Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Τουφεκιές δεν βλέπω και αγχώνομαι αχαχαχα

Βασίλη μην ψάχνεις στα μπενελι τέτοιο πράγμα.
Μα το είπα και ο ίδιος ... 90-100% δεν είδα ποτέ κατά ριπάς, με εμπορικά φυσίγγια και με κλασικά τσοκ (από τα άλλα τσοκ που σκοτώνουν δεν έχω, ούτε θα πάρω) ... μπορεί να είναι φοβερά, δεν ξέρω.
Και το 85-90% δύσκολα βγαίνει.

Αλλά το πρόβλημα είναι ότι δεν είδα και από κανένα άλλο όπλο.
Πείτε μου ποιο είναι αυτό το ρημαδιασμένο να το βρω και να το δοκιμάσω ...

Έρευνα κάνουμε ... σαν τον Joel που μας έκοψε τις "ουρές" ο άτιμος 🤣
.sarcastic.
 
Τουφεκιές δεν βλέπω και αγχώνομαι αχαχαχα


Μα το είπα και ο ίδιος ... 90-100% δεν είδα ποτέ κατά ριπάς, με εμπορικά φυσίγγια και με κλασικά τσοκ (από τα άλλα τσοκ που σκοτώνουν δεν έχω, ούτε θα πάρω) ... μπορεί να είναι φοβερά, δεν ξέρω.
Και το 85-90% δύσκολα βγαίνει.

Αλλά το πρόβλημα είναι ότι δεν είδα και από κανένα άλλο όπλο.
Πείτε μου ποιο είναι αυτό το ρημαδιασμένο να το βρω και να το δοκιμάσω ...

Έρευνα κάνουμε ... σαν τον Joel που μας έκοψε τις "ουρές" ο άτιμος 🤣
.sarcastic.
Τις γαμσει για ουρές μέσα εικεινους πάλι‼️
 
Φυσίγγια για το Ντικ‼️τι άλλο❓
Εαν δεν το δεις δεν θα το πιστεύεις Γιάννη.
Ότι κ αν ρίξεις κ ότι κ αν κάνεις τραυματίζει. Συγκεντρώσεις κανονικές κ ταχύτητες κανονικές.
Τσεκαρισμένο κ από φίλους που δεν το πίστευαν. Θέλω να πω ότι υπάρχουν καλές κ κακές κάννες. Κ ότι κ ακόμα κ μια καλή κάννη μπορεί να χαλάσει για λόγους που δεν γνωρίζω.
 
Εαν δεν το δεις δεν θα το πιστεύεις Γιάννη.
Ότι κ αν ρίξεις κ ότι κ αν κάνεις τραυματίζει. Συγκεντρώσεις κανονικές κ ταχύτητες κανονικές.
Τσεκαρισμένο κ από φίλους που δεν το πίστευαν. Θέλω να πω ότι υπάρχουν καλές κ κακές κάννες. Κ ότι κ ακόμα κ μια καλή κάννη μπορεί να χαλάσει για λόγους που δεν γνωρίζω.
Βρες μια καλή ξεματιαστρα😆😆😆😆άλλη εξήγηση δεν υπάρχει ‼️
 
θα στο πω κι ας μην το καταλάβεις (θα το καταλάβουν άλλοι ελπίζω)
όταν γράφεις για κάποιον (ειδικά εάν δεν βρίσκεται στην ζωή): πχ. "και ποιος είναι ο Χ που θα μου πει εμένα το Α και φέρε εδώ τον Ψ να μας αποδείξει τις θεωρίες του και ο Ζ ήταν "επαγγελματίας" και έβγαλε τις "θεωρίες" του για το συμφέρον, δεν είναι "ΔΙΑΦΩΝΙΑ" είναι ΑΣΕΒΕΙΑ!

υ.γ. εγώ δεν θα σου πω: "Και για το τελευταίο άμα είσαι "γνωστός" κάποιου η τόσο αναίσθητος φίλε μη γράφεις!!!" γιατί πιστεύω στον διάλογο αρκεί να γίνεται με σεβασμό......
Έχεις μεγάλα κοληματα αδερφέ δεν θα σε βοηθήσω να ξεκωκησειςς κάτσε εκεί που είσαι πάμε για άλλα όσο για το πεθαμένοι νεκροί μάθε να σέβεσαι τους ανθρώπους εν ζωή νεκρούς δε νομίζω ότι τους πολυνιαζει η άποψη κανενός μας είμαι γνωστός πολλών κολαουζο δεν είμαι κανενός γιατί έχω άποψη που στη συγκεκριμένη έχει αποδειχθεί η ανωτερότητα κάποιων κανών από εκατομμύρια ανθρώπων που τις προτιμούν όχι από δύο που έριξαν 10000 βολές ..Εγώ θα γράφω πάντα ότι πιστεύω όπως και εσύ αλλά χαλάρωσε δε θίγει κανείς τους νεκρούς επειδή έχει διαφορετική άποψη για αυτά που είχαν πει ζωντανοί.Εχουμε άλλη άποψη δεν έχει νόημα άλλο η κουβέντα χαλάσαμε και το θέμα και σόρυ από όλα τα παιδιά ξέφυγε πολύ.
 
