Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Καλημέρα συνάδελφοι.
Από ότι μου είπε ο εργατολόγος το πολύ μέσα στον Δεκέμβρη θα πάρω την πολυπόθητη σύνταξη έχω αποφασίσει να πάρω μία καινούργια καραμπίνα έως1000 - 1100 ευρώ το πολύ. Τώρα έχω ένα μόνο όπλο. Μετά από έρευνα αγοράς έχω καταλήξει στα εξής
beretta outlander
fabarm l4s initial hunter
Beretta bellmonte 2
Θα με βοηθήσει πολύ η αντικειμενική σας γνώμη.
Για να σας βοηθήσω κυνηγώ κυρίως τσίχλα - κοτσύφι - φάσσα.
70% καρτέρι και 30% περπατητό ( καθότι κάποιας ηλικίας )
Πάρε αυτό.

Τέλειο όπλο σε καλή τιμή.

https://www.skroutz.gr/s/20420511/Benelli-Montefeltro-Comfort.html
 
Outlander αν θες αερίων, αν θες αδράνεια κοίτα και την Franchi Affinity και την benelli M2.Βρες ένα μαγαζί να πας να τα δεις και να τα επωμησεις,πάρε όποιο σου έρχεται καλύτερα,όλα καλά όπλα είναι.
Ναι, μη βγάζεις τη Franchi απ΄το κάδρο. ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ όπλο.
Αλλά (το ξέρεις και συ) ΟΠΟΙΟ ΣΟΥ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.
 
Γειά σας κύριε Γιάννη. Εκείνο που με προβληματίζει στην bellmonte είναι ότι ενώ έχει αυλό 18,4 φοράει τα τσοκ optima plus.
Είναι λογικό αυτό?
18,6 αυλό έχουν τα bellmonte όπως και οι προκάτοχοι τους es 100 και vittoria.
 
18,6 αυλό έχουν τα bellmonte όπως και οι προκάτοχοι τους es 100 και vittoria.
Νίκο είδα την παρουσίαση στο youtube της bellmonte από τον υπεύθυνο πωλήσεων της beretta και το λέει καθαρά. Ο αυλός είναι 18,4.
Αν θες ψάξτο να δείς.
 
Νίκο είδα την παρουσίαση στο youtube της bellmonte από τον υπεύθυνο πωλήσεων της beretta και το λέει καθαρά. Ο αυλός είναι 18,4.
Αν θες ψάξτο να δείς.
Δεν το έχω ψάξει, αλλά δεν νομίζω ότι είναι 18,6. Μάλλον 18,4.
 
Καλημέρα συνάδελφοι.
Από ότι μου είπε ο εργατολόγος το πολύ μέσα στον Δεκέμβρη θα πάρω την πολυπόθητη σύνταξη έχω αποφασίσει να πάρω μία καινούργια καραμπίνα έως1000 - 1100 ευρώ το πολύ. Τώρα έχω ένα μόνο όπλο. Μετά από έρευνα αγοράς έχω καταλήξει στα εξής
beretta outlander
fabarm l4s initial hunter
Beretta bellmonte 2
Θα με βοηθήσει πολύ η αντικειμενική σας γνώμη.
Για να σας βοηθήσω κυνηγώ κυρίως τσίχλα - κοτσύφι - φάσσα.
70% καρτέρι και 30% περπατητό ( καθότι κάποιας ηλικίας )
Πήγαινε αγόρασε την outlander χωρίς άλλες σκέψεις το μόνο που θα πρέπει σοβαρά να σκεφτείς είναι να την επωμισεις να δεις το κοντάκι αν σου ταιριάζει , διότι ένα σωστό κοντάκι είναι ανεκτίμητη η αξία του ακόμη και στο πιο χάλια όπλο αφού και Holland and Holland να δωσω χωρίς σωστό κοντάκι δε θα σκοτώνεις θα πουλάς μόνο μούρη στους περαστικούς .Η συγκεκριμένη bereta είναι αυτή τη στιγμή ο κορυφαίος συνδυασμός αξιοπιστίας ,βλητικής απόδοσης και τιμής πάντα κατά την προσωπική μου άποψη για καινούριο όπλο.Αυστηρα στη τιμή που ψάχνεις
 
Μωρέ αν δε με ταλαιπωρούσε ένα παλιοαυχενικό προς αδράνεια θα πήγαινα.
Κοιτάζω ως πρώτη προτεραιότητα την πιο μαλακή ανάκρουση σε βάρος έως 3100 περίπου.
Έχω πάρει τηλέφωνο 2-3 φορές στη Κάλκο για την SX4 την αριστερή από την άνοιξη και το πάνε από μήνα σε μήνα...
Για το θέμα Σου μόνο μπερετα α400 kick off ανάκρουση αεροβόλου
 
Καλημέρα συνάδελφοι.
Από ότι μου είπε ο εργατολόγος το πολύ μέσα στον Δεκέμβρη θα πάρω την πολυπόθητη σύνταξη έχω αποφασίσει να πάρω μία καινούργια καραμπίνα έως1000 - 1100 ευρώ το πολύ. Τώρα έχω ένα μόνο όπλο. Μετά από έρευνα αγοράς έχω καταλήξει στα εξής
beretta outlander
fabarm l4s initial hunter
Beretta bellmonte 2
Θα με βοηθήσει πολύ η αντικειμενική σας γνώμη.
Για να σας βοηθήσω κυνηγώ κυρίως τσίχλα - κοτσύφι - φάσσα.
70% καρτέρι και 30% περπατητό ( καθότι κάποιας ηλικίας )
Η ώρα η καλή με υγεια να την χαρης…. beretta outlander
 
