Πλαγιόκαννο

10ddr1s.jpg


15twth.jpg


IMG
 
Το μόνο μάζεμα που θέλει ειναι μόνο στα ξύλα το χρώμα του δεν.μαρεσει είναι καφέ ανήκτο. Θα το σκουρηνο
 
Σε αυτή την τιμή πήρα κ εγώ το fausti το μόνο που με ταλαιπώρησε ήταν οι εξολκείς που είναι αυτόματοι πάλι ατσάλια vickers, και λογικά εχω θέμα και με το χρώμιο αλλά δεν αξιώθηκα ακόμα να πάω σε οπλουργό. Και επειδή το αγόρασα από κυνηγομάγαζο πλήρωσα και ένα έξτρα 50αρικο για έλεγχο από τον οπλουργό που συνεργάζονταν γιατί ήταν Πάτρα το όπλο αλλά τπτ όλα εγώ τα έφτιαξα τελικά.
Αν είναι οκ το χρώμιο και έχει και απλούς εξολκείς βούτα το. Το μόνο που μετάνιωσα είναι οι εξολκείς, μου είχε φανεί ωραίο παιχνίδι αλλά μάλλον δεν αξίζει.
 
Τετραπλα κλειδιά.
Κοολ.
Σίγουρα δεν ειναι το μαροκκινι και ας μην εβλεπα την μάρκα.
Αυτο εχει τα συνηθισμενα.
Εαν εχει καλη τιμη κ μπορεί να γινει ενα καλο σέρβις μεσα εξω καθως οι σκουριες μπορει να υπαρχουν κ εσωτετικα τοτε παρτο .
Δες κ τις καννες εσωτετικα να είναι οκ
Εγω θα το περνά εαν εξακριβωνα τα πιο πανω κ ηταν οκ.

Ελπιζω να σε βοηθησαμε φίλε
 
Καλημερα.
Οι αυλοι ειναι μια χαρα.
Κοιταξε καλυτερα είναι marocchi η maroccini?

Καλά, από παρατηρητικότητα ... σκίζετε όλοι σας!!! .sarcastic. ... Και νόμιζα πως εγώ δεν βλέπω καλά, λόγω ηλικίας !!! .big smile.
Προσέξατε τις φωτογραφίες που έβαλε ο Γιάννης; Τι γράφει πάνω στην κάννη; .what. ...
Παιδιά το όπλο είναι Maroccini, όπως είπε αρχικά ο Χρύσανθος. Δεν είναι Marocchi !!! Βέβαια οι φωτογραφίες δεν είναι καθαρές και τα γράμματα είναι "καλλιγραφικά" και δεν διαβάζονται εύκολα, αλλά είναι προφανές ότι γράφει Maroccini. Δείτε τις δυο λέξεις και πείτε με ποια από τις δυο μοιάζει πιο πολύ η επιγραφή στην κάννη;

Από περιέργεια έψαξα στο google για maroccini και βάζω παρακάτω δυο φωτο (βέβαια είναι από σ/π αλλά δεν έχει σημασία, πλαγιόκαννο δεν βρήκα ούτε της μιας μάρκας ούτε της άλλης). Δείτε την επιγραφή:
A.V. Maroccini - made in Italy ... με καλλιγραφικά γράμματα! Δεν είναι ίδια ;;;;;; Φαίνεται και το καλλιγραφικό V πριν από το M στις φωτό του Γιάννη, το Α έχει κοπεί ... ;)
images

3822478_04_a_v_maroccini_o_u_12ga_beautif_640.jpg

Δεν νομίζω ότι χωράει καμιά αμφιβολία ...
--- Γιάννη, προς θεού με τα παραπάνω δεν θέλω να σου κατηγορήσω το όπλο, εξάλλου ούτε τα Marocchi ξέρω, ούτε τα Maroccini, οπότε δεν μπορώ να έχω άποψη ... Αφού είναι σε καλή κατάσταση δεν κουνάει και η τιμή του είναι καλή και σου αρέσει, χτύπα το. Κι εγώ να τόβρισκα μπορεί να τόπαιρνα!!! Απλά επισημαίνω ένα λάθος, που γίνεται πολλές φορές, ειδικά σε όπλα από όχι ιδιαίτερα γνωστές φίρμες.
Το ότι στο δελτίο γράφει Marocchi, άστο ... τι να πούμε! Αυτό ήξερε ο αστυνομικός, αυτό νόμισε ότι έβλεπε, και αυτό έγραψε !!! Υπάρχουν πάρα πολλά παλιά όπλα με λάθη στα δελτία κατοχής. Ο Κυπρίδημος έχει γράψει ότι σε ακριβό όπλο, αλλά άγνωστου κατασκευαστή, βρήκανε τη λέξη SAFE μπροστά από την ασφάλεια και τη γράψανε στο δελτίο σαν τη μάρκα του όπλου !!! .ha ha. .buy.
Και το δικό μου BAIKAL, στο δελτίο κατοχής το έχουνε γράψει BAICAL ... .yel.
.hair. .sarcastic.
 
