Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
FLASH.GR

Δολοφονία Άλκη: «Τελειώσατε, τον καθαρίσατε;» φώναζαν οι δράστες της δολοφονικής επίθεσης, σύμφωνα με ένοικο της πολυκατοικίας μπροστά στην οποία άφησε την τελευταία του πνοή ο 19χρονος.

«Γινόταν μια φασαρία και με το που βγαίνω έξω, βλέπω δύο αυτοκίνητα σταματημένα απέναντι, 6-7 άτομα με κοντάρια να κυνηγούν τα παιδιά. Το ένα το καημένο ήταν έτρεχε, το άλλο κρύφτηκε. Άκουγα τη φωνή του που φώναζε “φτάνει, μην με χτυπάς άλλο, μην με χτυπάς άλλο”», περιέγραψε στον ΑΝΤ1 η ένοικος της πολυκατοικίας.


«Μετά φωνάζουν κάτι αχαρακτήριστοι “εντάξει, τελειώσατε, τον καθαρίσατε; Στ’ αμάξι και φύγαμε”, αυτά ήταν τα λόγια τους. Οργανωμένοι εγκληματίες», συμπλήρωσε η γυναίκα. «Τη φωνή του μέσα στα αυτιά μου την έχω…», συμπλήρωσε αναφερόμενη στον 19χρονο Άλκη.
Πιάσανε και τα ντόπια καθίκια.
Όπως πάντα,σ'αυτές τις υποθέσεις,ο ένας,τα ρίχνει στον άλλον.
Τώρα,λένε, ότι ένας Έλληνας, αποτελείωσε τον Άλκη.

https://www.lawandorder.gr/Article/...logithoun-elaban-oi-okto-sullifthentes-binteo
 
Βασίλη για να μην κάνω αναδρομή στο μακρινό παρελθόν, δες το σήμερα. Μετά την εισβολή στην Κύπρο και ενώ οι Τούρκοι συνεχίζουν να κατέχουν και να εποικίζουν την Κύπρο, συν τις άλλες διεκδικήσεις τους ,casus beli κλπ οι Έλληνικες κυβερνήσεις συνομιλούν μαζί τους, μιλάνε για προσέγγιση, φιλιά, κουμπαριές, σκίζονται να τους βάλουν στην Ευρώπη ,κάνουν σαν να μην βλέπουν τις επιθετικές συνεργασίες τους με χώρες που εμείς κρατάμε ζωντανές ,όπως Σκόπια Αλβανία, εξισλαμισμο της χώρας με οργανωμένες < ματαναστευτικες ροες> , και την ίδια στιγμή εμπάργκο στην Ρωσία γιατί μάθανε να στήνονται στα τέσσερα μόλις τους υποδείξει κάτι ο κάθε ξένος παράγοντας, ή στην Ουγγαρία, Πολωνία γιατί δεν σκυβουν όπως εμείς. Δεν βλέπω να ξυπνάμε ,παρά τα ηλεκτροσόκ της πραγματικότητας,στη Κύπρο από το Τάσο Παπαδόπουλο ( τον μεγαλύτερο Έλληνα ηγέτη του αιώνα μετά τον Βενιζέλο ) φτάσαμε στον αναστασιαδη, και εδώ από Γιωργάκη σε Κωστάκη. Ρε μπας και οι μόνες ψήφοι που καταμετρουνται στις εκλογές είναι των Αλβανών και των Πακιστανών ;
 
Ρε μπας και οι μόνες ψήφοι που καταμετρουνται στις εκλογές είναι των Αλβανών και των Πακιστανών ;
Λευτέρη η γνώμη μου για τις εκλογές είναι γνωστή

https://www.hunterslife.gr/forums/t...ιαφέροντα-Βίντεο-Φωτό.96/page-402#post-650395

Πρόσθεσε και τους δικούς σου μέσα σε αυτούς.

Αυτό που υπολογίζουν τα κόμματα είναι η ΣΥΜΠΑΓΗΣ ΨΗΦΟΣ.
Αν είχαμε 150.000 συμπαγείς ψήφους σαν κυνηγοί θα μας είχαν σε πολύ μεγαλύτερη εκτίμηση.
 
