Πυρκαγιές

Προσπαθούν να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα.
Άκουγα στο ράδιο γυρίζοντας από τη δουλειά ότι φταίνε τα πεύκα!
Και ότι πρέπει να τα αλλάξουμε και να βάλουμε πλατύφυλλα!!!!
Όλη η Ελλάδα είναι πευκόφυτη από άκρη ως άκρη και θα τα αλλάξουμε γιατί καίγονται!!!
Τι άλλη μαλακια θα πουν για να μας πείσουν ότι δεν φταίνε!!!
 
Μην το παίρνεις από αυτήν την οπτική... Σου είπε ότι ψήφισε κάποιο άλλο κόμμα μάλλον μικρότερο σαν αντίδραση σε ΌΛΑ αυτά που γίνονται...
Αλλά λέει ότι υπάρχει και το 41% που ότι και να γίνει θα τον ψηφίζει...
Εγώ ρωτάω το εξής...
Εάν δεν υπήρχε 55% αποχή διαμαρτυρίας και πηγαίνανε όλοι να ψηφίσουν, τι θα βλέπανε τα ματάκια μας..
Εκει θα έπρεπε να είναι η διαμαρτυρία μας και η απέχθεια όλων μας...
Οποιο κομμα μπει στη βουλη, θα πρεπει να ακολουθησει συγκεκριμενες εντολες γιατι η πραγματικη εξουσια δεν ειναι φανερη εδω και πολλα χρονια.....
Η σινκιουλαρ που βγαζει τα αποτελεσματα των εκλογων, ειναι ιδιωτικη εταιρεια εβραικων συμφεροντων, τυχαιο?
Επι συριζα εγινε ενα δημοψηφισμα, το αποτελεσμα γνωστο σε ολους......
Φερανε απο το πουθενα ενα ''παιδακι'' εξ Αμερικης και το εκαναν αργηγο κομματος του συριζα.....
Πιο παλια μας ειχανε φερει και ξενο βασιλια, ποιος τον εφερε?
Ακομα και στην Ιταλια, η Μελονι αλλα ελεγε και αλλα κανει, γιατι?
Μαθετε πρωτα καλα ιστορια, μαθετε πρωτα ποιος ειναι και τι ειναι ο καθε πολιτικος.Π.χ. στο πολυτεχνειο καποια φωναζε εδω πολυτεχνειο εδω πολυτεχνειο και εννοηται προσφερε τις υπηρεσιες της και στη βουλη και καποια στιγμη απο τα εδρανα της βουλης ειπε εγω ως Εβραια θιγομαι.....
Καποιοι πρωιν αξιωματικοι του πολεμικου ναυτικου, γινανε δισεκατομυριουχοι, πως ποτε και γιατι?
Τις απαντησεις βρειτε τες μονοι σας και αφου τις βρειτε ξανασκεφτειται ποιο κομμα και ποιες εκλογες μπορουν να σωσουν τη χωρα μας....
 
Μεγάλη καταστροφή παίδες έχουν καεί επιχειρήσεις και σπίτια φίλων
Η φωτιά καεί 150 μέτρα απο τη δουλειά μου
Στον Γέρακα μακάρι να μην κατέβει την Αναπαυσεως όπως πέρασε το απόγευμα στην Ηρακλείτου η βραδυα είναι μεγάλη
 
Μεγάλη καταστροφή παίδες έχουν καεί επιχειρήσεις και σπίτια φίλων
Η φωτιά καεί 150 μέτρα απο τη δουλειά μου
Στον Γέρακα μακάρι να μην κατέβει την Αναπαυσεως όπως πέρασε το απόγευμα στην Ηρακλείτου η βραδυα είναι μεγάλη
Στην Ηρακλείτου κατέβηκε πολύ;
 
Μεγάλη καταστροφή παίδες έχουν καεί επιχειρήσεις και σπίτια φίλων
Η φωτιά καεί 150 μέτρα απο τη δουλειά μου
Στον Γέρακα μακάρι να μην κατέβει την Αναπαυσεως όπως πέρασε το απόγευμα στην Ηρακλείτου η βραδυα είναι μεγάλη
Ευτυχώς Χαρη. Σε σκέφτηκα γιατί καπου εκεί υπολόγιζα να έχεις το μαρμαραδικο. Ήμουν όλη μέρα εκεί και στο πυροφυλάκιο απάνω γιατί μένει ο αδερφός μου και η κοπέλα μου δίπλα στη ναυτική βαση. Δες προηγούμενες αναρτήσεις.

Ευτυχώς το σπίτι σου είναι πιο μέσα στα Βριλήσσια. Είσαι μαζί με τους ιδιαίτερους της αμερικανικής πρεσβείας εκεί στο πάρκο.
 
Back
Top