Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
σαφώς και το πυρομαχικό κανει το παιχνίδι αλλα βλέπεις την διαφορά που ειχαν με ίδια φυσίγγια,
Δώστε χρήματα και δοκιμάστε όπλα τότε παίδες με τα ίδια φυσίγγια σε πραγματικά θηράματα.
Μπορεί κάποια στιγμή να πετύχετε το μοναδικό.
τα ρεμι που αναφέρεις ωντος ειναι κοριφες
Κάποτε, όχι πολύ παλιά λέγανε ότι ήταν αργά και θέλανε προσκόπευση 5 γήπεδα.
τα ριχνει ο ξάδερφος με την μπενελα και σκοτώνει αν του φτιάξεις κοντακι σε μια παλια 835 και του ερχεται χαρτι πιστεύεις πως στα μακρινα θα εχει τις ειδιες επιτυχίες?
Όταν αλλάζεις όπλο ακόμα και με κοντάκι "στα μέτρα σου" κανένας δεν σου εγγυάται ότι θα έχεις επιτυχίες.
Το αντίθετο συμβαίνει ... από τις επιτυχίες φτιάχνεται το κοντάκι.
 
Δε χρειάζεται να αγοράσεις καινούριο εάν ψάχτεις δημιουργείς ένα απλά πρέπει να καταλήξεις στο πιο θα πάρεις και μετά που και πως θα επέμβεις και ποιος θα επέμβει.Καποια στιγμή θα φτιάξω ένα τέτοιο βασισμένο στην Α304 πάνω.
 
Έχω φίλο που έχει 3 μπερετες 302 έχει κολημα .Εάν είσαι τόσο δεμένος με το όπλο μπορείς να έχεις ολόιδια δεύτερο για ανταλλακτικά έτσι είσαι καλυμμένος για πάντα.
Αυτός παίζει να έχει κ κλώνο για ανταλλακτικά 😆😆😆😆😆
 
Δε χρειάζεται να αγοράσεις καινούριο εάν ψάχτεις δημιουργείς ένα απλά πρέπει να καταλήξεις στο πιο θα πάρεις και μετά που και πως θα επέμβεις και ποιος θα επέμβει.Καποια στιγμή θα φτιάξω ένα τέτοιο βασισμένο στην Α304 πάνω.
Εγώ θα αγωρασο σφεντόνα αφού κυνηγι δεν εχει
 
Δώστε χρήματα και δοκιμάστε όπλα τότε παίδες με τα ίδια φυσίγγια σε πραγματικά θηράματα.
Μπορεί κάποια στιγμή να πετύχετε το μοναδικό.

Κάποτε, όχι πολύ παλιά λέγανε ότι ήταν αργά και θέλανε προσκόπευση 5 γήπεδα.

Όταν αλλάζεις όπλο ακόμα και με κοντάκι "στα μέτρα σου" κανένας δεν σου εγγυάται ότι θα έχεις επιτυχίες.
Το αντίθετο συμβαίνει ... από τις επιτυχίες φτιάχνεται το κοντάκι.
Χαχαχα θες να το λήξουμε ισοπαλία ή να συνεχίσω?τα ρεμι ειναι για μενα απτα ποιο φιλικα σε σπροσκοπευσεις εχω ριξει πολλα 3,5 στο παρελθόν ,τα επερνα 8000δρχ τα δεκα ,εκανα κοντακι στην greystone στέλνοντας την 302 για μετρα μιας και δεν μπορούσα να παρεβρεθω ,βελτίωση ειδα αλλα εχει μικρη ροζετα και δεν συνχωρει επιπόλαια ριξηματα ,δεν εχουμε σκοπευτήριο εδω ,ουτε δάσκαλο σκοποβολής μονο τσίχλες εκει κανεις προπόνηση αντε και κανα χαρτονι να δεις που ριχνεις.
 