Λάμπη, στο φόρουμ σε συζητήσεις για τα τουρκικά όπλα ,γίνεται διαγωνισμός ευρηματικοτητας και επιχειρηματων με σκοπό να δικαιολογησουν και να απενοχοποιησουν την επιλογή αγοράς τουρκικών. Ελάχιστοι δείχνουν να αντιλαμβάνονται την κατάσταση των εθνικών θεμάτων και την προοπτική τους, πολύ περισσότερο τα διδάγματα της ιστορίας. Τιμούμε ( ; ) τα 200 χρόνια από την επανάσταση , αλλάζοντας τα βιβλία ιστορίας καθ' υπόδειξη των μισητων εχθρών μας ,διαγράφουμε και αποδομουμε αγώνες και θυσίες, και καλιεργουμε μια ξένη στον ελληνικό τρόπο σκέψης παθητικοτητα και ηττοπάθεια.
Να αγορασουμε οσα πιο πολλα τουρκικα οπλα μπορουμε για να τους αφοπλισουμε!
Ισως ειναι μια καποια λυσις !!

Σοβαρα τωρα....δεν πιστευω οτι αλλαζει κατι αν αγοραζουν η οχι καποιοι τουρκικα οπλα ....πρεπει να αλλαξουμε πολιτικη και να αρχισουμε να παραγουμε τα παντα!!
Απλα ονειρα θερινης νυκτος...
 
Προσωπικά το μόνο συμπέρασμα που βγάζω είναι ότι από την πολλή την θεωρία βλέπουμε την πλάτη των άλλων να απομακρύνεται συνεχώς.Εχουμε γίνει ο "σκουπιδοτενεκές" της Ευρώπης που παρέχει ασφαλείς διακοπές.Ακομα και οι πινέζες μας είναι Γερμανιας-Κινας.Αντι λοιπόν να μιρλιζουμε ας σηκωθούμε από τον καναπέ και ας φτιάξουμε οδοντογλυφίδες για αρχή.Χρησιμοποιούμε ότι μας κατέβει στο μυαλό για επιχείρημα για να δικαιολογήσουμε την ανυπαρξία μας.
Και μια ερώτηση προς απάντηση...
*Γιατί ένα Τούρκικο όπλο είναι αμαρτία από ένα Ιταλικό ή ένα Γερμανικό αφού και οι 3 τους μας έκαψαν αφού μας έγδαραν?

Η δική μου απάντηση σε αυτό είναι ότι μακάρι να ήμουν άξιος και εγώ να δω στην διεθνή αγορά τα Ελληνικά όπλα και πόσο μάλλον και τους 3 τους να αγοράζουν από εμένα.Απο την στιγμή που δεν...Σκάσε και κολυμπα αγόρι μου!
 
To βάζω κρίνοντας το αξιόλογο χωρίς όμως να ελπίζω ν'αλλάξει κάτι .

https://www.pronews.gr/opinion-make...kathe-morfi-stirixis-tis-toyrkikis-oikonomias
Σε πολλές περιπτώσεις είναι το ίδιο το ελληνικό κράτος που αναγκάζει τον κόσμο να στρέφεται εκεί
Ευαίσθητες ακριτικές περιοχές τις έχουν εγκαταλείψει στο έλεος χωρίς κανένα σχέδιο και τις θυμούνται μόνο μια στο τόσο πρίν τις εκλογές
 
Σε λίγο θα κατηγορηθείς για ρατσισμό, φυλετισμό, εθνικισμό και όλα τα είς -ό.
Κατηγορήθηκα και εγώ αλλά μετά από 2-3 συνεδρίες το καταπολέμησα.
.sarcastic.

Έτσι λοιπόν διαφωνώ κάθετα μαζί σου ... νομίζω ότι φτάσαμε στον ύψιστο βαθμό Χριστιανοσύνης.
Να μας χαστουκίζουν στο ένα μάγουλο και να γυρνάμε και το άλλο.
.pray to God.
Σφάξε με Αγά μου ν' αγιάσω ...και πάρε και το σουβλί στον κ@λ@...!!!!

