Πλαγιόκαννο

Και άλλο αποκτημα Tula toz30 12χ70 700μπαρ τσοκ φουλ έξτρα φουλ 17,8 και 17,6 άυλους. Κανονη
καλορίζικο καλοτούφεκο πολύ ωραίο τουφέκι ποιοτικό και σε καλή κατάσταση για την ηλικία του :)

Αμέ αλά θελη το πολη.μεχρει 32γρ και καρτέρι κοντά τα κάνει όλα κιμά. Θελη πηραγμα δεν κηνηγιετε με τίποτα τα πάει όλα μονοβολο μέχρι τα 30μετρα
κάποιος που αγαπά τα πλάγια αυτό το όπλο δεν το πειράζει.....βρίσκει λύσεις με τα σημερινά φυσσίγια που είναι πολλές ;)
να το πειράξεις γιατί;;;; από κιμά να τα κάνει παϊδάκια;;;;; αν γίνει κάποιο λάθος στο άνοιγμα μήπως τα κάνει σαλάτα;;;;; .fff.
γνώμη μου είναι ότι θέλει βελτίωση,από έμπειρο οπλουργό,στίς εφαρμογές ξύλου με βάση περισσότερο και κάννες με βάση λιγότερο όπου υπάρχουν μικρά κενά λόγω της ηλικίας του
φιλικά πάντα
Μάκης :)
 
Last edited:
Το είχε αγοράσει πριν 7-8 χρονια καινούργιο ένας φίλος με 71cm κάννη,4-2 αν θυμαμε καλα,3 κιλά βαρος,Αλλά το πούλησε τον άλλο μήνα εξαιτίας έντονου λακτισματος με διάφορα φυσίγγια 32γρ.
Νομίζω ότι η ΑΥΑ έχει σταματήσει πλέον να το παράγει.Πιστευω να ήταν το πιο οικονομικό μοντέλο τις εταιρίας.
Είναι πολύ καλό σαν όπλο πάντως.
 
Το είχε αγοράσει πριν 7-8 χρονια καινούργιο ένας φίλος με 71cm κάννη,4-2 αν θυμαμε καλα,3 κιλά βαρος,Αλλά το πούλησε τον άλλο μήνα εξαιτίας έντονου λακτισματος με διάφορα φυσίγγια 32γρ.
Νομίζω ότι η ΑΥΑ έχει σταματήσει πλέον να το παράγει.
Είναι πολύ καλό σαν όπλο παντως.
Τάσο παίζει να έφταιγε το κοντάκι; με 18,5 αυλό και 32γρ τόσο έντονο λάκτισμα;
 
IMG
Το ΤΟΖ54 ειναι αυτο Γιαννη; Εχω το ιδιο ακριβως αγορασμενο το '81 μεταχειρισμενο απο τν πατερα μου. Τα τσοκ του τα ειχω μετρησει με το παχυμετρο και ειναι 17,1 η αριστερη και 17,3 η δεξι, πολυ κλειστο, οι αυλοι του δεν ξερω ποσο ειναι. Αυτο το τουφεκι με κανε να λατρεψω τα πλαγιοκαννα
 
Το ΤΟΖ54 ειναι αυτο Γιαννη; Εχω το ιδιο ακριβως αγορασμενο το '81 μεταχειρισμενο απο τν πατερα μου. Τα τσοκ του τα ειχω μετρησει με το παχυμετρο και ειναι 17,1 η αριστερη και 17,3 η δεξι, πολυ κλειστο, οι αυλοι του δεν ξερω ποσο ειναι. Αυτο το τουφεκι με κανε να λατρεψω τα πλαγιοκαννα
Σαφώς ανώτερης ποιότητας από τα Ιταλικά κοκοροντούφεκα ''του σωρού'' που εισήχθησαν στην Ελλάδα την δεκαετία το '60...
 
Σαφώς ανώτερης ποιότητας από τα Ιταλικά κοκοροντούφεκα ''του σωρού'' που εισήχθησαν στην Ελλάδα την δεκαετία το '60...
Ειναι απο τα ελαχιστα δικαννα που εχω δει με σφραγιδα Κ σε κυκλο που σημαινει ελεγχος για συγκλιση καννων και ποιοτητα τουφεκιας
 
Συνήθως σε όσους αρέσουν μόνο τα πλάγια είναι της φύσης και των αρωμάτων...:)
Φώναξε κανεις?
Είχα βάλει τον γεμιστη να βγαλει τα χολλαντ εντ χολλαντ για καθαρισμα κ να πάει το ρειντζ ροβερ για πλύσιμο.
Το γέμισα φασιανούς το πρωί στο καρτέρι.
Την.κυριακη θα παμε για γκραους ;).sarcastic.

Γεια σου Γιαννη με τον δρακα σου (ετσι το.λεμε δω το έξωσφυρο.)

Να το χαρεις φιλε μου :).well done.
 
το εχω λατρεψη αυτο το οπλο.τωρα κανο δοκημες με ισπανηκες μπαρουτες οπου δηνουν ληγα μπαρ.απο 28γρ μεχρει 32 το πολη στα χονδρα.σε χαρτινα παλια φησηγκια με 6,45 καψηλια.στον λαγο αλο οπλο δεν ξαναπιανο.αλη εσθηση σε απογιονη
 
το εχω λατρεψη αυτο το οπλο.τωρα κανο δοκημες με ισπανηκες μπαρουτες οπου δηνουν ληγα μπαρ.απο 28γρ μεχρει 32 το πολη στα χονδρα.σε χαρτινα παλια φησηγκια με 6,45 καψηλια.στον λαγο αλο οπλο δεν ξαναπιανο.αλη εσθηση σε απογιονη

Να τα προσέχεις τα 6.45 Γιάννη...ο βροντώδης υδράργυρος που περιέχεται στο εμπύρευμα τους, ''σκάβει'' κάννες...ειδικά αν είναι και αχρωμίωτες...

.xm.Συνεργάζεται καλά το 6.45 με σύγχρονες μπαρούτες?
 
Να τα προσέχεις τα 6.45 Γιάννη...ο βροντώδης υδράργυρος που περιέχεται στο εμπύρευμα τους, ''σκάβει'' κάννες...ειδικά αν είναι και αχρωμίωτες...

.xm.Συνεργάζεται καλά το 6.45 με σύγχρονες μπαρούτες?
επημελος καθαρησμα μετα απο βολη.βεβεα σηνεργαζωντε αν βρεις την αρμονια του σεταπ
 
Back
Top