Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Δεν είναι παράλειψη ότι αφήνω έξω τη Μπράουνινγκ απλά δεν την θεωρώ ανώτερη βλητικα από την οπτιμά ασχέτως αν κάποια συστήματα της είναι μπροστά όπως αυτό της ταχυγεμισης .
Ευτυχώς που την έβαλες γιατί θα αναλάμβανε ο @Johnny brow.

Είδες τελικά ότι το να διαφωνούμε για βλητικές αποδόσεις κανών είναι ανθυγιεινό και κοστοβόρο ?
Δεν έχεις ακούσει τον Digweed να λέει ότι αφαιρεί μεταβλητές και επικεντρώνεται στα ουσιώδη.

Τα ουσιώδη είναι τα σκυλιά, η καλή παρέα, η επαφή με την φύση, τα καλά κοψίδια στο τέλος κτλ ... τώρα αν κάνει κάποιος 5 παπιά ή φάσσες παραπάνω σιγά το πράγμα.
Έχουμε πράγματα να κατηγορήσουμε αν κλαμπανάμε εμείς, ... το κοντάκι, την κακιά στιγμή, το φυσίγγι, το κρύο, την προσκόπευση, το κακό καρτέρι που πιάσαμε, την ουρά των σκαγιών, τις μένουσες ταχύτητες κτλ
Αμέσως εσύ να κατηγορήσεις την κάνη ...

Θα κάνω poll με ερώτηση "Θεωρείτε την κάνη του όπλου που κυνηγάτε καλή ή κακή ?" να γελάσουμε με τα ποσοστά που θα πάρει η "κακή" ...
.sarcastic.
 
Last edited:
Ευτυχώς που την έβαλες γιατί θα αναλάμβανε ο @Johnny brow.

Είδες τελικά ότι το να διαφωνούμε για βλητικές αποδόσεις κανών είναι ανθυγιεινό και κοστοβόρο ?
Δεν έχεις ακούσει τον Digweed να λέει ότι αφαιρεί μεταβλητές και επικεντρώνεται στα ουσιώδη.

Τα ουσιώδη είναι τα σκυλιά, η καλή παρέα, η επαφή με την φύση, τα καλά κοψίδια στο τέλος κτλ ... τώρα αν κάνει κάποιος 5 παπιά ή φάσσες παραπάνω σιγά το πράγμα.
Έχουμε πράγματα να κατηγορήσουμε αν κλαμπανάμε εμείς, ... το κοντάκι, την κακιά στιγμή, το φυσίγγι, το κρύο, την προσκόπευση, το κακό καρτέρι που πιάσαμε, την ουρά των σκαγιών, τις μένουσες ταχύτητες κτλ
Αμέσως εσύ να κατηγορήσεις την κάνη ...

Θα κάνω poll με ερώτηση "Θεωρείτε την κάνη του όπλου που κυνηγάτε καλή ή κακή ?" να γελάσουμε με τα ποσοστά που θα πάρει η "κακή" ...
.sarcastic.
Σύμφωνα με τα ποστ του Στέλιου ,μια κάνη που σκοτώνει μπορεί εεεεεντελως ξαφνικά να πάψει‼️γιατί❓έτσι της καβλωσε ρε αδερφέ‼️ωχουυυυυ‼️‼️‼️
 
Ευτυχώς που την έβαλες γιατί θα αναλάμβανε ο @Johnny brow.

Είδες τελικά ότι το να διαφωνούμε για βλητικές αποδόσεις κανών είναι ανθυγιεινό και κοστοβόρο ?
Δεν έχεις ακούσει τον Digweed να λέει ότι αφαιρεί μεταβλητές και επικεντρώνεται στα ουσιώδη.

Τα ουσιώδη είναι τα σκυλιά, η καλή παρέα, η επαφή με την φύση, τα καλά κοψίδια στο τέλος κτλ ... τώρα αν κάνει κάποιος 5 παπιά ή φάσσες παραπάνω σιγά το πράγμα.
Έχουμε πράγματα να κατηγορήσουμε αν κλαμπανάμε εμείς, ... το κοντάκι, την κακιά στιγμή, το φυσίγγι, το κρύο, την προσκόπευση, το κακό καρτέρι που πιάσαμε, την ουρά των σκαγιών, τις μένουσες ταχύτητες κτλ
Αμέσως εσύ να κατηγορήσεις την κάνη ...