Φθάσαμε εδώ γιατί λησμονήσαμε... κουσούρι του Έλληνα...η λήθη του παρελθόντος!

Υ.Γ: ...και δεν ζήσαμε, ας μου επιτραπεί, ...στεγνώσανε τα αίματα και τα δάκρυα...στη μηχανή του κιμά, για τον επιούσιο...:(
 
Σφάξε με Αγά μου ν' αγιάσω ...και πάρε και το σουβλί στον κ@λ@...!!!!

Φθάσαμε εδώ γιατί λησμονήσαμε... κουσούρι του Έλληνα...η λήθη του παρελθόντος!

Υ.Γ: ...και δεν ζήσαμε, ας μου επιτραπεί, ...στεγνώσανε τα αίματα και τα δάκρυα...στη μηχανή του κιμά, για τον επιούσιο...:(
Υ.Γ2: που και που ανεβάζω και κανένα "κασόνι" σαν κι αυτό που βάλανε τον Καπετάν Άγρα , εχθές ...
...θα μου πεις "ιστοριόπληκτος"? ε' ναι είμαι , τουλάχιστον κατι "νομίζω οτι κάνω", όλο τσοκάκια και βρακάκια? .sarcastic.
 
Να αγορασουμε οσα πιο πολλα τουρκικα οπλα μπορουμε για να τους αφοπλισουμε!
Ισως ειναι μια καποια λυσις !!

Σοβαρα τωρα....δεν πιστευω οτι αλλαζει κατι αν αγοραζουν η οχι καποιοι τουρκικα οπλα ....πρεπει να αλλαξουμε πολιτικη και να αρχισουμε να παραγουμε τα παντα!!
Απλα ονειρα θερινης νυκτος...
Η απάντηση, σε κάποιους που είχαν προτείνει, την κατασκευή-παραγωγή, λειόκανου όπλου στην Ελλάδα,ήταν:Δεν ενδιαφερόμαστε!
 
Τις προμήθειες του ελληνικού στρατού για εσώρουχα κάλτσες, πετσέτες, τουλάχιστον στα χρόνια του Σημίτη, τις έπαιρνε εκτός διαγωνισμού ένας μεγάλος < εθνικός προμηθευτής > , όλα από Τουρκία, οι Έλληνες παραγωγοί μετά από μία ή δύο απόπειρες έβλεπαν το τι συμβαίνει και εγκατέλειπαν.
 
Είμαι ελεύθερος επαγγελματίας και ψηφίζω δαγκωτο έναν βιβλιοπώλη για υπουργό ανάπτυξης π.χ.Μετα φταίει αυτός άμα με διαλύσει?Μόνος μου δεν έβγαλα τα ματάκια μου?
Μην λες τέτοια πράγματα για τον υπουργό.
 
To βάζω κρίνοντας το αξιόλογο χωρίς όμως να ελπίζω ν'αλλάξει κάτι .

https://www.pronews.gr/opinion-make...kathe-morfi-stirixis-tis-toyrkikis-oikonomias
Μια χαρά τα λέει το άρθρο, ωστόσο οι ελληνικές κυβερνήσεις δεν κατάφεραν σχεδόν πενήντα χρόνια μετά τη μεταπολίτευση, πενήντα χρόνια δημοκρατία και ειρήνη να φτιάξουν τη χώρα και να λύσουν μείζωνα προβλήματα που θα έπρεπε να είχαν λύσει. Οικονομία; Υπογεννητικότητα; Γραφειοκρατία; Εσωτερική ασφάλεια; Δημογραφική αλλοίωση; Αξιοκρατία; Υγεία; Παιδεία; Είναι μερικά από τα μείζονα προβλήματα που δεν λύθηκαν και όχι μόνο δεν λύθηκαν αλλά σε ορισμένες περιπτώσεις, επιδεινώθηκαν. Δεν μπορώ να πω στον Έλληνα να μην πάει να φτιάξει τα δόντια του στην τουρκία όταν δεν υπάρχει ούτε στελεχωμένο κέντρο υγείας στο ακριτικό νησί του. Υπάρχουν ανάγκες που πρέπει να καλυφθούν και κάπως πρέπει να επιβιώσει ο κόσμος. Οι εκάστοτε κυβερνήσεις, θα δώσουν λόγο ποτέ για όσα όφειλαν να κάνουν και δεν έκαναν;
 
Εδώ είμαστε!!!

