Σκέφτομαι να αγοράσω... Αρχείο

Status
Not open for further replies.
Τόσο που θα σκοτώνεις συχνά εκεί που δεν σκοτώνεις σχεδόν ποτέ με τις άλλες με τα ίδια τσοκαρισματα ,και να μην αντιμετωπίζεις κωμικοτραγικες καταστάσεις όταν η θερμοκρασία κατεβαίνει αισθητά και ντουφεκας και τα πουλιά αρχίζουν το τσιριχτο πεφτωντας η 7/10 τα στρώνεις στο κυνήγι για να τα πιάσεις .Τώρα πραγματικά δεν έχεις συναντήσει ντουφέκι που με το που τραβάς βλέπεις ότι τα πουλιά πεθαίνουν στον αέρα κατευθείαν πέφτουν σαν πανιά και άλλα που απλά πέφτουν χωρίς να σου δίνουν αυτή την αίσθηση.
Εγώ έχω συναντήσει όντως αυτό που λες....αυτό που δε συνάντησα είναι όπλο να μην σκοτώνει μακριά😆😆😆😆😆😆άσε μας ρε Τζων φαγωθκις με τσι κανες😎
 
ιγω Γιανννν......παου στο βνο με δυου οπλα...ιενα μεχρι 30 μετρα(Benelli) και ενα για μετα τα 30 μετρα.....μιτραου που θαμ βγει ου λαγος κι αναλουγα διαλεου μι ποιο θα τφεκισω......εεις του κιφαλς υσηχου
 
Παιδια καλησπερα σε ολους. Σκεφτομαι την αγορα ενος καινουργιου οικονομικου πλαγιοκαννου. Τι γνωμη εχετε εκτος απο τα Baikal για το
cz usa 202B. Ξερω οτι κατασκευαζεται στην Τουρκια γιαυτο το λογο ζητω την γνωμη καποιου γνωστη της συγκεκριμενης μαρκας.
 
Όλα είναι σχετικά εξαρτάται το σωματότυπο τον όγκο και τη χειροδυναμικη του καθενός.Ενας 1.80 +ψιλογυμνασμενος κάτω των 50 δεν του λέει κάτι τα 200/300 γρ
Είμαι 186, κάνω γυμναστικουλα καλά, είμαι 102 κιλά τώρα και άμα μου δώσεις ντουφέκι με αποθήκη μέχρι το στόμιο της κάννης, θα με δεις σε καμία ράχη να το φέρνω σβούρα για να πάει όσο πιο μακριά μπορεί στο ρέμα πάντως 😝 Αν δεν θες το όπλο για πρακτική σκοποβολή, τότε ΜΑΚΡΙΆ. Τα θεωρώ ακατάλληλα για κυνήγι.
 
Παιδια καλησπερα σε ολους. Σκεφτομαι την αγορα ενος καινουργιου οικονομικου πλαγιοκαννου. Τι γνωμη εχετε εκτος απο τα Baikal για το
cz usa 202B. Ξερω οτι κατασκευαζεται στην Τουρκια γιαυτο το λογο ζητω την γνωμη καποιου γνωστη της συγκεκριμενης μαρκας.
Τωρα τα πιασες τα λεφτα σου. Κινδυνεύεις να κατηγορηθεις για εσχατη προδοσια, κατασκοπεια και για ολα τα δεινα της οικουμενης.
 
Εχεις να προτεινεις κατι αλλο?
Προσωπικά δεν εχω θεμα με τα τουρκικα. Το μονο που με απασχολει μ' αυτα ειναι η υποστηριξη. Για αυτο το λογο δεν εχω παρει ακομα. Εκτος απο τουρκικο στα οικονομικα πλαγια ο μονοδρομος ειναι μπαικαλ
 
Εχεις να προτεινεις κατι αλλο?

Εγω δεν ξερω να προτεινω κατι....Αυτο που ακουω και διαβαζω....Τα Τουρκικα οπλα ειναι δικοπο μαχαιρι...
Δλδ....Μπορει να βγει καλο....μπορει και στον πρωτο χρονο να ειναι αχρηστο....
 
Προσωπικά δεν εχω θεμα με τα τουρκικα. Το μονο που με απασχολει μ' αυτα ειναι η υποστηριξη. Για αυτο το λογο δεν εχω παρει ακομα. Εκτος απο τουρκικο στα οικονομικα πλαγια ο μονοδρομος ειναι μπαικαλ
Συμφωνω. Επειδη το κοντακι του Baikal δεν μου αρεσει ποσο θα μου κοστισει να φτιαξω ενα καινουργιο κοντακι?
 
Εγω δεν ξερω να προτεινω κατι....Αυτο που ακουω και διαβαζω....Τα Τουρκικα οπλα ειναι δικοπο μαχαιρι...
Δλδ....Μπορει να βγει καλο....μπορει και στον πρωτο χρονο να ειναι αχρηστο....
Το θεμα ειναι οτι δεν εχει και καποιος στην περιοχη μου για να τον ρωτησω.
 
Εγώ έχω συναντήσει όντως αυτό που λες....αυτό που δε συνάντησα είναι όπλο να μην σκοτώνει μακριά😆😆😆😆😆😆άσε μας ρε Τζων φαγωθκις με τσι κανες😎
Εγώ δεν φαγώθηκα απλά σας λέω την αλήθεια που αρνειστε πεισματικά ορίστε έριξα μια ντουφέκια βρέχονται το μεσημέρι με μια παλιοαχρωμιωτη από αυτές που δε σκοτώνουν με 3* μάντεψε μέτρα είναι η πλάτη μιας ηλεκτρικής κουζίνας
 

Attachments

  • IMG_20221112_155541.jpg
    IMG_20221112_155541.jpg
    233 KB · Προβολές: 57
Το θεμα ειναι οτι δεν εχει και καποιος στην περιοχη μου για να τον ρωτησω.

Δεν λεω τιποτα τυχαια....Την περασμενη σεζον αγορασε ενας γνωστος ( φιλος - φιλου μου ) ενα
Τουρκικο....και σημερα κλαιει...
Εαν θελεις μπορω να ρωτησω και μαθω τον τυπο και το μοντελο του οπλου !!!
 
Δεν λεω τιποτα τυχαια....Την περασμενη σεζον αγορασε ενας γνωστος ( φιλος - φιλου μου ) ενα
Τουρκικο....και σημερα κλαιει...
Εαν θελεις μπορω να ρωτησω και μαθω τον τυπο και το μοντελο του οπλου !!!
Σε ευχαριστω. Αν το κανεις θα με υποχρεωσεις!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top