Σημαδεύοντας την Επικαιρότητα - Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Από το χέρι της μάνας έφυγαν τα 3 κοριτσάκια.Εχουμε τρελαθεί τελείως σαν κοινωνία παίδες.
Αλλοι παλευουν χρονια να αποκτησουν ενα παιδι
και αλλοι για γκομενικα τους αφαιρουν την ζωη
Ας ελπισουμε οτι στην φυλακη δεν θα βγαλει μηνα
 
Σε κάτι τέτοια δεν υπάρχει αντάξια δημοκρατική ποινή,θες δεν θες το μυαλό σου πάει σε άλλες μεθόδους.
Ανάκριση για να πει ακριβώς τι εχει συμβεί και μετά καθάρισμα
Επανένταξη σε τέτοιες περιπτώσεις δεν υπάρχει
 
Αλλοι παλευουν χρονια να αποκτησουν ενα παιδι
και αλλοι για γκομενικα τους αφαιρουν την ζωη
Ας ελπισουμε οτι στην φυλακη δεν θα βγαλει μηνα
Κ είναι καλό να μη βγάλει μήνα❓να την σκαπουλαρει έτσι απλά με μια "αυτοκτονία"όχι φίλε εγώ θα ήθελα τα ισόβια να είναι ισόβια κ να ζήσει ως τα βαθιά γεράματα ,ο οποίος.....
 
Κ είναι καλό να μη βγάλει μήνα❓να την σκαπουλαρει έτσι απλά με μια "αυτοκτονία"όχι φίλε εγώ θα ήθελα τα ισόβια να είναι ισόβια κ να ζήσει ως τα βαθιά γεράματα ,ο οποίος.....
Γιαννη δεν συμφωνω
Δεν ειναι υποχρεωμενος να φορολογουμαι για να ταιζω δωρεαν τετοια αποβρασματα
 
Γιαννη δεν συμφωνω
Δεν ειναι υποχρεωμενος να φορολογουμαι για να ταιζω δωρεαν τετοια αποβρασματα
Φίλε μου ‼️εδώ μας έχουν ξεκωλιασει....εκεί θα κολλήσουμε❓για μένα είναι τύχη να φεύγει ο άλλος έτσι"αυτοκτονία"νόμιμη εκτέλεση κλπ η τιμωρία επέρχεται με τον ισόβιο εγκλεισμό ,οι σκέψεις κ η απομόνωση τιμωρούν....η σκέψη γίνεται η πιο αβάσταχτη τιμωρία‼️επίσης κ κάτι ακόμα....ως ορθόδοξος,με ποιο δικαίωμα εμείς να στερήσουμε την μετάνοια σε κάποιον❓ anyway....
 
Τι αρρώστια να κουβαλάει αυτή η γυναίκα στην ψυχή της??? Πάντως βλέπω στις ειδήσεις μια χαρα φωτογραφίες έβαζε στο φατσοβιβλιο. Ναζιαρες...
Ακριβώς γιαυτό τον λόγο ότι κουβαλάει μεγάλη αρρώστια στην ψυχή της και επειδή το μπουρδελο που ζούμε μπορεί να την βγάλει έξω σε σχετικά σύντομο χρονικό διάστημα και να ξανακάνει κακό, στεγνό καθάρισμα
Μετά από τέτοιο έγκλημα δεν υπάρχει επιστροφή στην κοινωνία
 
Φίλε μου ‼️εδώ μας έχουν ξεκωλιασει....εκεί θα κολλήσουμε❓για μένα είναι τύχη να φεύγει ο άλλος έτσι"αυτοκτονία"νόμιμη εκτέλεση κλπ η τιμωρία επέρχεται με τον ισόβιο εγκλεισμό ,οι σκέψεις κ η απομόνωση τιμωρούν....η σκέψη γίνεται η πιο αβάσταχτη τιμωρία‼️επίσης κ κάτι ακόμα....ως ορθόδοξος,με ποιο δικαίωμα εμείς να στερήσουμε την μετάνοια σε κάποιον❓ anyway....
Μετανοια στον κλεφτη στον ναρκομανη
Στον βιαστη στον εγκληματια στον δολοφονο δεν υπαρχει
και ειδικα οταν γινεται απο προθεση
 
Ακριβώς γιαυτό τον λόγο ότι κουβαλάει μεγάλη αρρώστια στην ψυχή της και επειδή το μπουρδελο που ζούμε μπορεί να την βγάλει έξω σε σχετικά σύντομο χρονικό διάστημα και να ξανακάνει κακό, στεγνό καθάρισμα
Μετά από τέτοιο έγκλημα δεν υπάρχει επιστροφή στην κοινωνία
Για στεγνό καθάρισμα Γιώργο δεν ξερω. Αλλά επιτέλους ας πάει ισόβια με όλη την σημασία της λέξεως. Σε ένα κελί μέχρι να ψοφήσει και να μην ξαναδεί το μπλε του ουρανού ούτε από το προαύλιο της φυλακής.
 