Εγώ θα αγωρασο σφεντόνα αφού κυνηγι δεν εχει
Έχω και από αυτή με διπλά λάστιχα.Κυνηγι Ηλία από εδώ και εμπρός λόγο καιρικών ανωμαλιών έτσι θα είναι πάνε οι παλιοί καιροί που ξέραμε και στο χωριό κάθε Σεπτέμβρη όταν είχε ξαστεριά και βοριαδακι κοιμομασταν στα βουνά και ήσουν σίγουρος για την επόμενη .
 
Φίλοι μου, ότι γράφω το γράφω για να προσθέσω την δική μου εμπειρία στη συλλογική εμπειρία που απαρτίζει το φόρουμ. Δεν γράφω ούτε για να στεναχωρεσω αλλά ούτε και για να στεναχωρεθω. Βλητικος δεν είμαι, άλλη είναι η ιδιότητα μου: Να διδάξω όσους με εμπιστεύονται πώς να στέλνουν τα σκάγια στο στόχο, όχι τι θα συμβεί όταν φτάσουν εκεί. Ότι καταθέτω είναι από προσωπική εμπειρία. Χαρτόνια έχω τουφεκισει εκατοντάδες άλλα ότι και να λέτε, δεν λένε ποτέ όλη την αλήθεια. Ξέρω πώς να χρησιμοποιήσω τον πίνακα για να πάρω μία καλή ιδέα τι θα κάνει το συγκεκριμένο όπλο και φυσίγγι στο κυνήγι, αλλά την τελική εικόνα θα την δώσει η ίδια η χρήση στο κυνήγι.

Δεν διεκδικώ το αλάθητο, εξάλλου ξαναλέω, δεν είναι η βλητική η ειδικότητα μου, αλλά το να δω κάποιον να ρίχνει 3-4 τουφεκιές σε κινούμενο στόχο και να γνωρίζω ΑΚΡΙΒΩΣ πώς να τον βοηθήσω σε εύκολα και κατανοητά βήματα να βελτιωθεί στη σκόπευση. Και αυτό το κάνω πάρα πολύ καλά και πάρα πολύ γρήγορα. Αυτός είναι και ο λόγος που μέχρι πρότινος έγραφα μόνο στα σκοπευτικά θέματα. Έχω ξαναφάει πίκρα στο παρελθόν από αντίστοιχα θέματα σε αυτό το φόρουμ αλλά και σε άλλα.

Ούτε φυσικός είμαι ή χημικός ή μαθηματικός, για να εξηγήσω με φόρμουλες και τύπους τι παρατηρώ στο κυνήγι, αλλά έχω δει πράγματα που γνωρίζω με βεβαιότητα ότι ισχύουν. Δεν ξέρω να τα εξηγήσω επιστημονικά και ούτε με ενδιαφέρει εξάλλου, διότι και να προσπαθούσα θα αποτύγχανα. Δεν έχω το επιστημονικό υπόβαθρο.

Επίσης γνωρίζω την διαφορά ανάμεσα στην πλάκα και στην ειρωνεία, όπως και την διαφορά ανάμεσα στο πείραγμα και στην προσβολή, αλλά ο γραπτός λόγος θέλει πολλή προσοχή για να αποφευχθούν παρεξηγήσεις. Απολαμβάνω την παραμονή μου στο φόρουμ και δεν θέλω να "αυτοεξοριστω" ξανά για τους ίδιους ανόητους λόγους. Κανείς δεν είναι περιττός, όπως βέβαια κάνεις δεν είναι και αναντικατάστατος.
Leo...να συνεχιζεις να γραφεις (οπως και κανεις) και ας υπαρχουν ατομα που νομιζουν οτι εχουν γνωσεις και ειρωνευονται! Εστω και ενας ανθρωπος να μαθει απο τις γνωσεις σου ειναι οφελος! Η Γνωση πρεπει να μοιραζεται...!! Και εσυ και ορισμενα εμπειρα μελη (σε αλλους τομεις) του HL πραγματικα μας βοηθατε με τις συμβουλες σας!!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top