
 
Μπορει λογου ελειψης αμορτησερ του βισματος !! Να δεινει παραπανω γκαζια !!! Μηπως τελικα βγαζει και δικους του συγγεντρωτηρες ; Γιατι ειναι ο δευτερος που δεν ξερουμε !! .think.
Έχει φελλό μέσα Δημήτρη.Περιπου 6μμ.Προσωπικα πιστεύω,μ'αυτο το στήσιμο να είναι στο v 1.5 που μετράμε εμείς,κάτω από 410...Εκτός αν έχει καμμιά παρτίδα με ειδικές προδιαγραφές...Θα δούμε μες τη βδομάδα...
 
Back
Top