Θα κάνω poll με ερώτηση "Θεωρείτε την κάνη του όπλου που κυνηγάτε καλή ή κακή ?" να γελάσουμε με τα ποσοστά που θα πάρει η "κακή" ...
.sarcastic.
Αν συμφωνούσαμε σε όλα δε θα είχε νόημα η ζωή Βασίλη .Η διαφωνία δεν πάει στο ότι θέλω πάντα να τα σκοτώνω όλα αλλά στο τι συμβαίνει και τι είναι καλύτερο όντως ώστε όταν αγοράζω κάτι να σιγουρευομαι ότι δεν πλήρωσα ένα τσουβάλι λεφτά για ένα ντουφέκι το οποίο σε βάθος χρόνου μου δείχνει αδυναμίες σε σχέση με άλλα .Και υπάρχουν ντουφέκια που έχουν πολλές αδυναμίες με πρώτη τη εμπλοκή και δεύτερη την απόδοση στις μεταβαλλόμενες καιρικές συνθήκες που θα σε κάνει να λες τι στο διάολο ξέχασα να ρίχνω η να ψάχνεις ξαφνικά αλλά φυσίγγια .
 
Σύμφωνα με τα ποστ του Στέλιου ,μια κάνη που σκοτώνει μπορεί εεεεεντελως ξαφνικά να πάψει‼️γιατί❓έτσι της καβλωσε ρε αδερφέ‼️ωχουυυυυ‼️‼️‼️
Πιστεύω ότι μπορεί να γίνει κ σχετικα εύκολα μάλιστα. Πχ ενα πέσιμο, πίεση που μπορεί να ασκηθεί στο όπλο από κάποιο βάρος κατά τη μεταφορα κτλπ
 
Αν συμφωνούσαμε σε όλα δε θα είχε νόημα η ζωή Βασίλη .Η διαφωνία δεν πάει στο ότι θέλω πάντα να τα σκοτώνω όλα αλλά στο τι συμβαίνει και τι είναι καλύτερο όντως ώστε όταν αγοράζω κάτι να σιγουρευομαι ότι δεν πλήρωσα ένα τσουβάλι λεφτά για ένα ντουφέκι το οποίο σε βάθος χρόνου μου δείχνει αδυναμίες σε σχέση με άλλα .Και υπάρχουν ντουφέκια που έχουν πολλές αδυναμίες με πρώτη τη εμπλοκή και δεύτερη την απόδοση στις μεταβαλλόμενες καιρικές συνθήκες που θα σε κάνει να λες τι στο διάολο ξέχασα να ρίχνω η να ψάχνεις ξαφνικά αλλά φυσίγγια .
Για να κατάλαβεις ένα ντουφέκι που ηστερι πρέπει να κυνηγάς με ολλες της συνθήκες σχεδόν κάθε μέρα φτερωτα… όχι να περίμενες τον ανάδρομο Ερμή για να βγεις στο κυνηγι……. (Ferrari vs lada .. και με τα δυο θα φτάσεις στον προορισμό σου.. αλλά διαφορετικά)
 
Ευτυχώς που την έβαλες γιατί θα αναλάμβανε ο @Johnny brow.

Είδες τελικά ότι το να διαφωνούμε για βλητικές αποδόσεις κανών είναι ανθυγιεινό και κοστοβόρο ?
Δεν έχεις ακούσει τον Digweed να λέει ότι αφαιρεί μεταβλητές και επικεντρώνεται στα ουσιώδη.

Τα ουσιώδη είναι τα σκυλιά, η καλή παρέα, η επαφή με την φύση, τα καλά κοψίδια στο τέλος κτλ ... τώρα αν κάνει κάποιος 5 παπιά ή φάσσες παραπάνω σιγά το πράγμα.
Έχουμε πράγματα να κατηγορήσουμε αν κλαμπανάμε εμείς, ... το κοντάκι, την κακιά στιγμή, το φυσίγγι, το κρύο, την προσκόπευση, το κακό καρτέρι που πιάσαμε, την ουρά των σκαγιών, τις μένουσες ταχύτητες κτλ
Αμέσως εσύ να κατηγορήσεις την κάνη ...

Θα κάνω poll με ερώτηση "Θεωρείτε την κάνη του όπλου που κυνηγάτε καλή ή κακή ?" να γελάσουμε με τα ποσοστά που θα πάρει η "κακή" ...
.sarcastic.
Ποσοστά εκλογών Βόρ. Κορέας.
 
χρωστας και 2ο και 3ο και 10000000 ο "δάνειο"
όχι μόνο στον Κυπρίδημο και στους πρωτοπόρους της βλητικής
αλλά και:
Στον Γιάννη τον Καποδίστρια και στον Θεόδωρο τον Κολοκοτρώνη και στον Γιώργο τον Καραϊσκάκη και στον Νικήτα τον Σταματελόπουλο και στον Παύλο Μελά και στον Κώττα απ' την Ρούλια και στον Λευτέρη τον Βενιζέλο και στον Ευαγόρα Παληκαρίδη και σε πολλούς μα πάρα πολλούς άλλους.....
Και χρωστάς κάτι ανέξοδο: ΣΕΒΑΣΜΟ ΚΙ ΕΥΓΝΩΜΟΣΥΝΗ

Επίσης ΧΡΩΣΤΑΣ και κάτι υπερπολυτιμο ΣΕ ΆΛΛΟΥΣ!