FLASH GR.

Ο Πέτρος Δούκας ομολογεί: Κατέβηκα με τσάντες χρήμα στην καμένη Ηλεία και γύρισα τις εκλογές το 2007

Σπήλιος Λιβανός: Τέλος από την κυβέρνηση ο υπουργός Αγροτικής Ανάπτυξης – Ο Μητσοτάκης ζήτησε την παραίτησή του – Το βίντεο του «σκανδάλου»


Πριν από λίγο έγινε γνωστό ότι ο Πρωθυπουργός Κυριάκος Μητσοτάκης επικοινώνησε με τον Υπουργό Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων, Σπήλιο Λιβανό και του ζήτησε εξηγήσεις για την αντίδρασή του στην απαράδεκτη αναφορά του Δημάρχου Σπάρτης και πρώην υπουργού της κυβέρνησης Καραμανλή κ. Πέτρου Δούκα για τις φονικές πυρκαγιές της Ηλείας το 2007. Στο βίντεο που ακολουθει ο κ. Λιβανός γελά και λέει στον κ. Δούκα, έγραψες ιστορία!

Μιλώντας στον πρωθυπουργό Υπουργός παραδέχθηκε ότι θα έπρεπε να έχει αντιδράσει διαφορετικά και έθεσε την παραίτησή του στη διάθεση του Πρωθυπουργού. Η παραίτηση του κ. Λιβανού έγινε αποδεκτή από τον Πρωθυπουργό. Ο νέος Υπουργός Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων θα ανακοινωθεί τις επόμενες ώρες.

Σπήλιος Λιβανός: Τέλος από την κυβέρνηση ο υπουργός Αγροτική Ανάπτυξης - Ο Μητσοτάκης ζήτησε την παραίτησή του για την αντίδρασή του στην απαράδεκτη αναφορά του Δημάρχου Σπάρτης

Υ.Γ: τι να λεμε...μου θυμιζει τα pampers , μικρος ημουνα, τα ιδια ολα...
 
Μια χαρά τα λέει το άρθρο, ωστόσο οι ελληνικές κυβερνήσεις δεν κατάφεραν σχεδόν πενήντα χρόνια μετά τη μεταπολίτευση, πενήντα χρόνια δημοκρατία και ειρήνη να φτιάξουν τη χώρα και να λύσουν μείζωνα προβλήματα που θα έπρεπε να είχαν λύσει. Οικονομία; Υπογεννητικότητα; Γραφειοκρατία; Εσωτερική ασφάλεια; Δημογραφική αλλοίωση; Αξιοκρατία; Υγεία; Παιδεία; Είναι μερικά από τα μείζονα προβλήματα που δεν λύθηκαν και όχι μόνο δεν λύθηκαν αλλά σε ορισμένες περιπτώσεις, επιδεινώθηκαν. Δεν μπορώ να πω στον Έλληνα να μην πάει να φτιάξει τα δόντια του στην τουρκία όταν δεν υπάρχει ούτε στελεχωμένο κέντρο υγείας στο ακριτικό νησί του. Υπάρχουν ανάγκες που πρέπει να καλυφθούν και κάπως πρέπει να επιβιώσει ο κόσμος. Οι εκάστοτε κυβερνήσεις, θα δώσουν λόγο ποτέ για όσα όφειλαν να κάνουν και δεν έκαναν;
Φίλε μου Κωστή και οι λοιποί φίλοι...

Απαντά ο Γ. Σουρής ...100 χρόνια πίσω!

image6.jpg

Υ.Γ: Βασίληηηηηηηηη!!!! ο φίλος σου...τέτοια έλεγε γι 'αυτό δεν τον βρίσκεις ούτε στα...αζήτητα!!!!.sarcastic.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top