Καλά, από παρατηρητικότητα ... σκίζετε όλοι σας!!! .sarcastic. ... Και νόμιζα πως εγώ δεν βλέπω καλά, λόγω ηλικίας !!! .big smile.
Προσέξατε τις φωτογραφίες που έβαλε ο Γιάννης; Τι γράφει πάνω στην κάννη; .what. ...
Παιδιά το όπλο είναι Maroccini, όπως είπε αρχικά ο Χρύσανθος. Δεν είναι Marocchi !!! Βέβαια οι φωτογραφίες δεν είναι καθαρές και τα γράμματα είναι "καλλιγραφικά" και δεν διαβάζονται εύκολα, αλλά είναι προφανές ότι γράφει Maroccini. Δείτε τις δυο λέξεις και πείτε με ποια από τις δυο μοιάζει πιο πολύ η επιγραφή στην κάννη;

Από περιέργεια έψαξα στο google για maroccini και βάζω παρακάτω δυο φωτο (βέβαια είναι από σ/π αλλά δεν έχει σημασία, πλαγιόκαννο δεν βρήκα ούτε της μιας μάρκας ούτε της άλλης). Δείτε την επιγραφή:
A.V. Maroccini - made in Italy ... με καλλιγραφικά γράμματα! Δεν είναι ίδια ;;;;;; Φαίνεται και το καλλιγραφικό V πριν από το M στις φωτό του Γιάννη, το Α έχει κοπεί ... ;)
images

3822478_04_a_v_maroccini_o_u_12ga_beautif_640.jpg

Δεν νομίζω ότι χωράει καμιά αμφιβολία ...
--- Γιάννη, προς θεού με τα παραπάνω δεν θέλω να σου κατηγορήσω το όπλο, εξάλλου ούτε τα Marocchi ξέρω, ούτε τα Maroccini, οπότε δεν μπορώ να έχω άποψη ... Αφού είναι σε καλή κατάσταση δεν κουνάει και η τιμή του είναι καλή και σου αρέσει, χτύπα το. Κι εγώ να τόβρισκα μπορεί να τόπαιρνα!!! Απλά επισημαίνω ένα λάθος, που γίνεται πολλές φορές, ειδικά σε όπλα από όχι ιδιαίτερα γνωστές φίρμες.
Το ότι στο δελτίο γράφει Marocchi, άστο ... τι να πούμε! Αυτό ήξερε ο αστυνομικός, αυτό νόμισε ότι έβλεπε, και αυτό έγραψε !!! Υπάρχουν πάρα πολλά παλιά όπλα με λάθη στα δελτία κατοχής. Ο Κυπρίδημος έχει γράψει ότι σε ακριβό όπλο, αλλά άγνωστου κατασκευαστή, βρήκανε τη λέξη SAFE μπροστά από την ασφάλεια και τη γράψανε στο δελτίο σαν τη μάρκα του όπλου !!! .ha ha. .buy.
Και το δικό μου BAIKAL, στο δελτίο κατοχής το έχουνε γράψει BAICAL ... .yel.
.hair. .sarcastic.
Καλά δεν πεζεσε είσαι γατααα ετσει πρέπει νάνε ευχαριστώ για της πληροφοριες
 
Η αλήθεια είναι οτι το είδα Στελιο αλλά επειδή του ξαδερφου είναι μονα κλειδιά κ δεν φαινόταν καλά στην φωτο , είμαι κ με 3μιση ωρες ύπνο. ...λεω μαλλον δεν βλέπω καλα.
Ξερεις αυτο που βκεπεις κατι κ ολα τα άλλα σου ακυρώνουν την άποψη.

Κ στου ξαδερφου μαροκκι εγραψαν γιατι αυτο ηξεραν .sarcastic.

Αλλα να βαλουν για μαρκα το safe .hair..
 
Back
Top