αυτό το "κάτι" είναι ΑΙΜΑ και ΙΔΡΩΤΑΣ
και το χρωστάς στα παιδιά σου και στα παιδιά των παιδιών σου!

και εάν αποκτήσεις συναίσθηση του ΧΡΕΟΥΣ ΣΟΥ, τότε δεν θα ανέχεσαι να προσβάλλονται οι ΕΥΕΡΓΕΤΕΣ σου ούτε θα ανέχεσαι βλακώδεις αστεϊσμούς για αυτούς!

topic.
Τον Βενιζέλο δεν τον πληρώνω, είμαι Βασιλόφρων!
 
Ευτυχώς που την έβαλες γιατί θα αναλάμβανε ο @Johnny brow.

Είδες τελικά ότι το να διαφωνούμε για βλητικές αποδόσεις κανών είναι ανθυγιεινό και κοστοβόρο ?
Δεν έχεις ακούσει τον Digweed να λέει ότι αφαιρεί μεταβλητές και επικεντρώνεται στα ουσιώδη.

Τα ουσιώδη είναι τα σκυλιά, η καλή παρέα, η επαφή με την φύση, τα καλά κοψίδια στο τέλος κτλ ... τώρα αν κάνει κάποιος 5 παπιά ή φάσσες παραπάνω σιγά το πράγμα.
Έχουμε πράγματα να κατηγορήσουμε αν κλαμπανάμε εμείς, ... το κοντάκι, την κακιά στιγμή, το φυσίγγι, το κρύο, την προσκόπευση, το κακό καρτέρι που πιάσαμε, την ουρά των σκαγιών, τις μένουσες ταχύτητες κτλ
Αμέσως εσύ να κατηγορήσεις την κάνη ...

Θα κάνω poll με ερώτηση "Θεωρείτε την κάνη του όπλου που κυνηγάτε καλή ή κακή ?" να γελάσουμε με τα ποσοστά που θα πάρει η "κακή" ...
.sarcastic.
Ωχ Πάλι θα ακούστουμε. .sarcastic.
 
Ποσοστά εκλογών Βόρ. Κορέας.
Προφανές δεν είναι ? Ποιος κυνηγάει με όπλο που πιστεύει ότι δεν σκοτώνει ?
Μην τους ακούς που κλαίγονται για χρήματα, μια χαρά τα βρίσκουν για άδειες, βενζίνες, φυσίγγια και όπλα.
Τους αρέσει να κλαίγονται. 😂
 
Επισης δεν πιστευω στην ανωτεροτητα της αχρωμιωτης καννης. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι
Πρέπει να κυνηγάς πολλά χρόνια με αχρωμιωτο και κάθε μέρα σε όλες της συνθήκες και να έχεις ρίξει πάρα πολλά φυσίγγια, ευτυχώς είμαι απο τους τυχερούς γιατί ο γέρος μου κυνηγαγε υδρόβια με έπαιρνε κοντά από πάρα πολύ μικρή ηλικία οπότε τα πρώτα σπαρα ήταν στα υδρόβια, και μετά από όλα αυτά τα χρόνια, κάποια στιγμή να κυνηγάς με ένα χρωμιομενο, εκεί βλέπεις τη διαφορά, δεν μπορώ να στο περιγράψω με λόγια πρέπει να το ζήσεις , τι μπενελλι την έχω αχρωμιωτο, δεν μπορεί να κάνω τόσο λάθος και να μην βλέπω τη διαφορά. ;)
 
Πρέπει να κυνηγάς πολλά χρόνια με αχρωμιωτο και κάθε μέρα σε όλες της συνθήκες και να έχεις ρίξει πάρα πολλά φυσίγγια, ευτυχώς είμαι απο τους τυχερούς γιατί ο γέρος μου κυνηγαγε υδρόβια με έπαιρνε κοντά από πάρα πολύ μικρή ηλικία οπότε τα πρώτα σπαρα ήταν στα υδρόβια, και μετά από όλα αυτά τα χρόνια, κάποια στιγμή να κυνηγάς με ένα χρωμιομενο, εκεί βλέπεις τη διαφορά, δεν μπορώ να στο περιγράψω με λόγια πρέπει να το ζήσεις , τι μπενελλι την έχω αχρωμιωτο, δεν μπορεί να κάνω τόσο λάθος και να μην βλέπω τη διαφορά. ;)
Που είναι ποιά ακριβώς;
Με τα πιο απλά λόγια - όπως μπορεί να περιγραφεί.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top