Πλαγιόκαννο

Οπότε καλό είναι. Από τουφεκιές τη λένε είναι καλές?????η θα κάνω δοκιμές να τού βρο σεταπ.εχει ιδιοτροπίες?????
 
Φιλε αυτου ειναι 66 εκατ κ τσοκ 4-2.
Εχω δει να πιάνει πολυ μακρινα πουλιά κ ολα σιδερωμενα.
Στα μικρα οπως τσιχλες κ σιταριθρες αλλα κ στον λαγό στα κοντινα πανρα ριχνει ενα τραποφυσιγγο 32 γρ 7.5 νούμερο.
Οτι καιρο κ να χει.
Στον λαγο κ στην πέρδικα ριχνει διαφορα απο 32-36.
Με τα λεπρε εκανε ζημια κ τώρα δεν ρα ριχνει αλλα είναι κ εκτος προδιαγραφών.
Εχει κ αλλα πλαγια αλλα σαν αυτό οχι.
Δεν καταλαβαίνει τιποτες.
Είναι κ πολυ καλος στο σημαδι ομως αυτό να λέγετε.
Κ δεν ειναι κ κανενας που τα χει τα οπλα σαν μωρα.
Ειναι σκυλί οπλο .
 
Και μένα στην ακο του πατέρα μου για το Baikal, έγραφαν...Ρωσικο :)
Αυτό το όπλο δεν γράφει πουθενά τον κατασκευαστή ή το μοντέλο.
 
Βρηκες μου φαινεται το μυστικο, με το μαλλινο και τον κετσε...
Καλοριζικο. Η προσκληση, αν βρεθεις απο τα μερη μας, ισχυει.
 
Δευτερες-Τεταρτες απογευμα ειμαστε πανω, συνηθως και γω και ο Στελιος. Οποτε σε φερει απο δω ο δρομος σου, κανε σημα
 
Σαραντο τι εννοεις ειναι ολα επισκευασιμα.
Στα φτηνα δικανα αμα λασκαρουν τα κλειδια υπάρχει τροπος να φτιαχτουν?
 
Να τον περιγράψετε παρακαλω:):)
Δεν μπορω να δω ακομη το βιντεο θα το δω στο σπίτι.
Με ενδιαφέρει γιατι έχω ενα δικανο 76 βελγικο φρανκοττε κληρονομια απο τον Μακαρίτη τον παππου - Ο Θεος ας αναπαψει την ψυχη του - που εχει κουνησει και λογω συλλεκτικης αξιας και συναισθηματικης φοβαμαι να το παρω κυνηγι.
Αλλιως θα το περνα μια φορα το χρονο και θα ριχνα ελαφρα φυσιγγια στο λαγο για χαρη του παππου μου.
Φοβαμαι να το παω να το φτιάξουν μη μου το χαλασει κανεις.
 
Να τον περιγράψετε παρακαλω:):)
Δεν μπορω να δω ακομη το βιντεο θα το δω στο σπίτι.
Με ενδιαφέρει γιατι έχω ενα δικανο 76 βελγικο φρανκοττε κληρονομια απο τον Μακαρίτη τον παππου - Ο Θεος ας αναπαψει την ψυχη του - που εχει κουνησει και λογω συλλεκτικης αξιας και συναισθηματικης φοβαμαι να το παρω κυνηγι.
Αλλιως θα το περνα μια φορα το χρονο και θα ριχνα ελαφρα φυσιγγια στο λαγο για χαρη του παππου μου.
Φοβαμαι να το παω να το φτιάξουν μη μου το χαλασει κανεις.
Πάντως κι εγώ ένα παλιό κοκοροντουφεκο που έχει ο πατέρας και κουνούσαν τα κλειδιά το πήγε σε οπλουργό και του είπε αν είναι να το μην το κυνηγάς για ένα κουτί μαλακά φυσίγγια τον χρόνο δεν αξίζει τον κόπο. Έχω ρίξει 3-4 κουτιά 32-34gr (rottweil και express μπλε, αυτά έβρισκα στο χωριό)και δεν είχε θέμα.
Τότε βέβαια δεν ήξερα, απλά έμπαινα στο μαγαζί (ψιλικατζίδικο) και ζήταγα μαλακά φυσίγγια για τσίχλα, δεν είχα ιδέα για 24 και 28γρ χαχαχαχα
 
Σαραντο οταν το οπλο ειναι κληρονομια απο καποιον που αγαπησες πολυ κ εχει φυγει ο φόβος μην σου χαλασει καποιος κατι που σου άφησε να τον θυμασαι ειναι περισοτερο ψυχολογικος.
Να στο πω αλλιως.
Το δικο μου αν παθει κατι τετοιο θα το παω αμεσως......του παππου ομως αν το χαλασει κάποιος θα θελει αυτός και πυρο κ συρταρι μαζί κ παλι θα χει τζογο το σασί του;)
Ευχαριστώ ΠΆΡΑ ΠΟΛΎ για την περιγραφη..RESPECT.
Τωρα ξερω τι ψαχνω κ ξερω να κρινω τι θα ακουσω από τον μαστορα οταν ψαχτω ;)
Εννοειτε ποτε μονος μου τετοιες επεμβασεις.
Οπλο ειναι.
Καποτε θα παει στον γιο μου.
Θελω να ξερω οτι οτι δουλεια εχει πανω εγινε απο ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ
 
Back
Top