Καλημέρα συνάδελφοι.
Από ότι μου είπε ο εργατολόγος το πολύ μέσα στον Δεκέμβρη θα πάρω την πολυπόθητη σύνταξη έχω αποφασίσει να πάρω μία καινούργια καραμπίνα έως1000 - 1100 ευρώ το πολύ. Τώρα έχω ένα μόνο όπλο. Μετά από έρευνα αγοράς έχω καταλήξει στα εξής
beretta outlander
fabarm l4s initial hunter
Beretta bellmonte 2
Θα με βοηθήσει πολύ η αντικειμενική σας γνώμη.
Για να σας βοηθήσω κυνηγώ κυρίως τσίχλα - κοτσύφι - φάσσα.
70% καρτέρι και 30% περπατητό ( καθότι κάποιας ηλικίας )
Από αυτά τα 3 που έχεις καταλήξει, μόνο την l4s είχα. Είναι πολύ καλοκατασκευασμένο τουφέκι, προσεγμένο και δε θα έχεις πρόβλημα. Το προτείνω.
Τα άλλα 2 τα έχω επωμίσει μόνο και τα έχω περιεργαστεί σε μαγαζί, αλλά μου ταίριαζαν περισσότερο με πρώτο την outlander. Είμαι 1,80 και 90 κιλά και αγύμναστος.
Συμφωνώ να δεις και την affinity σε 66 εκ. Πρέπει να είναι κάτι σαν την 1100. Ταιριάζει σε όλους.
 
Από αυτά τα 3 που έχεις καταλήξει, μόνο την l4s είχα. Είναι πολύ καλοκατασκευασμένο τουφέκι, προσεγμένο και δε θα έχεις πρόβλημα. Το προτείνω.
Τα άλλα 2 τα έχω επωμίσει μόνο και τα έχω περιεργαστεί σε μαγαζί, αλλά μου ταίριαζαν περισσότερο με πρώτο την outlander. Είμαι 1,80 και 90 κιλά και αγύμναστος.
Συμφωνώ να δεις και την affinity σε 66 εκ. Πρέπει να είναι κάτι σαν την 1100. Ταιριάζει σε όλους.
Γιατί την έδωσες Κώστα?
 
Γιατί την έδωσες Κώστα?
Μου έκατσε ανταλλαγή με browning A5 που την είχα καψούρα, αλλά δεν την αγόραζα γιατί με έπιανε τσιγγουνιά. Την affinity την έχω αγοράσει 2 φορές. Τόσο καλά μου ερχόταν. Ρίχνει τα πάντα και δεν παθαίνει τίποτα.
 
Καλημέρα συνάδελφοι.
Από ότι μου είπε ο εργατολόγος το πολύ μέσα στον Δεκέμβρη θα πάρω την πολυπόθητη σύνταξη έχω αποφασίσει να πάρω μία καινούργια καραμπίνα έως1000 - 1100 ευρώ το πολύ. Τώρα έχω ένα μόνο όπλο. Μετά από έρευνα αγοράς έχω καταλήξει στα εξής
beretta outlander
fabarm l4s initial hunter
Beretta bellmonte 2
Θα με βοηθήσει πολύ η αντικειμενική σας γνώμη.
Για να σας βοηθήσω κυνηγώ κυρίως τσίχλα - κοτσύφι - φάσσα.
70% καρτέρι και 30% περπατητό ( καθότι κάποιας ηλικίας )

Από αυτά τα τρία θα διάλεγα την outlander. αν είσαι ανοιχτός σε προτάσεις δες και καμιά sx3 sx4
 
Καλημέρα συνάδελφοι.
Από ότι μου είπε ο εργατολόγος το πολύ μέσα στον Δεκέμβρη θα πάρω την πολυπόθητη σύνταξη έχω αποφασίσει να πάρω μία καινούργια καραμπίνα έως1000 - 1100 ευρώ το πολύ. Τώρα έχω ένα μόνο όπλο. Μετά από έρευνα αγοράς έχω καταλήξει στα εξής
beretta outlander
fabarm l4s initial hunter
Beretta bellmonte 2
Θα με βοηθήσει πολύ η αντικειμενική σας γνώμη.
Για να σας βοηθήσω κυνηγώ κυρίως τσίχλα - κοτσύφι - φάσσα.
70% καρτέρι και 30% περπατητό ( καθότι κάποιας ηλικίας )
Με το καλό ρε σειρά να είσαι γερός να την φχαριστηθείς και την σύνταξη και την καραμπίνα. Εγώ προηγούμαι ακριβώς έναν χρόνο.
Είχα την L4s. Πολύ καλό όπλο αλλά δεν τα βρήκαμε στο κοντάκι. Αν την είχα τωρα θα της έβαζα έναν μηχανισμό ρύθμισης και θα την κρατούσα. Μου άρεσε πολύ σαν όπλο. Ποιότητα κατασκευής και τουφεκιάς. Όταν την έψαχνα νομίζω ότι στην xlr είχα βρει κάτι περισσότερο αλλά ξέφευγα στην τιμή. Μου είχε φανεί πιο στιβαρό όπλο. Κατασκευαστικές λεπτομέρειες δεν θυμάμαι.
Για τα άλλα όπλα δεν έχω άποψη επειδή δεν τα ξέρω.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top