Για στεγνό καθάρισμα Γιώργο δεν ξερω. Αλλά επιτέλους ας πάει ισόβια με όλη την σημασία της λέξεως. Σε ένα κελί μέχρι να ψοφήσει και να μην ξαναδεί το μπλε του ουρανού ούτε από το προαύλιο της φυλακής.
Η καλύτερη τιμωρία αυτή είναι αλλά ξέρουμε τι γίνεται,το έχουμε δει το έργο και σε άλλες περιπτώσεις
Γιαυτό λέω σε συγκεκριμένα εγκλήματα καθάρισμα,αφού πραγματικά ισόβια δεν υπάρχουν
 
Τι αρρώστια να κουβαλάει αυτή η γυναίκα στην ψυχή της??? Πάντως βλέπω στις ειδήσεις μια χαρα φωτογραφίες έβαζε στο φατσοβιβλιο. Ναζιαρες...
Με τα σοσιαλς έχει τζαζαρει όλος ο πλανήτης.... Facebook, Instagram, Twitter,tik tok ψηφιακή πραγματικότητα....που καιρός για πραγματικότητα‼️
 
Φίλε μου δεν είναι έτσι....όταν βγει η ψυχή δεν υπάρχει μετανοια
Ας αλλάξει ο νόμος τότε
Να υπάρχει θανατική ποινή με την έννοια ότι θα περάσεις το υπόλοιπο της ζωής σου μέσα τελεία και παύλα,ούτε εφέσεις ούτε τίποτα
 
Παλούκωμα.Δεν υπάρχει μετάνοια.
Δεν είμαι πολιτισμένος,το ξέρω...
Μια χαρά πολιτισμένος είσαι αδερφε. Αυτό που έκανε η τύπισσα έχει εξοργίσει το πανελλήνιο γιατί πρόκειται για παιδάκια και το κάνει ακόμα χειρότερο και το θέατρο που έπαιζε τόσο καιρο.
 
Εάν αληθεύει ότι έγινε έτσι προκειτε για άνθρωπο χωρίς συναισθήματα άρα δεν δικαιούται τον όρο άνθρωπος είναι μια άλλη κατηγορία ανθρωπόμορφου τέρατος που δεν έχει φραγμό μπροστά σε τίποτα προκειμένου να ικανοποιήσει τις επιθυμίες του.Αυτος ο άνθρωπος θέλει εκτέλεση δημοσίως για παραδειγματισμό προς αποφυγή γιατί το πιο πιθανόν είναι ότι την τελευταία στιγμή πραγματικά θα μετανιώσει και τουλάχιστον θα κάνεις δυο καλά .Πρώτον θα καταφερεις να δώσεις παράδειγμα προς αποφυγήν στον επίδοξο γιατί ο φόβος μη χάσεις τη ζωή σου είναι τεράστιος και αλαζει γνώμη σε πολλούς για πολλά και δεύτερον μπορεί να καταφερεις πριν τον στείλεις στον Άδη να τον επαναφέρεις ψυχολογικά .Κάτι που δεν θα κανει καμία φυλακή .Και όσο για τα δικαιώματα στη ζωή και τα θρησκευτικά δρώμενα ,δικαιώματα έχει αυτός που σέβεται τη ζωή των αλλών αυτός που την αφαιρεί εν καιρό ειρήνης και ειδικά από παιδιά χωρίς λόγο δεν έχει ,ας πάει να τα βρει μετά την εκτέλεση του .
 
Με τα σοσιαλς έχει τζαζαρει όλος ο πλανήτης.... Facebook, Instagram, Twitter,tik tok ψηφιακή πραγματικότητα....που καιρός για πραγματικότητα‼️
Για αυτό ακριβώς τα πασαραν στον κόσμο.....
Τον πετυχαν τον σκοπό τους κ με το παραπανω.....
Ας πηρε τα υψη η ΔΕΗ, ας μην έχω να φάω σπιτι, δεν γαμ....ται...........
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top