Έχω δει κ όπλα που τραυματιζουν κ έχω κ ένα πολύ ωραίο παράδειγμα όπλου που είχα στην κατοχή μου κ ενώ σκότωνε πάρα πολύ καλά ξαφνικά άρχισε να τραυματίζει κ κατεληξε να τραυματίζει το 95 τοις εκατό των θηραμάτων. Δεν τίθεται θέμα μέτρων κοντακίου κτλπ. Σε κοντινες μεσαίες αποστάσεις τραυματίζει πολλά κ σκοτώνει επί τόπου ελάχιστα. Οι τσίχλες σκάνε στον αέρα κ μετά από λίγο τις βλέπεις κάτω ζωντανές. Σε μακρυνες αποστάσεις είναι για κλάματα. Συγκεντρώσεις ανάλογες του τσοκαρισματος.
Μπορεί κάποιος να πει με σιγουριά τι συμβαίνει εδώ;;;
Χάος η βλητικη παιδιά
Φυσίγγι ...
 
Έχω δει κυνηγό να πηγαίνει το σκύλο του σε ξεματιαστρα .sarcastic.
Σταμάτα το έχει κάνει και ο πατέρας μου αλλά το τερμάτισε ... έφερε παπά για ευχέλαιο στο σπίτι γιατί δεν μπορούσε να χτυπήσει λαγούς για ένα διάστημα.

.very funny.
 
Άδικη πέρα για πέρα αυτή η συζήτηση στο σκέφτομαι να αγοράσω.Αδικη για τον νέο κυνηγο που μπαίνει με απορία τη να αγοράσει και διαβάζει για μέτριες κάννες,άδικη και για τον ψαχμένο που αναζητεί και βρίσκει όρια ,που τους περισσότερους μόνο εγκυκλοπαιδικά και πληροφοριακά ενδιαφέρουν .Θα προτιμουσα μια ξεχωριστή ενότητα για επεμβάσεις που έχουν πετύχει ,το πριν και μετά με δοκιμές .Ακόμα να έγραφαν και οι οπλουργοι που κάνουν αυτές τις μετατροπές, αναλύσεις φωτογραφίες .Όχι ένα απλώς είδα.
 
Η μεγαλύτερη απόδειξη είναι η γνώμη των κυνηγών μέσα στο πέρασμα των χρόνων που για εμένα έχει σε ξεχωριστή θέση την κανη της Ρεμίνγκτον για την βλητική της απόδοση σε ξεχωριστή θέση τη μπενελι για την αξιοπιστία της και σε ξεχωριστή την Μπερέτα και για τα δύο χωρίς να προσπερνάει βλητικα την Ρεμί ούτε σε αξιοπιστία την μπενελι απλά βρίσκεται πιο ψηλά στο μέσο όρο και των δύο .Δεν είναι παράλειψη ότι αφήνω έξω τη Μπράουνινγκ απλά δεν την θεωρώ ανώτερη βλητικα από την οπτιμά ασχέτως αν κάποια συστήματα της είναι μπροστά όπως αυτό της ταχυγεμισης .
 
Last edited:
Η μεγαλύτερη απόδειξη είναι η γνώμη των κυνηγών μέσα στο πέρασμα των χρόνων που για εμένα έχει σε ξεχωριστή θέση την κανη της Ρεμίνγκτον για την βλητική της απόδοση σε ξεχωριστή θέση τη μπενελι για την αξιοπιστία της και σε ξεχωριστή την Μπερέτα και για τα δύο χωρίς να προσπερνάει βλητικα την Ρεμί ούτε σε αξιοπιστία την μπενελι απλά βρίσκεται πιο ψηλά στο μέσο όρο και των δύο .
Φαγωθκις μι τσ κουλορεμινγκτον φαγωθκις....ένα ειξαμεινου μι 1100 κυνηγούσα,φουλ 66 εκατοστά ,για αυτό μειτά η θκιμ μι φαίνονταν πουπουλου‼️
Ανάκρουση λέει ο άλλος ,ε ναι πως να έχει με 3700????άδεια❓❓❓❓τουφέκια❓❓❓❓ο συγχωρεμενος φίλος μου κυνηγούσε 30 χρόνια κ του άρεσε η τουφέκια απ' την φαμπαρμ του άλλου φίλου μας‼️
Σκότωματα που λέτε κ γράφεται δεν είδε ,ίσα ίσα που μου είχε πει ότι παπί με πολλά κρύα δεν το κρατάς πάνω από 35 μέτρα κ πολλά είναι‼️με τεσσάρια κυνηγούσε στα πολλά κρύα‼️
Αιντει δεν ήξερε κ αυτός‼️
 
Σταμάτα το έχει κάνει και ο πατέρας μου αλλά το τερμάτισε ... έφερε παπά για ευχέλαιο στο σπίτι γιατί δεν μπορούσε να χτυπήσει λαγούς για ένα διάστημα.

.very funny.
Στον αγιαννη το ρωσσο, 3 οχηματα στη σειρα με ανοιχτα καπο και ο παπας να τα ραντιζει αγιασμο και να τα διαβαζει, πολλα και ασφαλη χιλιομετρα....
 
Στον αγιαννη το ρωσσο, 3 οχηματα στη σειρα με ανοιχτα καπο και ο παπας να τα ραντιζει αγιασμο και να τα διαβαζει, πολλα και ασφαλη χιλιομετρα....
Που είναι το αστείο❓κ το παραξενο ❓
το πρώτο που έκανα ήταν αυτό όταν αγόρασα Καρ‼️
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top